Veebiseminar „Taastav majandus ja jätkusuutlik tulevik”

Aeg
12.10.2023 kell 18:00 - 19:30
Koht
ZOOM
Korraldaja
BPW Estonia
Info

EENA „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM” veebiseminar:

„Taastav majandus ja jätkusuutlik tulevik”

Kuigi möödunud kevad-talvel levisid arvamused, et rohepöördest rääkimine pole väga kasulik, peame seda sellegipoolest tegema. Mihkel Kangur räägib oma ettekandes põhjustest, miks me peame kohe kindlasti rohepöörde, pöörde taastava majanduse poole, tegema. Ajaloo jooksul on inimkond korduvalt jõudnud oma ökoloogilise niši piirideni. Püsima jäänud tsivilisatsioonid on seda alati teinud, üksikute eranditega, tänu tehnoloogia muutusele. Käesoleva ökoloogilise niši piiride kompamisest on vaid tehnoloogiliste muutuste abil keeruline välja tulla. Miks me oleme tänapäeval täiesti teises olukorras ja kuidas me saaksime sellest tervena välja tulla? Milline roll on sealjuures majandusel? Kuidas saaksime oma tooteid-teenuseid arendada, et olla osa lahendusest, mitte probleemist?

Veebiseminari lektor Mihkel Kangur on Rakvere Riigigümnaasiumi õppejuht, Tallinna ülikooli vanemteadur ökoloogia ja jätkusuutliku arengu valdkondades. Mihkel Kangur on oma teadustöös keskendunud Eesti ja Euroopa taimkatte ajaloo uurimisele, sealt edasi liikunud aga säästva arengu hariduse juurde. Tema kogemused loodusteadlasena on andnud talle kogemuse selle kohta, milline on olnud inimkonna mõju Maa elustikule ja milliseks kujuneb selle tagasisidemehhanismidest tingitud reaktsioon keskkonnast. Keskkonnamuutustega toimetulekuks on ta keskendunud hariduses just süsteemmõistelise mõtlemise oskuste arendamisele, et aidata inimestel tulevikus toimuvate pööranguliste muutustega paremini toime tulla.

 

ZOOM

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/87229413531?pwd=VCtwTnk5eHF4dFliTGt0a050ZzdPdz09

Meeting ID: 872 2941 3531
Passcode: 200064

 

Loe „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” programmist lähemalt ja registreeru eesootavatele sündmustele: https://bpw-estonia.ee/eena-esitleb-roheline-ja-hooliv-maailm/

 

Kõik veebinarid salvestatakse, palun registreeru ka siis, kui aeg ei sobi, et saaksime saata sulle lingi järelvaatamiseks.

Registreerumine

Eesnimi*
Perenimi*
Telefon*
E-posti aadress*
Märkus