Vaatamisväärtused lähedal: Munamäe torn, Muna kohvik, Rogosi mõis, Rõuge ööbikuorg.

7. juuni õhtul lähedal toimub imeilus kontsert kell 19 (Lasva meeskoor Rogosi mõisas).

8. juunil toimub Võrumaal palju põnevat: festival “Kohalolu ja Kogemus”, ja Kõivualutse laadapäev postiteel (väga omapärane ja hea laat).

Ööbimisvõimalus: Haanja puhkekeskus, kontakt 58002460.

Osavõtumaks (25 €) sisaldab kahe erineva sauna kasutamist ning kergeid snäkke, saunajoogi palume ise kaasa võtta.

Palume sündmusele kindlasti registreeruda, kohti jätkub 15le inimesele. Tasuda saab kohalpeal sularahas.

Kutsume kõiki kõndima Jaakobitee radadel.

 

Suur Europarlamendi naiskandidaatide valimisdebatt toimub kolmapäeval, 29. mail kell 17-19 Tallinnas Vabaduse väljakul kohvikus Mood.
Kogunemine alates 16.30.

Debati kannab üle ka Delfi TV, lingi leiate enne debati algust siit https://tv.delfi.ee/leht/ulekanded-kava .

Debatis osalevad:

 1. Reformierakond – Yoko Alender
 2. Keskerakond – Jana Toom
 3. Sotsiaaldemokraadid – Marina Kaljurand
 4. Eesti 200 – Kadri Tali
 5. Isamaa – Urve Paris Palo
 6. Parempoolsed – Lavly Perling
 7. EKRE – Merle Kivest
 8. Eestimaa Rohelised – Evelyn Sepp

Debatti modereerivad Karin Madisson ja Ester Eomois.

Püüame saada vastused järgmistele küsimustele:

– Kuidas võidelda Euroopa Liidu sees leviva soolise diskrimineerimise vastu? Kuidas ja mida annab ära teha naiste õiguste osas Euroopas? Mida päriselt saab palgalõhe vähendamiseks ja ära hoidmiseks Euroopa tasandil ära teha?

– Kuidas saad kaasa aidata Eesti konkurentsivõime säilitamise ja parendamisele Euroopas? Mida saame teha, et suurendada investorite ( nii Eesti kui teised riigid) usku investeerida Eestisse ja kindlust, et oleme õigel teel?

– Miks naiste kaasamine nii ettevõtluses, poliitikas kui ka ühiskonnas üldse on nagu ta hetkel on? Kuidas kavatsete võidelda naiste esindatuse suurendamiseks Euroopa poliitikas ja äris?

Igas jooga tantsu tunnis läbime 8 erinevat faasi, mille eesmärk on Shakti ehk loova naisenergia äratamine ja iseendaga suurema kontakti loomine ja olla harmoonias endaga. Kõik naised oodatud igas vanuses.  Ruumi hoian mina EENA Pärnu klubi liige Katrin Tõnismäe Kundalini jooga ja Shakti tantsu õpetaja. Tule Shakti tantsu nautima! Matid ja pleedid kohapeal olemas. Tunni lõpus naudime taimeteed.
NB Koha tantsus tagab makstud osalustasu 10€. Ole hea ja tee palun ülekanne, Katrin Tõnismäe arvele hiljemalt (8.05), EE152200001106514716 , et teaksime Sinu osalemisega arvestada. Lisainfo ja küsimused Katrin Tõnismäe 56203550, katrintonismae7@gmail.com.
Vaata lisa facebookist Voogav Meel. Kohtade arv on piiratud!
Mida see jooga tants sulle annab?
Leevendab stressi, rahustab ja lõdvestab
Arendab vaba ja loovat eneseväljendust
Vabastab keha ja meele sügavad blokeeringud
Äratab sisemise rõõmu. Avab suurema armastuse enda vastu, et tunda ennast naiselikult olenemata vanusest.

Roheklubil on hea meel kõiki keskkonnast ja rohemajandusest huvitunuid kutsuda igal kuul toimuvasse raamatuklubisse. Igaks kohtumiseks loeme kindlat raamatut, et seda seejärel koos analüüsida ja mõtteid vahetada. Sest päris tihti tuleb ette, et inimesed, kes küll loevad sama teost, märkavad erinevaid detaile ja tunnevad erinevaid emotsioone. On ka juhtunud, et pärast arutelu tekib soov raamat uuesti läbi lugeda, nö teise perspektiiviga.

Maikuu raamatuks on Kristiina Ehin “Janu on kõikidel kaks”

Kristiina  kümnes luulekogu räägib hingerahu otsimisest ja armastuse hoidmisest keset viirusi ja sõjasõnumeid. Kultuur, religioon, psühholoogia ja mütoloogia ulatavad otsijale käe, kuid kelle poole hoida ning kellel üldse on võimu meid välja sikutada sellest korduma kippuvate ajamustrite keerisest? Autori uusim sürrealistlike elementidega lüürika kutsub lugejat Ajajõe kaldale veepeegeldustest iseennast, oma rahvast ja värsket kokkukuuluvustunnet otsima.

Raamatuklubi kohtumine toimub Zoomis.

