EENA Tartu klubi Kammeri kooli ees

Tartu klubi kevadpäev Kammeris.

Sel aastal osales Tartu klubi taas Kammeri kooli traditsiooniks saanud heategevussündmusel.

Sel korral oli keeruline klubi naisi kokku saada, kuna paljud töö- või kooliga hõivatud ja mõned olid Islandil konverentsil. Klubi staažikad liikmed Ülle, Sirje võtsid asja enda peale ning panid kokku vahva programmi: teatevõistlus, ühislaulmine ja lilleseade töötuba. Alustuseks toimus saalis väga südamlik kontsert, kus astusid üles ka Viljandis toimunud lauluvõistlusel esimese kolme hulka tulnud kaks solisti. Esines ansambel djembede, kitarride ja kandlega ja rahvusliku värsilauluga. Kuna Ülle on Põltsamaalt, kus elas ja töötas K.A. Hermann, siis lauldi koos üldtuntud laulu “Kungla rahvas”.

Päikseline ilm soosis ka õuetegevusi – õues viisime läbi teatevõistluse, kus osales neli 4- liikmelist võistkonda. Võistluse koostas Ülle 12-aastane tütar Lee. Väga lõbus oli. Sirje õmbles käigu pealt veel 2 jalapaela lisaks, mis olid võistlusvahendite komplektist ootamatult kadunud. Peale rahmeldamist pakkusime eenalannade valmistatud imelisi muffineid – marjadega, suhkrusüdametega ja ka soolaseid muffineid. Võistluste juurde kuulus ka autasustamine. Kuna tähtis on osavõtt, siis kõik said kingid valida auhinnalaualt, loomulikult esimesena võitjad!

Jätkasime lilleseade valmistamisega. Sirje korjas kodust kokku savikruusid jm potid, kuhu sisse lõikasime märja oaasise. Küll oli palju lapsi meie ümber! Üllatavalt suur huvi oli ka poistel. Kasutasime metsast ja aiast toodud rohelist ning mõned lilleõied õnnestus Üllel osta koolivenna lillepoest Haldjalill (Põltsamaal). Motomehi oodates läks lahti omaalgatuslik tants kooli ees platsil. Ühissõit ja motikate uudistame läks kõikidele korda. Koduteel oli endal ka südames hea tunne, paljud lapsedki nägupidi tuttavad. Meile kingiti Kammeri kooli šokolaadid ja palju, palju kallistusi!

Teksti kirjutas Ülle Saksaniit

EENA Tartu klubi naised Kammeri kooli kevadpäeval