08.05.2019 Tartu klubil käis traditsiooniliselt  külas Kammeri kooli õpilastel

Kammeri kool pakub alternatiivset õppimisvõimalust kerge ja mõõduka vaimse mahajäämusega lastele – õppekava on lihtsustatud, väga tähtsal kohal on õpilastele eluks vajalike praktiliste oskuste ja töövõtete kujundamine. Selleks on koolil põllumaa, mootorsaed, aiatraktorid ja muud aianduses ning põllumajanduses kasutuses olevad tööriistad ja tehnilised seadmed.

Koolil on õpilaskodu, kus õppetöö perioodil saavad elada õpilased, kelle vanemad selleks soovi avaldavad.  Õpilaskodu on koht, kus kõht  sooja toitu täis, riided  puhtad ja hügieenitingimuste täitmist õpetatakse ja nõuakse.

Tartu klubi külaskäik on alati väga oodatud. Juba aastaid on teada, et klubi naistega koos tulevad pannkoogid, mis koos ära süüakse. Enne aga  esinevad kooli lapsed külalistele ja kooliperele ja see on üks väga emotsionaalne pidu! Nii oli ka seekord. Pärast esinemist jätkus tegevust veelgi. Klubi naised olid endaga kaasa kutsunud Tartu Kutsehariduskeskuse  juuksuriõpilased, kes tegid soenguid tüdrukutele ja poistele. Nii mõnelgi oli see esimene kord istuda juuksuritoolis japärast oli peeglisse vaadates muie suunurgas.

Juuksuritoolil istujaid ja järjekorras ootajaid lõbustas aga ehtne mustkunstnik. Nalja sai palju.

Klubi naised olid endaga kaasa kutsunud  motoklubi MC39 motomehed, kes sõidutasid koolipargis kõiki soovijaid. Õpilased seisid sõidusoovimise järjekorras ja lõpuks sõidutati ka õpetajaid.

Päeva nael oli aga jalgpalimatš motomeeste ja koolipoiste vahel. Kui eelmisel aastal said võidu ja rändkarika motomehed, siis tänavu pidid nad karika kooli jätma. Kooli kehalise kasvatuse õpetaja sõnul on poistel kevadist jalgpallimatši oodates aasta läbi motivatsioon treenida. Nii kohtutaksegi kevadisele jalpallimatsile lisaks ka sügisel.

Rõõm kordaläinud kohtumisest jäi südamesse korraldajatele ja elevust jätkus kooliperele.

Pildid

BPW Tartu Kammeri koolis