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/83993044214…
Meeting ID: 839 9304 4214
Passcode: 015150

Mõnusat lugemist ja põnevaid mõttevahetusi ootama jäädes
EENA Roheklubi

Läheme külla EENA aasta naiseks 2019 valitud Anu Rauale, külastame Heimtali muuseumit ja pereettevõtet RenTer Aed.
Anu Raua looming on tuntud eelkõige tema vaipade poolest. Loodus, kodu ja rahvakunst on tema loomingu tuumikuks.
Anu Raud asutas 1991. aastal oma isa tallu tekstiilesemete muuseumitoa. Peagi laienes see vanasse Heimtali külakoolimajja ning liitus sealse muuseumiga.
Eesti Rahva muuseumi 100. juubeli puhul kinkis Anu Raud Heimtali koduloomuuseumi Eesti riigile ja alates 1. juunist 2010 on muuseum ERMi koosseisus.
Tagasiteel Viljandist külastame pereettevõtet RenTer Aed, mis asub Imaveres, Järvamaa südames. Lisaks kauni aia külastusele on meil võimalus kaasa osta aias kasvatatavaid taimi.
AEG: 11. mai 2024
OSALEMISTASU: 10 eurot
REGISTREERUMINE: registreeru kodulehel siinsamas sündmuse juures
ja seejärel maksa osalustasu e-poes SIIN
Registreerumine on kohustuslik, saad seda teha kuni 5. mai südaööni.
11. mai PÄEVAKAVA:
9.00  – väljasõit Tallinnast, Mere pst 5.
Buss teeb peatuse ka Ülemiste keskuse parklas Neste tankla juure
          10.30 – 11.00  – vahepeatus Tikupoisis
12.00 – 13.30 – Anu Rauaga kohtumine ja Heimtali muuseumi külastamine
13.45 -14.45 – lõunapaus Viljandis
15.30- 16.15 – külastame pereettevõtet RenTer Aed.
18.00 – saabumine Tallinna, buss peatub ka Ülemiste keskuse parklas Neste tankla juures ja lõpp-peatus Mere pst 5.
PILETID
Heimtali muuseumi pilet 7 eurot või soodushind 5 eurot ja aiakülastus 3 eurot. Piletiraha kogume bussis sularahas.
LISAINFO
Heimtali muuseumi info https://www.erm.ee/et/n%C3%A4itused/heimtali-muuseum
Tikupoisis  https://tikupoiss.ee

Pereettevõte RenTer Aed koduleht https://renteraed.ee/

Olete väga oodatud osalema!

Registreerumine on kohustuslik ja kestab kuni 5. mai südaööni. Registreeru siinsamas kodulehel ja seejärel maksa osalustasu EENA e-poes SIIT

Arutelu klubi koosmõjust ja kasust roheliste teemade ja noorte ettevõtlikkuse teemal

Toimub ekskursioon SILMETi tehasesse haruldaste ja haruldaste muldmetallide tootmiseks! Esitlusel sukelduvad klubi naised tehase ajalukku, Julia räägib ettevõtmise praegustest tegemistest.

Ajaloolises Maarjamäe lossis ootab Sind tervitusjook, hea toit ja mõnus seltskond, ägedad üllatusesinejad, moedemonstratsioon. Meil on ka erilisi külalisi ja üllatusi.
Peo stiil: Muinasjutt
Kuupäev: 15.08.2024
Kell: 18.30-22.00
KOHT: Maarjamäe loss, Pirita tee 56, Tallinn
Pilet: 64 eurot
Annetamine: piletitulust osa annetab EENA igal aastal ühele kindlale organisatsioonile või algatusele.
EENA on heategevusliku Kübarapeo tuludest teinud annetuse: Lastefond, ATH laste vanemate fond (2023), MTÜ Peaasi noorte vaimse tervise nõustamine (2022), Tallinna Ukraina kooli loomine (2021).
Registreerumine: pane ennast kirja kodulehel sündmuse juures ja osalustasu kanna 5. augustiks MTÜ BPW Estonia  arveldusarvele EE131010220229216225 märgusõna “kübarapidu” või soeta pilet mugavalt EENA e-poest SIIT
Pidu on kõigile heategevusest huvitatud inimestele. Olete kõik väga oodatud EENA 27. suurte traditsioonidega heategevuslikule kübarapeole.
Kontakt: Merike Paasalu / tel +372 56577875
EENA Tallina klubi juhatuse liige
merike@magusaekspert.ee
Kommunikatsioon: Mare Timian / +372 5137347
EENA Tallinna klubi
juhatuse liige ja kommunikatsioonijuht

Traditsiooniliselt kutsub EENA kogu aprilli jooksul ja eriti Maa päeval, 22. aprillil, kõiki naisi oma igapäevategevustes jätkusuutlikumad olema, nii endale kui Maaemale keskkonna ja looduse hoidmisest lähtuvaid lubadusi andma ja neid sotsiaalmeedias jagama. Lubadus võib puudutada igapäevaelu või ettevõtlust ning olla just nii suur või väike, et seda on võimalik terve aasta vältel järgida, kuid oleks samas ka väljakutsuv.

22. aprillil tähistatakse Maa päeva, mille eesmärk on juhtida tähelepanu keskkonnateemadele. Toomaks meie tähelepanu Maa olulisusele, kutsusid EENA Roheklubi ja Tallinna Teletorn lasteaiarühmi ning 1.–6.klasse osalema pildivõistlusel teemal „Miks ma hoian ja armastan Maad?“.

Saabunud tööde seast parima leidmiseks korraldatakse sotsiaalmeedias 5.–15. aprillini avalik hääletus, mille tulemusena selgub võistluse võitja. Hääletustulemused fikseeritakse 15. aprillil kell 18.00.

Pildivõistluse parimatest töödest koosnev veebinäitus avalikustatakse Roheettevõtluse veebiportaalis – roheettevotlus.ee – ning võitja rühm saab auhinnaks Tallinna Teletorni ja Botaanikaaia haridusprogrammi “Troopikast taevasse saab 10 minutiga” Tallinna Teletornilt.

Toetajad: Pildivõistlust korraldab EENA Roheklubi, toetab Tallinna Teletorn.

Liitu meiega 22. aprillil kl 18.00, et laulda koos maapäevaks tehtud laulu “Ma olen Maa”.
Join Zoom Meeting
Meeting ID: 811 0811 5534
Passcode: 968650

Aprillis lihtsalt peab nalja saama ja kes see nalja ikka teeb, kui ise ei tee!

EENA Pärnu klubi kutsub osalema eksperimentaalsel koolitusel, kus püüame ise stand-up’i stiilis nalju kirjutada ja uurime, kuidas see nalja tegemine siis ikkagi käib. Julgemad saavad omade keskel proovida ka huumoripalade esitamist.

