Sulge menüü
BPW Tallinn ettevõtjail külas

Kostivere ettevõtjatel külas

20.septembril külastasime Kostiveres Tallinna klubi liikmete ettevõtteid. TÜ Kostera tegevjuht Tiina Rämmeld tutvustas kuivatuse protsessi juhtimist. TÜ Kostera uus kuivati avati 2015. a. Selle võimsus on kuivatada vilja 500 tonni ööpäevas ja tünnid mahutavad 2500 tonni kuiva vilja. Ühistu investeering oli PRIA poolt 1,42 miljonit eurot, koguinvesteering u 2 miljonit.

Vt ka https://bit.ly/2O12lvC

Loe artiklit Tiinast Maalehest: https://bit.ly/2PPjgyC

Järgnes sõit Mare Treibergi, OÜ Naeris, kasvuhoonete juurde. OÜ Naeris on tegutsenud 22 aastat, kasvataeds köögivilja ja osutades haljastusteenuseid. Ka Kostivere aleviku uus park kortermajade juures on Mare Treibergi rajatud. Hiljuti on ettevõte laienenud perefirmaks, kus põhirõhk on teravilja- ja kaunviljade ning õlitaimeseemnete kasvatusel. OÜ Naeris kuulub Harjumaa kiiremini kasvavate põllumajandusega tegelevate ettevõtete hulka. Saime kaasa väga maitsvaid tomateid ja kingituseks lehtkapsaid.

Kohvilaud oli meil renoveeritud Kostivere mõisas (www.joelahtmekultuur.ee/mois), mille ajalugu ulatub 14. sajandisse. Nüüd kutsutakse seda Kostivere Kultuurimõisaks, kus toimub kontserte, avatud mõisapäevi ja laatasid ning sealt saab ka tellida ruume ürituste läbiviimiseks. Mõis kuulub Jõelähtme vallale ja kohalikud elanikud kasutavad seda aktiivselt. Mõisa renoveerimine saigi alguse MTÜ Kostivere Seltsi algatusel. Mare ja Tiina on viie juhatuse liikme hulgas, kes olid algatuse initsiaatorid.