IMG_6939

Sel Maa päeval ootame kõiki naisi ühinema roheliste muutuste lainega!

Kutsume Sind kaasa tegema üht lubadust loodushoidlikuma elu suunas, mida aasta jooksul järgida!

POSTITA ENDAST SOTSIAALMEEDIASSE PILT, HOIDES MAAKERA + TEE OTSUS ÜHT UUT HARJUMUST JUURUTADA #HoianMaad #EarthDayPledge #NaisteltMaaemale #BPWEstonia

 

22. aprillil tähistatakse Maa päeva (Earth Day). Alates 1970. aastast juhitakse sel päeval, kuu aega peale kevadist pööripäeva, tähelepanu keskkonnakaitsele ja meie planeedi heaolule.

Naistena seisavad Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (BPW Estonia) liikmed maaema eest. Nii kutsume seekord Maa päeval kõiki kaasa osalema maaema jõu, ilu ja külluse tähistamises ja lahenduste otsimises probleemidele, astudes loodusteadlikke, jätkusuutlikke samme enda elus. Kutsume naisi üles märkama enda harjumusi ning tegema ühe lubaduse loodushoidlikuma elu suunas, mida aasta jooksul uue Maa päevani järgida.

Lubadus võib olla just selline, mis endale kõige rohkem korda läheb. Suured muutused saavad alguse väikestest ja võttes südameasjaks üht uut praktikat või harjumust järjekindlalt teostada, annad oma olulise panuse jätkusuutliku maailma kujunemisse. Lubadus võib olla suur või väike – kilekottidest loobumine, mesilasesõbraliku aia või korterirõdu ülalpidamine, toitumisharjumuste muutus või kasvõi näiteks jätkusuutlikum muusikatarbimine.

 

Maa päeva rohelises laines osalemiseks tee nii:

  1. Hoia maakera – võta kätte maakera kujutis, gloobus või joonista ise peopessa väike maakera. Veel üks võimalus: lisa maakera kujutis fotole digitaalselt!
  2. Otsusta, millist lubadust soovid Maa päeva puhul maaemale anda.
  3. Tee endast pilt, hoides peopesa või maakera kujutist üleval ning postita foto koos lubadusega sotsiaalmeediasse, kasutades teemaviiteid #HoianMaad, #EarthDayPledge, #NaisteltMaaemale, #BPWEstonia. Alusta näiteks nii: „Hoian maad, lubades…“

Oodatud on ka videod sarnase visuaaliga, kus hoitakse maakera ja lausutakse lubadus.

  1. Hoia silm peal EENA/BPWEstonia sotsiaalmeedial, sest aasta jooksul tuleb põnevaid postitusi lubaduste teekonna käekäigust ja lugudest! Aitäh, et oled sel teel meiega kaasas!

 

Loits lisab väge! Maa päeval jõuab meie ette ka laulev loits, mis ettevõtmisele väge annab ja naiste head mõtted kokku seob. Sõnade autorid on Birgid Täht ja Marii Väljataga, helilooja Birgid Täht, arranžeeringu on teinud Marii Väljataga. Laulu esitavad Helin-Mari Arder, Kadi Toom ja Marii Väljataga.