Kohtume 10. aprillil kell 18.00 vanas Pärnu vanglas aadressil Tui tänav 10, Pärnu. Esmalt teeme endise valvuri eestvedamisel ekskursioonituuri vangimajas, peale mida ootab meid raju koolitusruum, kus sukeldume järgnevaks kaheks ja pooleks tunniks nalja ja koolitumise põnevasse maailma.

Eksperimentaalset koolitust viib läbi EENA Pärnu klubi liige Kadrin Kahu, kes on õppinud koolitajaks, aga ka vanglaametnikuks ja töötanud oma töise elu algusaastatel Tartu vanglas. Naljal, naljakatel juhtumistel ja lugudel, on tema (töö)elus olnud alati eriline koht.

Osalemisest anna teada hiljemalt 8. aprilliks kirjutades aadressil kadrin.kahu@gmail.com või registreeri oma osalus EENA kodulehel. Koolitusel ja ekskursioonil osalemise panus 15 eurot palun kanda Kadrin Kahu arvele EE077700771002500989.

 

Lisainfo ja küsimused

Kadrin Kahu

+372 56221229

Soome teadlane Hilma Leppioja tutvustab 3. aprillil oma magistritööd, mis valmis koostöös D-mat ltd-ga ning käsitleb Flow Festivali 2022. aasta materjalijalajälge. Töö sissejuhatav osa hõlmab materjalijalajälge uurivat kirjandust, teenuse osutamise kulu ühe ühiku kohta ja materjalivoogude arvestust. Sellele järgnev uuring sisaldab tarbimisandmete kogumist, jalajälje arvutamist ja tulemusi. Lisaks loodi festivali materjalijalajälje vähendamiseks säästlikke lahendusi.

Flow Festival

Flow Festival on igal suvel Helsingis toimuv muusikafestival, mis 2024. aasta tähistab oma 20. sünnipäeva. Festival on kasvanud 4000 külastajaga kesklinna peost 90 000 külastajaga suureks festivaliks. Aastate jooksul on festivalil esinenud üle 1600 esineja, sealhulgas Alicia Keys, Arctic Monkeys, Björk, Bon Iver, Florence + The Machine, Frank Ocean, Gorillaz, Grace Jones, Janelle Monáe, Kanye West, Kendrick Lamar, Kraftwerk, Lana Del Rey, Nick Cave & The Bad Seeds, Sia … Flow Festival arvutas oma süsinikujalajälge aastatel 2009–2019 ning 2021. aastal käivitati projekt, kus festivali mõju keskkonnale laiemalt uuriti.

Kohtumine toimub inglise keeles.

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/86520342406?pwd=WUVNb25xVkthUmVIbjZsdlcxMW1RQT09

Meeting ID: 865 2034 2406
Passcode: 321990

Naisettevõtjatele suunatud Ärihommik koos hommikusöögi, uute kontaktide ja põnevate vestlustega.

Oled naisettevõtja? Soovid laiendada oma võrgustikku ja luua uusi ärisuhteid? Soovid kuulda inspireerivaid paneelvestlusi ja saada osa teiste naisettevõtjate kogemustest?
Aga palun!
Tule osale EENA Äriklubi Ärihommikul ja saadki just seda ning rohkemgi veel!

Ärihommikute seeria juba kolmas kohtumine on teemal PERSOONIBRÄND.

Paneelvestluses toome Sinu ette:

Kadri Sooberg-Aettik – Fontes PMP OÜ partner ja juhtivkonsultant talentide leidmises ja tööandjabrändi disainis.
Rio-Steffi – Sinu teejuht Instagrami maailmas

Paneeli juhib Signe Ventsel – Brandmoon OÜ, persoonibrändi ja tööandjabrändi koolitaja ja coach, EENA Äriklubi asutaja.
Hommikut juhib alati särav ja särtsakas Katrin Hinrikus, Täitsa Pekkis podcasti asutaja.

Taas on avatud:
networkimis- ja hommikusöögiala,
inspiratsiooni- ja hea enesetunde ala,
otsin koostööpartnerit ala.

Tule kohale, sest Sa ei tea, millised uued ägedad mõtted ja kontaktid Sul tekkida võivad!
NB! Kui Sa praegu mõtled, et ei tea, kas maksab … siis just peadki tulema, sest suurepärane kliendikogemus on võti pühendunud brändisaadikuteni!

Pileti hind 55 € sisaldab:
imehead hommikusööki,
networkimiseks vajalikke vahendeid, meetodeid ja utsitamist,
tohutus koguses inspiratsiooni ja ärimuutvaid mõtteid,
ja KONTAKTE, KONTAKTE, KONTAKTE!

Sissepääs ainult eelregistreerimisega ja kohtade arv on piiratud – ruumi mahub 60 naist!

Pilet osta siit: https://fienta.com/et/naisettevotjate-arihommik-by-eena-ariklubi-75580

Toimumisaeg: 09.04.2024 kl 08:00 – 11:00
08:00 – 09:00 h/s ja networking
09:00 – 10:20 paneel
10:20 – 10:40 Q&A
10:40 – 11:00 networking

Toimumiskoht: Bolti seminariruumis, Vana-Lõuna 15
Uksed avame 07:45.

Üritust korraldavad Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni Äriklubi naised, vaata meie kohta LinkedIn lehelt BPW Estonia BusinessClub / EENA Äriklubi

#nextlevelwoman

EENA Kultuuriklubi ZOOM Räägime rohkem kultuurist!
Loomeettevõtluse arendamine piirkonnades Ida-Virumaa näitel

Miks on vaja loovat majandust ja loovaid ettevõtteid igasse Eesti regiooni? Kuidas kultuuriinimeste ja loomeettevõtluse toetamine võib mõjutada piirkonna arengut tervikuna? Nendele küsimustele vastab ja jagab oma kogemusi EENA naistega Piia Tamm, kes on Ida-Viru loomeklastri projektijuht ja Viru filmifondi koordinaator. Piia arvab, et loovmajanduse arendamine muudab Ida-Virumaa ettevõtlusmaastikku mitmekesisemaks ja kasvatab huvi piirkonna vastu ning sellega seotud põnevad töökohad tekitavad ka kohalikele noortele põhjuse kodukanti jääda.

