Veebiseminar “Kuidas elada nii, et endal ja teistel oleks ka homme hea?”

Aeg
11.11.2021 kell 18:30 - 20:00
Koht
Zoom
Korraldaja
BPW Estonia
Info

Aina enam oleme hädas sellega, et oleme nagu elevandid portselanipoes: lõhume süsteeme, mida me lõpuni ei mõista ja ei pane seda ise tähelegi, seega ei tunne lõhkumise ajal end ka pahasti. Näide mitte kaugest minevikust: me ei mõtle sageli sellest, mis oli vaalade roll planeedi aineringes. Hetkel, kui teadus sellest aru sai, oli enamus vaalasid juba ära söödud. Kuidas ennetada tulevasi samasuguseid olukordi, kus me alles tagantjärele millegi väärtust mõistame? Kuidas mõtlemisprotsesse uuriv teadus siin saab aidata – millised on meie mõtlemise (loomulikud) piirangud ja mida teadus on nende ületamiseks välja uurinud?

Loengus puudutatakse ka Jevonsi paradoksi ning tasaarengut kui täna ainsat mõeldavat majandusmudelit ja nende valguses ka küsimust, milline peaks olema juba tänase, aga kindlasti homse päeva ettevõtlus, säilitamaks inimtsivilisatsiooni neid aspekte, mida me kõige enam vajame.

Veebiseminari lektor Grete Arro (PhD) on hariduspsühholoog, kes töötab Tallinna Ülikoolis teaduri ja õppejõuna ning toetab jõudumööda ka teisi institutsioone, kes on õppimise toetamisest huvitatud. Tema uurimishuvid keskenduvad õpistrateegiatele, mõtlemise arengule, õpimotivatsioonile jm. Keskkonnapsühholoogia, mille üks alateema on keskkonnateadlikkus, on tema teine keskne fookusteema.

Veebiseminar toimub Zoomi keskkonnas: 

https://us02web.zoom.us/j/82697661581?pwd=Z0dPWXBJS0lIbE5hMWFlMWorcXMrQT09

Meeting ID: 826 9766 1581
Passcode: 965339

Veebiseminar on osa üle-eestilise naisettevõtjatele suunatud programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ veebiseminaride sarjast, mille Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (EENA) viib läbi 2021.–2022. aastal. Loe rohkem programmi kohta siin.

Registreerumine

Eesnimi*
Perenimi*
Telefon*
E-posti aadress*
Märkus