11.06.2019 Tartu klubi tegi hooajast kokkuvõtteid ja tutvus Võrumaa ettevõtjatega

Tartu klubil on saanud toredaks traditsiooniks teha klubihooaja lõpetamiseks väljasõit. Seekord otsustasime lähemalt tutvuda ühe Lõuna-Eesti veinitaluga.

Maris ja Mati Kivistikule pakkus elu võimaluse osta rohkem kui viisteist aastat tagasi maalilise Alajärve kaldal Rõuge vallas taluhooned, mille juurde kuulus 10 ha maad. Praegu tuntakse seda kohta Uue-Saaluse veinitaluna, kuhu on rajatud astelpaju- ja viinamarjaistandus, renoveeritud taluhoones on Leader programmi toetusel  sisse seatud kaasaegne veiniköök, kus „hobikorras” valmib aastas ca` 8000 liitrit veini.

Kui viinapuudega tegelemine on Mati pärusmaa, siis Maris tunneb end õnnelikuna veinimeistrina kätt proovides. Testides, timmides ja parimate sõprade arvamust kuulates valmib veini astelpajust, rabarberist, ebaküdooniast, pihlakast, vaarikast, õunast, maasikast, arooniast ja sõstardest.  Et veinikelder tahab ehitamist ja maja katus vahetamist, käivad nii peremees kui perenaine ka palgatööl ning veinivalmistamisega seonduv on põnev investeering tulevikku.

Degusteerisime meiegi Uue-Saaluse veiniköögis valminud veine ja kiitsime pererahva oskusi ja maitsemeelt. Eriline lemmik oli vahuvein „Rabarber”, samuti meeldisid rabarberi kombineerimisel  maasikaga või vaarikaga valminud veinid. Hõrk oli ka mustsõstra-vaarika vein „Saaluse romantiline”. Midagi leidus igale maitsele ja veini ning suupisteid nautides sai ka klubiaasta kokku võetud. Oli tegus ja tore aasta! Klubi president Tea andis teatepulga üle järgmisele presidendile Küllile.

Aitäh Reedale, kes meile väljasõidu korraldas, suur tänu lahkele pererahvale Marisele ja Matile (https://koduveinid.ee/pood) , kes meiega oma tegemisi ja emotsioone jagasid ning nende sõpradele Pillele ja Aulisele (https://ulgumaa.eu/e-pood-2/ ), kes maitsva lõkketoidu valmistasid.

Pildid

Tartu BPW Uue-saaluse veinimõisas