Kohtumiseni Zoomis 19.märtsil!

Rohkem infot Ida-Viru loomeklastrist: https://loomeklaster.ee/uudised

ZOOM:

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/82418629720?pwd=bkFOUDZmWjcxZ3UvdkI2ZkdKQWg4QT09

Meeting ID: 824 1862 9720
Passcode: 466871

 

Võru klubi kutsub kõiki huvilisi kohtumisele Põlva Ettevõtlike Naiste Klubiga.

Kohtumisel kuuleme kohvik Põlva asutajate Signe Aidi ja Erika Lille lugu. Kaks vägevat naist tegid Põlvasse kohviku, võtsid tööle üle 10 inimese ja mis on nende edasised plaanid – seda kuuleme juba neilt endilt!

Osalustasu: toidu tellimine kohvikus. Palume toidusoovi esmaspäevaks, 11.03, Piret Haljendile edastada. Tutvu menüüga: https://kohvikpolva.ee/menuu/

Vestlusõhtu “Hammustuskindel euro – tean oma väärtust palgaturul” peamine teema on sooline palgalõhe. On aeg teadvustada soolist palgalõhe kui reaalset probleemi, mis röövib meie majanduselt jõukust ja naistelt finantsilist vabadust.

Kutsume kõiki osalema motiveerival vestlusõhtul, kus räägime ka sellest, kuidas tööturul julgem ja enesekindlam olla ja kuidas tehtud töö eest õiglast tasu küsida. Naised on läbirääkimistel tihtipeale tagasihoidlikumad, kuid kõik peaksid võrdse töö eest võrdset palka saama. Mille poolest üldse erinevad terminid “sooline palgalõhe” ja “võrdne palk võrdse töö eest”? Soovime tõsta ühiskonna teadlikkust palgalõhest ja anda osalejatele nõu, kuidas sel teemal oma tööandja, mehe, sõbranna või vanaemaga vestlusi pidada.

Vestlusõhtut juhib Mare Heinluht (Bolt, mitmekesisuse ja kaasatuse ekspert), kes avab meile Eesti palgalõhe tõsiduse ja selle mõistmise olulisi tahke. Mare eesmärk on inspireerida osalejaid õiglast palka küsima ja endas tänapäeva tööturul väärtust nägema. Mari-Leen Albers ja Meelis Tomson (marimell) avavad ukse oma ellu ja räägivad, kuidas võrdsus nende koduses elus ja ettevõtluses peegeldub. Kuidas peaks naiste võimalust pereelu kõrvalt tööl käia ja karjääri teha toetama ja võimestama?

Koomiliste eluliste seikadega lõpetab õhtu koomik Ann Vaida.

Kava

18.45–19.15 Kogunemine, tervitusjoogid
19.15–19.45 Sissejuhatus, teema tutvustus (Mare Heinluht)
19.45–20.15 Marimellid
20.15–20.45 Ann Vaida stand-up
20.45–21.00 Kokkuvõte ja küsimused

Eelmüügist ostetud piletiga ootab sind tervitusjook ja üllatus.

Osta pilet: https://rb.gy/8ku9sf

NB! EENA liikmetele soodushind!

Saadavuse korral on võimalik pileteid ka kohapeal sularahas soetada.

Sündmust toetab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Kohtume juba 7. märtsil!

10. aprillil kl 18.00 räägivad digikanalite ekspert Siiri Tiivits-Puttonen ja visuaalsete lahenduste asjatundja Merle Koop digikommunikatsiooni lahendustest rohelises võtmes. Kuidas keskkonnasõbralikult auditooriumini jõuda? Veebinar avab sügavamat arusaamist rohelise kommunikatsiooni olulisusest, pakkudes praktilisi näpunäiteid ja strateegiaid sõnumite loomiseks, kohandamiseks ja levitamiseks digimaailmas. Õpime koos, kuidas visuaalse keele jõud sõnumite mõju täiustab ja jätkusuutlikule kommunikatsioonile kaasa aitab.

ZOOM

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/87270697849?pwd=NXlJaUZXblpFSFlkWktsS1RraEdudz09

Meeting ID: 872 7069 7849
Passcode: 860986

21. märtsil toimub Narva naistele inspiratsiooniõhtu. Peaspiiker on sellel kohtumisel Kirsti Narinen, Soome suursaadik Eestis 2014-2018, kes tunneb Narvat väga hästi. Praegu on ta Soome suursaadik Gruusias, Aserbaidžaanis ja Armeenias. Kirsti on teinud suure tee, et saada naisjuhiks, seda ta oma loos jagab. Pärast ettekannet toimub paneeldiskussioon naise aktiivsest rollist ühiskonnas, kus osaleb ka Tallinna Soome Instituudi direktor Hannele Valkeeniemi. Osalema kutsume ka varem Narvas valitud “Aasta naisi”.
Kutsume huvilisi, nii naisi kui mehi. Üritus on tasuta, kuid vajalik on registreerimine!
Kohv ja tee on meeldivaks lisandiks suhtlusele!

Roheklubil on hea meel kõiki keskkonnast ja rohemajandusest huvitunuid kutsuda igal kuul toimuvasse raamatuklubisse. Igaks kohtumiseks loeme kindlat raamatut, et seda seejärel koos analüüsida ja mõtteid vahetada. Sest päris tihti tuleb ette, et inimesed, kes küll loevad sama teost, märkavad erinevaid detaile ja tunnevad erinevaid emotsioone. On ka juhtunud, et pärast arutelu tekib soov raamat uuesti läbi lugeda, nö teise perspektiiviga.

