Pildil: 2 presidenti – Merike ja Siiri

 

Tallinna klubi sai uue presidendi: aitäh, Merike ja tervitused, meie uus president Siiri!

 

Tallinna klubi ettevõtlikud naised pidasid septembri viimasel päeval aastakoosolekut Viru hotelli konverentsikeskuses. Nagu ajale kohane, said liikmed üritusest osa võtta nii ise kohal olles kui ka e-osaleda. Tallinna Klubi on EENA klubidest kõige suurem – liikmeid kokku 70. Viru hotellis olid kohal täpselt pooled liikmetest – 35 ettevõtlikku naist, teised osalesid üle veebi.

Tallinna Klubi president Merike Paasalu pidas väärikat presidendi ametit viimased kaks aastat ja oma ettekandes aastakoosolekul ütles ta: “See oli tõeliselt äge teekond, koos uute suurepäraste kogemuste, õppimisvõimaluste, ürituste ja uute inimeste tundmaõppimisega. Olge julged, soovige suurelt, tegutsege aktiivselt ja olge avatud, sest see kõik on areng ja muidugi ka puhas rõõm, kui sinu käe all hakkavad asjad juhtuma koos teiste ägedate klubilastega .”

 

President Merike tegi ülevaate möödunud hooaja sündmustest ja üritustest.

Läinud  hooaja fookus oli ürituste sarjal “Tunne klubi liiget”: Imbi Viisma võõrustas meid Kadrioru Saksa Gümnaasiumis, Malle Lind Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojas, Pille Ruul Riigi Tugiteenuste Keskuses, Anu Viks rääkis oma väljakutsetest ja võimalustest EENA-s, Reet Laja – üks EENA asutajatest – tutvustas ENUT – Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse – tegemisi ja projekte.

Aasta jooksul tehtu:  Euroopa Parlamendi külastus Brüsselis oktoobris, korraldaja EENA Tartu klubi, Tallinna klubist osales 3 naist; EENA Aasta Naise gala, mis toimus Tartus novembris; külastasime kunstnik Made Balbati ateljeed Kehtnas; käisime Rootsi-Mihkli kirikus  jõulukontserdil, kus esines meie klubi värske liige Marii Väljataga.

Jaanuaris 2020. a korraldas meie klubi, eesotsas klubi liikmed Kaire Luuk ja Liisa Eesmaa, traditsioonilise EENA uue aasta alguse peo, seekord Tallinnas Itaalia restoranis Mejocosi. Märtsis käidi Estonia Kammersaalis naistepäevakontserdil. Aprillis kolisid üritused koroona tõttu zoomi, kus toimus 3 kohtumist: klubi koosolek ja liikmete karantiini kogemused; maikuus tutvustas Siiri Part EENA uut stiiliraamatut; Eva Truuverk tutvustas Rohetiigri projekti, mida ta asus vedama. Juuni alguses toimus EENA aastakoosolek Noblessneris, augustis traditsiooniline EENA heategevuslik Kübarapidu ning septembris 2020. sügishooaja avaüritus Viru hotellis.

Mõtlesin seda kokkuvõtet kuulates, et küll me oleme ikka aktiivsed ja ettevõtlikud naised 🙂 Nii palju huvitavaid ettevõtmisi, mõnusat koostööd, sünergiat, uudishimu ja elurõõmu. Väga vahva!

 

Klubi president vahetus ja ka juhatuses on muudatusi.

Aastakoosolek on oluline sündmus, sest see on aastas ainuke kord, kui juhatusse saab valida uusi liikmeid ja tehtu eest tänada neid, kes lahkuvad. Senise juhatuse liikmed olid: Merike Paasalu, Siiri Part, Virve Poom, Tiiu-Tatjana Reinbush, Maie Mängel, Tiiu Sepp, Martiina Raudsepp, Dea Einmann.

Juhatusest lahkuvad: Merike Paasalu, Siiri Part, Virve Poom, Tiiu Sepp ja Dea Einmann.

Juhatusse valiti uued liikmed: Anne Lindma, Külli Veebel, Eda Holmberg, Aira Põdra, Siiri Tiivits-Puttonen, Kaire Luuk. Juhatuses jätkavad Tiiu-Tatjana Reinbush, Maie Mängel ja Martiina Raudsepp. Kokku on uues juhatuses 9 liiget.

 

Tallinna klubi uueks presidendiks valiti Siiri Tiivits-Puttonen.

Siiri on ametilt e-äri lahenduste strateeg, EENA liige on ta olnud kolm aastat ning ta on EENA kommunikatsioonijuht. EENA Tallinna klubi algatusel ja Siiri eestvedamisel on sündinud üleeuroopaline Green and Sustainable BPW Europe taskforce ning Tallinna Klubi on esmaliituja  algatusega. EENA-le tähendab see rohelist ja jätkusuutlikku maailmavaadet ning nende väärtuste järgi tegutsemist kõigis meie ettevõtmistes. Siiri volitused presidendina kestavad kaks järgmist aastat. Edu Siirile!

 

Uued klubiliikmed.

Aastakoosolekul võetakse klubisse alati ka uusi liikmeid ning õnnitletakse-tänatakse EENA pikaaegseid liikmeid, juubilare.

Klubirahvas tervitas uusi liikmeid: Mare Timian, Marii Väljataga ja Anu Veermäe-Kaldra.

Mare sai ühtlasi ka väärika ülesande vedada klubi kommunikatsioonijuhtimist. Marel on kommunikatsioonijuhi magistrikraad Tallinna Ülikoolist ja mitme vabaühenduse kommunikatsioonijuhtimise väärt kogemus.

President õnnitles juubeli puhul ja tänas EENA asutajaliiget Reet Laja. Ka EENA president Ester Eomois tänas Tallinna klubi juhatuse liikmeid tehtud töö eest ja ulatas kollased roosid juhatusest lahkuvatele klubilastele.

 

Oot, mis lugu nende kollaste roosidega on?

Kes veel ei tea, siis kollased roosid ei ole üldse mitte juhuslikult meie piltidel – 3 KOLLAST ROOSI on EENA üks sümbolitest ja meil on kena traditsioon anda õnnitlused ja tänud edasi 3 kollase roosiga.

Aitäh, meile kõigile möödunud hooajal tehtu eest ja tegutsemise lusti meile uueks hooajaks!

 

Artikli kirjutas Mare Timian, Tallinna klubi kommunikatsioonijuht

Fotod tegi Virve Poom ja Mare tegi fototöötluse