Veebiseminar “Energia teekaart 2021/2031/2040: kui palju ja millist energiat soovime tarbida?”

Aeg
17.02.2022 kell 18:30 - 20:00
Koht
Zoom
Korraldaja
BPW Estonia
Info

Energia teekaart kirjeldab ära tasakaalus majandusele vastava Eesti sisese energia tarbimise, tootmise ja jagamise soovid, vajadused ja võimalused perspektiivis 2020/2031/2040. Arvesse võetakse teadaolevad ja mõistlikult prognoositavad muutused tarbimiskäitumises, tehnoloogia arengus ja innovatsioonis ning regulatsioonides.

Tasakaalus majandus on ühiskonna toimimise viis, milles majandustegevuse tulemusena looduskeskkonna üldine seisund paraneb või vähemalt säilib. Panustamine majandustegevuse sellisesse korraldamisse – rohepöördesse – õigeaegselt ja mõistlikul moel on nii üksikisiku, ettevõtte kui riigi jaoks tulus tegevus.

Teekaardi aluspõhimõtteks on tagada Eesti siseriiklik energiavajadus elektri- ja soojuse baastarbimise osas kohaliku taastuvenergia tootmisega. Transpordikütuste vajadused kaetakse kodumaise biometaani, elektri, vesiniku ja sisseveetavate kütuste kombinatsioonina.

Teekaardis toodud tegevuste tulemusena on Eesti energiamajanduses võimalik saavutada tasakaal looduskeskkonna seisundi ja inimese ning kogukonna heaolu vahel.

Veebiseminaril püütakse leida vastused järgmistele küsimustele:

  1. Kas ja kuidas muutub minu heaolu energiamajanduse ümberkorralduse tulemusena?
  2. Kas ja kuidas vähendab energiamajanduse ümberkorraldus summaarset keskkonnamõju?
  3. Kui palju energiat me soovime Eestis tarbida?
  4. Millistest allikatest energia tuleb?
  5. Kui palju tootmisvõimsust ja salvestusvõimekust on selleks vaja?
  6. Kas energia on tulevikus kallim kui praegu?

 

Veebiseminari lektor Jaanus Purga on Tallinna Tehnikaülikooli keemiateaduskonna tehnoloog. Ta on töötanud keemiatööstuses üle 25 aasta alates projektijuhist kuni tootmisdirektorini (Velsicol Eesti AS) ja juhatuse liikmeni (VKG). Jaanus Purga on tegutsenud 16 aastat põlevkivitööstuses, rajanud Ojamaa kaevanduse nullist ja mõned õlitehased. Viimased 5 aastat on ta konsulteerinud erinevaid tootmisettevõtted ja viimased 1,5 aastat vedanud ka Rohetiigri majandustoimkonda.

Veebiseminar toimub Zoomi keskkonnas:

https://us02web.zoom.us/j/85705011048?pwd=SDB3bWN3dHFDYmNLcWJUblhpdk9tZz09

Meeting ID: 857 0501 1048
Passcode: 148191

Veebiseminar on osa üle-eestilise naisettevõtjatele suunatud programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ veebiseminaride sarjast, mille Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (EENA) viib läbi 2021.–2022. aastal. Loe rohkem programmi kohta siin.

Registreerumine

Eesnimi*
Perenimi*
Telefon*
E-posti aadress*
Märkus