Märtsikuu raamatuks valisime Valdur Mikita “Mõtterändur”.

“Mõtterändur” on tiivustav ja lootusrikas mõtterännak elu suurte küsimuste juurde. Mis on kodu? See on paik, kust algavad ja lõpevad kõik ajalood. Väike majake metsa ääres, mis mahutab endasse terve maailma. Nõiutud ait, kuhu universum heidab puhkama. Vastused suurtele küsimustele, mida inimene küsib endalt sauna taga tiigi ääres, võivad olla peidus New Yorgis, Tiibetis või hoopis mõnes Linnutee kaugemas nurgas, ent kui keegi ükskord sinna peaks jõudma, siis seal tundub, et need varjavad end ikkagi sauna taga tiigis.

Kohtumisel osaleb ka raamatu autor Valdur Mikita.

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/82207099417?pwd=M2lpeXh1Sk5lQXdRSUFmRC8raTJmUT09

Meeting ID: 822 0709 9417
Passcode: 080719

Kas Sina eelistad lõhesaia tilliga või tillita?

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon/EENA Tartu klubi kutsub Sind meeleolukale ja sisukale palgalõhe teemalisele aruteluõhtule 5. märtsil algusega kell 18 Ülikooli Kohvikus (Ülikooli 20, Tartu).

Heidame pilgu soolise palgalõhe telgitagustesse ja otsime lahendusi selle vähendamiseks.

Tule ja saa teadlikumaks!

18.15 Tartu Ülikooli anglistika professor Raili Marling esitleb soouuringute ajakirja Ariadne Lõng
19.00 Tartu Ülikooli Väitlusklubi liikmed väitlevad teemal „Kõik palgad peaksid olema avalikustatud”
19.45 Naiste tugi- ja teabekeskuse tegevjuhi ja juhatuse liikme Pille Tsopp-Pagana juhtimisel arutleme lähisuhtevägivalla ja palgalõhe seose üle

EENA on soolise palgalõhe teadvustaja ja sellega seotud sündmuste läbiviija aastast 2010.
Seekordsele arutelule on õla alla pannud Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus/ENUT

Filmisari Naised Kinos toob esile mitmekülgse valiku filme erinevate eluvaldkondade ettevõtlikest naistest. Iga filmi kaudu sukeldutakse nende inspireerivate naiste ellu, kes on teinud silmapaistvaid saavutusi oma valitud valdkonnas, olgu see siis tehnoloogia, kunst, mood või mõni muu valdkond. Üritus pakub avastamisrõõmu ja innustust nende naiste silmapaistvate saavutuste kaudu.

Iga kuu 1. kolmapäev toob Thule Kino ekraanile uue filmi.

NAISED KINOS filmisari on ellu kutsutud Thule Kino, EENA (Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon) Saaremaa Klubi ja naistele suunatud NOM Festivali poolt.

Seekordne Naised Kinos toimub NOM FESTIVALi raames ja kestab 4 päeva ehk 4.03-7.03.

piletid ja lisainfo leiad siit:
4.03 E kl 19:00 BARBIE – https://pilet.thulekoda.ee/websales/show/808910/
5.03 T kl 19:00 VAESEKESED – https://pilet.thulekoda.ee/websales/show/808911/
6.03 K kl 19:00 MO MAMMA – https://pilet.thulekoda.ee/websales/show/808912/
7.03 N kl 19:00 MEES JA NAINE – https://pilet.thulekoda.ee/websales/show/808913/

FACEBOOKI sündmuse leiad siit: https://www.facebook.com/events/320785100428793

Kutsume EENA naisi õmbluskoolitusele: anna oma rõivale uus ja värske ilme või õpi väiksemaid parandustöid

EENA väärtustab jätkusuutlikku ja rohelist maailmvaadet ning toetab EENA naisi rohelise ettevõtluse teel.

Neid väärtusi kannab ka EENA Tallinna klubi kandidaatliikme Margit Saarnaki õmbluskoolitus.

Võta Margiti koolitusele kaasa kappi seisma jäänud kleit/pluus/seelik ja vaatame koos, kuidas sellele uuemat ja värskemat ilmet anda, et seda taas kanda saaksid. Samuti võid kaasa võtta parandamist vajava rõiva, proovime selle koos korda teha.

KUUPÄEV: 11.03.2024

AEG: Algus kell 18.00

KOHT: Kuldnõel koolituskeskus: Pirita Purjespordikeskus, Purje 8/ 3. hoone ja tuba 307 (3.korrus). Majas ei ole lifti!

TRANSPORT: kohale saab bussidega 1, 6, 8, 34A, 38, 114, 115, 173, 174. Bussipeatus on Rummu.

Autoga tulijad: parkimine maja ees ja taga on tasuta.

 

Margiti tutvustus

Õmblemise kirg on tema südames elanud juba lapsepõlvest. Esialgsed teadmised ja oskused tulid vanaema ja ema kõrval õmmeldes. Edasised õpingud ja kogemused tulid Tallinna Kergetööstuse Tehnikumist, õmbluskoondisest Lembitu ja täienduskoolitustelt Tallinna Tööstushariduskeskusest, Eesti Kunstiakadeemiast, Tallinna Ülikoolist.

Teine kutsumus, mis Margitit sütitab, on soov enda teadmisi jagada. Tänaseks on ta koolitaja rollis olnud 13 aastat. Õpetajana on tema eesmärk aidata õpilasel leida see, mis teda kõnetab ja inspireerib.  Mind rõõmustab väga, kui õpilane saab julgust minu õpetustest ning jätkab oma teekonda täis enesekindlust ja tegutsemissoovi.

Margiti koolitusklassis on 4 koduõmblusmasinat, 2 overlocki ja kattemasin.
Margit õpetab soovijatele õmblusmasina, äärestusmasina (overlocki) ja kattemasina kasutamist.

