Veebiseminar „Rohelise personalijuhtimise rakendamine väikese ja keskmise suurusega ettevõtetes: võimalused ja väljakutsed”

Aeg
14.09.2023 kell 18:00 - 19:30
Koht
ZOOM
Korraldaja
BPW Estonia
Info

EENA „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM” veebiseminar:

„Rohelise personalijuhtimise rakendamine väikese ja keskmise suurusega ettevõtetes: võimalused ja väljakutsed”

2021. a Eesti juhtimisvaldkonna uuring tõi välja asjaolu, et väikeettevõtete (alla 10 töötajaga) juhtidest 22% arvab, et kliimamuutused ja rohepööre mõjutavad nende ettevõtte tegevust tulevikus (vrdl üle 250 töötajaga ettevõtete juhid 57%). Seega, mida väiksem on ettevõte, seda vähemal määral tajutakse kliimamuutuste ja rohepöörde mõju oma ettevõtte tegevusele. (vt https://eas.ee/wp-content/uploads/2022/04/eesti-juhtimisvaldkonna-uuring-2021.pdf) Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) poolt 30. mail 2022. aastal avaldatud rohepöörde strateegia näeb ette, et: „Rohepööre õnnestub vaid siis kui iga inimene ja ettevõte on motiveeritud rohepöördes osalema. Seetõttu on vältimatu vajadus kaasata rohepöördesse väike- ja keskmise suurusega ettevõtted, kuna nemad on Eesti majanduse selgroog [—]. Kuna väikeettevõtjad moodustavad teatava arvamusliidrite kogumi, siis on väikeettevõtjatel suur roll ka oma töötajate [—] roheteadlikkuse tõstmisel.“ (Allikas: https://evea.ee/evea-rohestrateegia-kogu-rahva-projekt/)

Personalitöö ja -juhtimine mikro- ja väikeettevõtetes on samaväärselt oluline kui suurtes organisatsioonides. Personalistrateegiat loob, kujundab ja viib ellu juhatuse liige, kes on ettevõtte väiksuse tõttu oma igapäevatöös sageli üksi. Juhtide otsuste ja tegevuste mõjul kujuneb välja ettevõtte identiteet, aga ka see, kuidas majandusüksust tajutakse tööandjana käesoleval hetkel ja tulevikus.

EVEA rohepöörde strateegia näeb ette, et on oluline, et Eesti mikro- ja väikeettevõtted hakkaksid üha enam tähtsustama seda, kuidas juurutada oma tegevuses jätkusuutlikke inimeste juhtimise praktikaid. Tänaseks on võtmetähtsusega äristrateegia osaks saanud roheline personalijuhtimine, mis juhtimisteadlaste hulgas on üha suuremat huvi pälvima hakanud. Roheline personalijuhtimine hõlmab endas hulka protsesse, kuhu on kaasatud nii olemasolevad kui ka potentsiaalsed töötajad, sest rohelisest mõtteviisist kantud ja raiskamisvastase ettevõtte kuvandi kujundamine on tööandjale suurim kompliment ning ihaldusväärsuse mõõdupuu, lisaks aitab see suurendada rohelist konkurentsieelist (green competitive advantage).

Oma ettekandes teen põgusa sissevaate, mida tähendab „roheline personalijuhtimine“, kuidas aitab see kaasa ettevõtte edukama juhtimise teostamisele, aga ka milliseid väljakutseid see kontseptsioon ettevõtjatele esitab.

 

ZOOM

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/88348460435?pwd=cEJSYVgzTS9NaENRTWhrbWlzZ3I2dz09

Meeting ID: 883 4846 0435
Passcode: 845071

 

Loe „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” programmist lähemalt ja registreeru eesootavatele sündmustele: https://bpw-estonia.ee/eena-esitleb-roheline-ja-hooliv-maailm/

 

Kõik veebinarid salvestatakse, palun registreeru ka siis, kui aeg ei sobi, et saaksime saata sulle lingi järelvaatamiseks.

Registreerumine

Eesnimi*
Perenimi*
Telefon*
E-posti aadress*
Märkus