Säravate mõtetega EENA noored heade mõtete linnas

Tarkusekuu lõpusirgel said EENA noored Emajõe ääres kokku, et uuele EENA-aastale hoog sisse tõmmata. Õhk oli heade mõtete linnale kohaselt ideedest ja tegutsemistahtest paks ning iga korraga saab järjest selgemaks, et noored pulbitsevad ülevoolavast energiast midagi korda saata. Seekord osalesid Tartu, Saaremaa, Tallinna ja Roheklubi liikmed.

Eriliselt tasub oodata novembri teist nädalavahetust, sest lisaks pidulikule Aasta Naise Galale, ootab EENA noori 11. novembril ees inspiratsioonipäev koos koolituse ja põneva külaskäiguga Pärnumaa ettevõttesse. Silmad-kõrvad tasub lahti hoida ka EENA hingelt noortel liikmetel, sest lõunasse lendavad linnud siristavad, et õnnelikumad saavad võimaluse koos noortega Pärnus inspireeruda. Kuulda on, et erinevad klubid on soovi avaldanud noortega kohtumiseks – see võib olla ideaalne võimalus selleks! Kellel juba isu tekkis, võib endast märku anda noortejuhile Angelale.

Kuigi keegi kala ei tellinud, siis lõhe jõudis ometigi lauale – seekord palgalõhe. Kuna põletav ühiskondlik probleem kiskus kõiki väga kirglikult kaasa, sai otsustatud, et ainuõige viis seda tuleval kevadel rambivalgusesse tõsta, on teemast huvitatud inimesed põneva sündmuse näol ühte ruumi kokku tuua. Püsige lainel, sest esimene lumi annab endast juba märku, mis tähendab, et liiga kaua ei tule ka selle sulamist enam oodata.

Võimalike parendusettepanekutena toodi välja peamiselt mitmeid kommunikatsiooniküsimusi. Nenditi, et klubide kodukorrad võiksid olla selgemad ja lihtsamini leitavad. Eeskujuliku näitena tõi noorte hulka kuuluv Roheklubi liige ja EENA kommunikatsioonijuht Jolan Henriette välja kevadel võrsunud koduklubi, mis oma värskuses on piisavalt konkreetne. Lisaks mainiti, et koduleht vajaks tänapäevastamist, et see oleks kasutajasõbralikum olemasolevatele liikmetele ning meelitaks ligi uusi ettevõtlikke naisi.

Kõige rohkem ihaldatakse kogeda veel enam klubideüleseid sündmusi, mille rõhk on suunatud puhtalt ettevõtlusega seotud teemadele ning mille käigus õpitakse tundma eenalannade professionaalseid taustasid. Noored näevad, et võrgustikul on veel kasutamata potentsiaali äriliste partnerite, mentorite ja koostööde leidmiseks, kuid mõnikord on teineteist keeruline üles leida.

EENA-juttude vahele mahtus ka lihtsalt teineteise era- ja ärielude tundmaõppimist. Kuna EENA noored ei ole eraldiseisev klubi, vaid koondab enda alla kõik noored vanuseni 35 (k.a.), on alati huvitav saada teada, milliseid pärleid teised klubid endas peidavad. Ja kuna järelkasvu peab looma juba maast madalast, veetis meiega pika päeva ka üks vapper mini-eenalanna, tänu millele sündis eesmärk muuta kohtumised võimalusel ema-sõbralikeks.

Tekst: Angela Korela, EENA noortejuht