Kui juhtute eksima, siis helistage Margitile tel 503 3601

Märts on teatrikuu ja sel aastal kutsub Tallinna klubi draamateatrisse 13.märtsil vaatama lavastust “Erakõnelused”

  Huvi korral soeta pilet KOHE  või hiljemalt 1.02.2024 EENA e-poest OSTA PILET, sest pileteid on ainult 30! Pileti hind 35.-

„Erakõnelused” on viimane osa Ingmar Bergmani „Perekonnatriloogiast” (eelmised osad kannavad pealkirju „Hea tahe” ja „Pühapäevalapsed”). Anna tegelaskujus võib ära tunda Ingmar Bergmani ema, kelle päevikuid Bergman romaani kirjutamisel kasutas.

Osades → Guido Kangur, Kristo Viiding, Riina Maidre, Märten Metsaviir, Viire Valdma

13. märts etendus Erakõnelused https://www.draamateater.ee/lavastus/erakonelused

EENA Volikogu toimub Põltsamaa vallas, Pajusis, Won Wahl restoranis 10. veebruaril kl 10.30–13.00.

 

Päevakava:

 • EENA 2024. aasta suursündmuste kalenderplaan (M. Saviauk)
 • EENA klubide 2024. aasta planeeritud tegevused (presidendid/kommunikatsioonijuhid)
 • EENA roheprojekt – roheresolutsioon (S. Tiivits-Puttonen)
 • EENA liikmemaksu tõstmise ettepanek (M. Saviauk)
 • Muud jooksvad küsimused/finantsteated (E. Holmberg)
 • Uudised ja teated
 • Üllatuskülaline – Marina Kaljurand

 

ZOOM

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/88114146766?pwd=U1lVVDlaQnFyaGJmMXhaWGtmeHJzUT09

Meeting ID: 881 1414 6766
Passcode: 172595

20. veebruaril kell 18.00 toimuval veebinaril jagab EENA Roheklubi kandidaatliige Kristiin Bauer oma arusaama ESG-st (keskkonnast, sotsiaalsest vastutusest ja hea juhtimistavast), selgitades, miks ta seda teemat nii vajalikuks peab ning miks on jätkusuutlikud muutused just tootmissektoris eriti tähendusrikkad.

Kristiin avab ukse ESG maailma, selgitades põhjalikult, mida need kolm põhimõtet endast kujutavad ja miks need tänapäeva ärikeskkonnas nii olulised on. Ta jagab oma kirge säästva arengu vastu ning annab ülevaate sellest, kuidas ESG põhimõtete järgimine võib ettevõtte mainet, usaldusväärsust ja lõpptulemusena ka kasumlikkust märkimisväärselt tõsta.

Juttu tuleb ka sellest, miks võib ESG tööstusettevõtete jaoks eriti vaevaline teema olla ning millised on selle peamised väljakutsed ja võimalused. Lisaks jagab Kristiin ideid, kuidas me saaksime jätkusuutlikkuse põhimõtteid oma äristrateegiasse integreerida, luues sellega väärtust nii ettevõttele kui ka ühiskonnale.

 

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/89125395346?pwd=RW01bC83cnFJK1l3cXNBMkI0NG9GUT09

Meeting ID: 891 2539 5346
Passcode: 533464

Olete oodatud EENA Tallinna klubi kandidaatliikme Santa Zukkeri kunstinäitusele “Mäng” ja pärast joome koos tassikese kohvi 🙂

Santa kunstinäituse “Mäng” ekspositsioon keskendub tema loomingus just abstraktsioonidele, mis on loodud läbi erinevate meediumide, katsetades eri stiilide ja toonide kokkupuutepunkte.

KUUPÄEV: 28.04.2024

AEG: kell 18.00

KOHT: Telliskivi 60a/2 (galerii 2. hoone), Telliskivi Loomelinnak, Tallinn

Santa Zukkeri näitus annab edasi kunstniku siseelu ning loomisprotsessi, mis kannavad ühele heale mängule omaseid emotsioone – hasarti ja naudingut, aga ka rituaalsust. Santa värviküllased ning kontrastsed teosed mängivad abstraktsuse ning figuratiivsuse ühisosaga.

Santa Zukker alustas oma loometeekonda müstiliste maastikumaalidega, kuid on viimaste aastatega liikunud rohkem abstraktsuse poole, katsetades jätkuvalt ka eriskummaliste vormide ja värvide sümbioosiga. Noore kunstniku jaoks on oluline pidev liikumine, piiridest välja mõtlemine ning uute teemade käsitlemine, sest edasiviiva dünaamikata kaoks ka motivatsioon tegutseda. “Mängu” lõuenditel võistlevadki omavahel, kohati jõuliselt, samas siiski kergelt ja sõbralikult, nii värvid ja vormid, realism ja maagia.

Santa Zukker (sünd 1991) lõpetas Tallinna Ülikooli kultuuriteaduse bakalaureuseõppe ning täiendab end Eesti Kunstiakadeemias museoloogia erialal magistriõppes. Tema uurimisteemad on seotud laste ja noorte käitumisega kunstis ja kultuuris. Zukkeri ampluaa ulatub realistlikust ja klassikalisest maastikumaalist abstraktsete teosteni, mis mängivad nii värvide, stiili kui materjalidega. Kunstniku maale on eksponeeritud mitmetes galeriides nagu Haus, Kunstiruum, Staapli3 galerii, Õpetajate Maja, Metropoli galerii, Pärnu Uue Kunsti Muuseum, Eduard Vilde Muuseum / Kastellaanimaja, Kadrioru galerii, Õiguskantsleri Kantselei.

Näitus jääb avatuks 26. maini 2024.

TRANSPORT: autoga ligipääs Nunne tänava kaudu. Lähim parkimine Laial tänaval või Rüütli tänaval (Europark).

Olete kõik väga oodatud!

EENA Tallinna klubi korraldab ühise näitusekülastuse Keila-Joa lossi ja sellele järgneb tort ja kohv Laulasmaa LaSpa hotelli restoranis.

