Värvid meis ja meie ümber – Rannamõisa naised värvistilistika töötoas

27. veebruaril oli Rannamõisa klubil plaanis põnev üritus. Seekordne kohtumine toimus Oriflame Eesti kontoris, kus sealne ilumaailm värvistilistika-värvianalüüsiga tutvumise sobivalt sisse juhatas. Esmapilgul väheütleva nimetuse all peidab ennast aga põnev ja loominguline mäng värvidega. Lähtudes üldisest välimusest ja eriti silmade, juuste ja naha toonist, määrab värvistilist igaühe kuuluvuse nelja nn aastaaega. Iga sellise värvihooajaga käib kaasas värvipalett, mis on spetsiaalselt sobitub konkreetse inimese loomuliku silmade-juuste-nahatooniga.

Töötoa viis läbi värvistilist ja värvianalüüsi ekspert Ave Ader.

Alustuseks sai igaüks teada, kas kuulub soojade või külmade toonidega sobituvasse kategooriasse. Siis näitas stilist arvukate erivärviliste „kraede“ abil, millised konkreetsed värvid kellelegi sobivad. Sealt edasi oli saab loomulikult veel toonide peenhäälestust teha. Olgu öeldud, et koos mõne erandiga kuulus suurem osa meie seltskonnast jahedate suvenaiste kategooriasse! Õhtu lõppedes leidis aga igaüks endale vähemalt ühe värvitooni, mis teda särama paneb ning millega järgmisel päeval poodi garderoobi värskendama minna. Lisaks veel soovitusi nagu oma juukseid võimalikult loomuliku värvi sarnast tooni värvida ning julgustust oma välimuses muudatusi teha või katsetada hoopis uute värvidega, mida seni on sobimatuks põlatud. Värvid mõjutavad meie enesetunnet hoopis rohkem, kui me seda arvanud oleme!

Suur tänu värvistilist Ave Aderile, kelle kirg värvide vastu inspireeris meid kõiki natuke teistsuguse pilguga vaatama ennast ja värve enda ümber. Kõlama jäi tema korduvalt välja öeldud tõdemus, et kõikidel meie klubi naistel on imeilusad silmad!

 

Tekst: Ülle Soosaar, Rannamõisa klubi

Fotod: Algi Sinisalu, Elina Konsa

Vt ka Beauty by ave – Värvianalüüs