Pärnu klubi maa päev

Pärnu laste tugikeskuse aed on tänu Maa päevale kaheksa taime võrra rikkam

Päike oli alles kõrgel taevas, kui üle linna tulid Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskuse juurde kokku Pärnu ettevõtlikud naised, et istutada Maa päeva tähistamiseks heategevuse korras tugikeskuse hoovile põõsaid. Kõik istikud on suure hoole ja armastusega üles kasvatatud ettevõtmise suurtoetaja juures Seedri Puukoolis.

Labidate ja rehadega varustatud tegusad naised said istutustööde alguses suure üllatuse osalisekski, kui selgus, et tugikeskuse tublid töötajad olid raskema töö ehk istutusaukude kaevamise nende eest juba ära teinud. Tänu sellele edenes tööjärg hoogsalt ja indu ning soovi head teha jäi suisa ülegi.

“Kokku oli meil kaheksa istikut ehk igale naisele üks,” ütles Pärnu klubi president Katrin Kuntus, kes organiseeris ettevõtlikele naistele nii põõsaste istutamiseks koha kui ka taimed Seedri Puukoolist. Põõsastest kolm kannavad nime südajas aktiniidia, mille kiivit meenutavad viljad on tõelised c-vitamiini pommid. Lisaks neile sai mulda pandud viis söödavate siniste marjadega sinikuslapuud.

“Ma tahan kiita ja tunnustada Seedri Puukooli, et nad olid meile nii heaks koostööparneriks ja olid kohe valmis tugikeskusele istikuid andma. Ja ma olen väga tänulik Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskusele selle võimaluse eest,” rõõmustas Kuntus ja lisas, et on tohutult suur õnn lisaks puude istutamisele veel headki teha. “Tegelikult võiks iga päev midagi head teha ja tunda rõõmu, et sinu ümber on toredad inimesed, kellega seda kõike jagada saab.”

Meeleolukas istutusõhtupoolik päädis Maa päeva tutvustava plakati üles riputamisega tugikeskuse hoovile ja ühise pirukasöömisega.

Maa päeva hommikul, 22.aprillil räägib Pärnu klubi liige Kadrin Karner Pärnu klubi istutustalgutest ja tegemistest ning Maa päeva tähistamisest Tre raadios.

Pärnu klubi maa päev