PRAKTILINE ROHEETTEVÕTLUSE TÖÖTUBA VÕRUS

Aeg
22.01.2022 kell 09:45 - 17:30
Koht
Võru, Kubija hotelli seminariruum, aadressil Männiku 43a
Korraldaja
BPW Estonia
Info

Oled oodatud Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (EENA) üle-eestilise naisettevõtjatele suunatud programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ praktilisele roheettevõtluse töötoale laupäeval, 22. jaanuaril 2022.

Miks osaleda? 

  1. Saad oskusi ja teadmisi roheettevõtlusest kuidas muuta teenused ja tooted roheliseks ning luua uusi roheettevõtteid.
  2. Saad enda kasutusse praktilise “Ettevõtja rohejuhendi”, mille on koostanud meie rohementorid.
  3. Võimalus liituda kohapeal edutiimiga, kus naised toetavad üksteist valitud eesmärgi elluviimisel. Abiks on programmi äri- ja rohementorid. 

Keda ootame osalema?

Seminarile ootame osalema nii alustavaid kui ka juba tegutsevaid naisettevõtjaid, kel on oma ettevõte, oma äriideest alles unistajaid ja ettevõtluses tegutsevaid naisi, kes soovivad muuta oma teenused või tooted roheliseks.

Tule kindlasti osalema, kui tunned, et soovid vähendada oma ettevõtte, kus töötad, jalajälge keskkonnale. 

Töötoas saad inspiratsiooni tuntud roheliselt tegutsevatelt naisettevõtjatelt:

Videoklippide vahendusel avavad oma kogemuslood keskkonnasõbralikust ettevõtlusest inspireerivad naisettevõtjad Katarina Papp (RingKarp), Karin Rask (Karin Rask Design), Pille Lengi (Tilk!Bio), Mayri Tiido (Materjalivoog), Iti Aavik ja Kadri Viirand (Villapai) ning Ann Runnel (Reverse Resources, 2018. aasta noor naisettevõtja).

Töötoa läbiviijad:

Töötoas  jagavad oma teadmisi  ja praktilist nõu rohelisest ettevõtlusest Tallinna Kaubamaja Grupi jätkusuutlikkuse koordinaator Erika Pihl ja keskkonnabioloog Helen Orav-Kotta, rohekommunikatsiooni teadmisi jagab programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ idee autor ja projektijuht Siiri Tiivits-Puttonen. Edutiimide loomist koordineerib ettevõtja Riina Piigli. Võru töötoas on kaasatud Võru Instituudi direktor, looduskaitsja, metsateadlane Rainer Kuuba, kes räägib säästlikust metsamajandamisest, ettevõtlusest ja keskkonnaga arvestamisest.

Ajakava:

09.45–10.00 Registreerumine.
10.00–10.45 Sissejuhatus ja tutvumisring.
10.45–11.45 Esimene koolitus – ettevõtte loomine. Praktiline ülesanne sinimajandusest, rohepesust ja säästva arengu strateegiast.
11.45–12.45 Rohejuhend alustavatele ja rohepööret sooritavatele ettevõtetele. Rohemõõdikud.
12.45–13.15 LÕUNA.
13.15–14.00 Teine koolitus – ettevõte kommunikatsiooni kaardistus. Rohekommunikatsioon. Miks? Mida? Kuidas?
14.00–15.00 Rainer Kuuba – keskkonna mõtestamine. Säästlik metsamajandamine, mets kui ressurss, miks üldse peab ettevõtluses keskkonnaga arvestama.
15.00–15.15 TURGUTUSPAUS.
15.15–16.15 Kohaliku ettevõtja kogemuslugu – Tea Nõmmann, Siidrikoja arendus- ja kvaliteedijuht.
16.15–17.30 Edutiimide moodustamine ja edasise tegevuse tutvustus.

Võru Instituudi direktori, looduskaitsja ja metsateadlase Rainer Kuuba loeng salvestatakse ning jagatakse kõikide programmis osalejatega. Praktilisi grupitöid ja nende esitlusi ei salvestata.

Palume registreerida oma osalus hiljemalt 18. jaanuariks 2022 EENA kodulehelOsaluspanus 20 eurot (sisaldab lõunat ja kohvipause) palume kanda BPW Estonia MTÜ kontole EE301010220123418019 hiljemalt 18. jaanuariks 2022.

Augustis avaldatud ÜRO kliimaraporti järgi on kliimasoojenemine juba kriitiline. Elurikkuse ja loodushüvede koostöökogu IPBES tunneb tõsist muret elurikkuse hävimise pärast. Kiired sammud mõlema protsessi pidurdamiseks on hädavajalikud. Maailm vajab muutust tootmises ja teenuste kujundamisel, aga samuti üksikisikute tarbimisharjumustes. Loe rohkem programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ kohta siin. Jälgi meid Naised ettevõtluses ​Facebookis​ ja ​InstagramisProgrammi toetab Coca-Cola Fond. Partnerid on Estonian Business School, Ekspress Meedia, Startup Estonia ja Junior Achievement Eesti.

Tulenevalt valitsuse kehtestatud piirangutest, tuleb seminaril osalejatel esitada sissepääsus koroonatõend ja isikut tõendav dokument.

 

Registreerumine

Eesnimi*
Perenimi*
Telefon*
E-posti aadress*
Märkus

Maksja andmed

Nimi (ettevõte või eraisik)*
Telefon
Soovin arvet
Postiindeks**
Linn/vald**
Aadress**
Arve e-posti aadress**
Maksja märkused