Keila-Joa lossis on Christian Diori moemaja loomingut tutvustav näitus.

Vaata lähemalt: https://naisele.goodnews.ee/keila-joa-schloss-fall-lossis-avati-diori-moemaja-naitus/

Kollektsioon kuulub Aleksandr Vassiljevi fondile.

Näitus on koos giidi tuuriga: näitust tutvustab meile rahvusvaheliselt tunnustatud pitsi-, disaini- ja ehtekunstnik Piret Kartus.

AEG: laupäev 20. jaanuar kell 13.00

HIND: sissepääs ja näituse külastus kokku 15 €.

TASUMINE: igaüks maksab ise pileti eest väravas sisenedes. PS Tasuda saab ainult kaardiga.

Tort ja kohv Laulasmaal LaSpa hotelli restoranis.

EENA Tallinna klubi 30. sünnipäeva tähistame peale näitusekülastust Laulasmaa LaSpa hotelli restoranis tordi ja kohviga.

AEG: kell 14.45

TRANSPORT: liikumine autodega, mida koordineerib Virve Poom – anna palun talle teada oma soovist auto peale saada või sellest, kui liigud Keila-Joale oma autoga ja sinu autos on vabu kohti.

Olete kõik väga oodatud mõnusale väljasõidule laupäeval 20.01.2024!

Avers Stuudios toimub klubiliikmete kinnine koosolek, kus külaliseks on kuulus ajaloolane Aleksandr Openko. Klubiliikmed arutavad vana traditsiooni soojas ja kaunis õhkkonnas tuleva aasta plaane.

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/85877476816?pwd=WjlQTStweWxjOVcwRWg4cnVoQ29pUT09

Meeting ID: 858 7747 6816
Passcode: 957518

Olete südamest teretulnud ülevaatlikule paaristunnile “MIDA PEAB TEADMA KUNSTIST NIMEGA LÄBIRÄÄKIMISED?” 17.01 kl 18.00–20.00 Zoomis. Külalisesineja on läbirääkimiste ekspert Georg Merilo (Georg Merilo läbirääkimiste kool MTÜ). 120 minuti jooksul annab Merilo lühiülevaate läbirääkimiste distsipliinist ning pakub osalejatele lahendamiseks läbirääkimiste simulatsiooni ja analüüsib sooritust. Osalejad saavad ka tasuta oskussõnavara, mida kasvõi samal päeval kasutama (tüvest “kasu”) hakata.

Külaline on:
– külalislektor Tartu Ülikoolls (J. Skytte Poliitikauuringute instituut ja Viljandi kultuurakadeemia) ning EBSis;
– läbirääkimiste ekspert ja koolitaja (al 2002) klientide keskmise rahuloluga 96%,
– kutseühingu Läbirääkijate Gild asutaja (2014);
– avaldanud erialaseid artikleid kõigis suuremate väljaannetes;
– asutanud Georg Merilo läbirääkimiste kooli, tasuta suvekoolid noortele (al 2020, üle 2000 osalenu);
– Eesti Haridustöötajate Liidu liige.

Klientide seas on Hiiumaa Haigla, Tartu 2024, Tallinna Majanduskool, Playtech, Alas-Kuul, COOP, AmCham, Tele2, Eesti Advokatuur, Nortal, Baltic Agro, Elme Metall, Helmes, Cleveron AS (aasta õppijasõbralik tööandja 2018), Eesti Advokatuur, RKAS, Selver, Eesti Kunstiakadeemia, Haridus- ja Teadusministeerium, Loomeinkubaator, Coolbet, Norameda, A-Tolliagentuur, Berrichi, Division, Keskkonnaministeerium, TTÜ juhtkond, Identity, EAS, Eesti Energia, Äripäev (ÄP Akadeemia külalislektor), Välisministeerium jpt.

Merilo unistus on läbirääkimiste distsipliini sisseviimine kõikides Eesti gümnaasiumites ja kutsekoolides, mis peaks viima meie järgmiste põlvkondade läbirääkimiste mõtlemis-, sõnastamis- ja saavutusoskuste võime täiesti uuele tasemele. 41 kooli on seni õpetusega liitunud, märkimisväärsete tulemustega noorte eneste jaoks.

 

ZOOM

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/86793742467?pwd=L1AzZ0FjME5VTXpMY0VQd2xjYy9JUT09

Meeting ID: 867 9374 2467
Passcode: 459833

Kutsume Teid inspiratsioonipäevale Tallinnas.

Päevakava:

10.00 – Aasta noor naisettevõtja 2023 Kee Abeliga kohtumine Rocca Al Mare Beautiful Me salongis (aadress: Vabaõhumuuseumi tee 2a)

11.45 – Aasta Naine 2023 nominendi Janet Väärtnõu koolitus-vestlusring ”Praktiline projektijuhtimine äris ja vabatahtlikuna” (aadress: Ristiku 10, alt vajutades number 6, kolmas korrus)

14.00 – EENA noorte koosolek (aadress: Ristiku 10)

Pilet EENA noorele liikmele 10 €.

Pilet hingelt noorele EENA liikmele: 20 €

Kohtade arve piiratud! Koha inspiratsioonipäeval tagab pileti soetamine EENA e-poest: https://bpw-estonia.ee/toode/eena-noored-kutsuvad-inspiratsioonipaev-tallinnas-13-01-2024/

EENA Tallinna klubi huvitiim läheb külla keraamik Maris Loitmetsale.

Maris on lubanud meile tutvustada keraamika ajalugu, stiile ning rääkida keraamikast ja keraamiku tööst laiemalt.

Soovijatel on  võimalik ka osta Marise töökojas valmistatud tooteid jõuluvana kingikotti poetamiseks või siis oma kodu kaunistamiseks.

AEG: teisipäev, 12.12.2023 kell 16.00

KOHT: Baltika Kvartal, Loomeinkubaator; Veerenni 24, Tallinn ( C-sissepääs, 2. korrus)

Osalustasu: 5 eurot (tasumine sularahas kohapeal)

 

Olete väga oodatud meiega liituma! Palun registreeru siinsamas sündmuse juures.

