Veebiseminar “Miks me peame rääkima ringsest majandusest ja kuidas sellest mõelda?”

Aeg
14.04.2022 kell 18:30 - 20:00
Koht
Zoom
Korraldaja
BPW Estonia
Info

Selleks et toime tulla pikaajaliste muutustega meie keskkonnas ja vältimaks kahjude süvenemist peame igakülgselt ümber korraldama kogu oma elukorralduse. Senised majandusmudelid on olnud küll majanduslikult kasulikud, kuid keskkonnale hukatuslikud. Ringsemate majandusmudelite otsimine ning neile üleminek on praeguseks paratamatus. Meil on selleks ees aga suured väljakutsed millest peamised on seotud aga hoopis meie haridusega. Kas ja kui hästi on meie koolisüsteem valmis toetama õpilasi süsteemmõisteliselt komplekssetest süsteemidest mõtlema, et saaks realiseeritud ringmajandusesest tingitud ülesanne disainida kogu tarneahaelat, mitte toote üksikut detaili.

Veebiseminari lektor Mihkel Kangur on Rakvere Riigigümnaasiumi õppejuht, Tallinna ülikooli vanemteadur ökoloogia ja jätkusuutliku arengu valdkondades. Mihkel Kangur on oma teadustöös keskendunud Eesti ja Euroopa taimkatte ajaloo uurimisele, sealt edasi liikunud aga säästva arengu hariduse juurde. Tema kogemused loodusteadlasena on andnud talle kogemuse selle kohta, milline on olnud inimkonna mõju Maa elustikule ja milliseks kujuneb selle tagasisidemehhanismidest tingitud reaktsioon keskkonnast. Keskkonnamuutustega toimetulekuks on ta keskendunud hariduses just süsteemmõistelise mõtlemise oskuste arendamisele, et aidata inimestel tulevikus toimuvate pööranguliste muutustega paremini toime tulla.

Veebiseminar toimub Zoomi keskkonnas:

https://us02web.zoom.us/j/81521536595?pwd=VTdCWm5aS2tobm4zM2hPbDIzSEp0UT09

Meeting ID: 815 2153 6595
Passcode: 034321

Veebiseminar on osa üle-eestilise naisettevõtjatele suunatud programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ veebiseminaride sarjast, mille Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (EENA) viib läbi 2021.–2022. aastal. Loe rohkem programmi kohta siin.

Registreerumine

Eesnimi*
Perenimi*
Telefon*
E-posti aadress*
Märkus