Lisainfot leiab siit http://marisloitmets.com/firmakingitused-ja-meened/

NOM Festival on Eesti suurim naistele suunatud festival, mis toimub igal aastal naistepäeva paiku. Järjekorras kuues festival toimub Saaremaal 8.- 10. märts 2024
Festivali eesmärgiks on julgustada naisi vastu võtma uusi väljakutseid, olema julged otsustajad, aktiivsed ettevõtluses ning igapäevaelus. Toetada naiste arengut nii kogukonnas, eraelus kui ka ettevõtluses. Lisaks sellele elavdada Saaremaa elu hooajavälisel ajal.

NOM2024 konverentsi teemaks on “Kena tüdruk nii ei tee?!” ja see toimub 9. märtsil 2024 kell 9.30 – 16.00 Nasva klubis, Sõrve mnt. 53, Saaremaa
Sel aastal aitab konverentsi korraldada EENA Saaremaa klubi. Lisaks korraldusele on meie esinejate nimistus ka mitmeid EENA liikmeid.
Ootame kõiki EENAkaid osalema ning veetma pikka nädalalõppu varakevadisel Saaremaal.

Konverentsist lähemalt:

Ühiskond ootab endiselt tüdrukutelt ja naistelt alati reeglite täitmist ning vastamist standarditele. Kui väikesed poisid tohivad joosta ja möllata, siis väike tüdruk peab istuma korralikult ja viisakalt, sest nii on kombeks! Kui mehed teevad karjääri, siis naise koht on pigem kodus või ametikohtadel, kus sõna ei peaks nii valjuhäälselt võtma! Naine on ju ikkagi eeskujulik pereema, hoolitseb pigem oma pere eest ja on tagasihoidlik ühiskonnaliige.
Aga miks? Miks siiani keerleb naiste ümber nii palju müüte,
et milline üks ideaalne naine peab olema? Miks siiani seame ise endale hulganisti piiranguid ja reegleid, et olla ühiskonna silmis „tubli tüdruk“.
Konverentsil soovimegi tõstatada teemasid, mis naisi „piiravad“. Lükkame neid ümber ja anname inspiratsiooni julgemalt tegutseda, olla üle „teiste“ arvamusest ja ühiskonna poolt surutud reeglitest
ja ootustest.

TEEMAD
“Mul on kiire?!” / Signe Ventsel
“Aega on?!” / Gerda Pitk
“Ta on tubli tüdruk?!“ / Kaidi Ruusalepp
„Naine poliitikas – kena aksessuaar?!“ / Marina Kaljurand
Paneel “Mida siis kena tüdruk teeb?”
Sirutuspauside eest hoolitseb Liis Ojasaar
Päeva modereerib Kris Leinatamm
Kava täieneb!

Sooduspileti hind 65€
Alates 1. jaanuarist 2024 pileti hinnaks 75€

EENA klubi liikmetele erihind 60€
Kasuta ostes sooduskoodi: EENA
Hind sisaldab motiveerivat konverentsipäeva, lõuna- ja kohvipausi, kingikotti ja suupisteid ning kihisevat.

Pileti saad soetada siit:
https://www.piletitasku.ee/et/event/5181
NB! Ostetud piletid tagastamisele ega ümbervahetamisele ei kuulu!

NOM Festivali kohta saad uurida lähemalt:
www.nomfestival.ee
https://www.facebook.com/nomfestival
https://www.instagram.com/nomfestival

Roheklubi kutsub jõulupärja valmistamise töötuppa 4. detsembril kl 18.00.

EENA Võru klubi liige Kati Lõhmus õpetab jõulupärgade tegemist.

Osalustasu: 30 € (kõik materjalid koolitaja poolt)

Palun registreeri oma osalus esimesel võimalusel, sest kohtade arv on piiratud! (15 kohta)

EENA Tallinna klubil on 30.sünnipäev!

Kutsume kõiki klubi ettevõtlikke naisi tähistama meie ühist ja erilist teetähist – Tallinna Klubi 30.

Tallinna klubi on EENA kõige suurem klubi 70+ liikmega. Tallinna klubi loodi 1993.aasta sügisel – aasta peale EENA loomist esimese EENA klubina.

Tallinna klubi ühendab naisi igas vanuses ja igalt elualalt. Nii suur ja mitmekülgne seltskond on loonud Tallinna klubile tugeva ja erilise aura. Klubiliikmete kohtumised on tulvil põnevaid lugusid, häid nõuandeid ja kütkestavat vestlust igas valdkonnas.

AEG: täpsustamisel

KOHT: kinnitamisel (Tallinna kesklinnas, anname peagi teada)

Olete kõik väga oodatud mõnusale pühapäevasele koosviibimisele 🙂

Thule Kinos alustab uus filmide sari NAISED KINOS.

Filmisari Naised Kinos toob esile mitmekülgse valiku filme erinevate eluvaldkondade ettevõtlikest naistest.
Iga filmi kaudu sukeldutakse nende inspireerivate naiste ellu, kes on teinud silmapaistvaid saavutusi oma valitud valdkonnas, olgu see siis tehnoloogia, kunst, mood või mõni muu valdkond. Üritus pakub avastamisrõõmu ja innustust nende naiste silmapaistvate saavutuste kaudu.

Iga kuu esimene kolmapäev toob Thule Kino ekraanile uue filmi.

🥳
Detsembrikuu film on SEST TA ON NAINE!

Tõsielul põhinev sütitav ja hingestatud film jutustab äsja emaks saanud noorest juristist Ruth Bader Ginsburgist, kes üritab sel meestekesksel alal läbi lüüa.

Kuu esimesel kolmapäeval e 6.12, kl 19.00!Thule Kinos.
Vaata lisa ja osta oma pilet https://thulekoda.ee/kino/?p=tutvustus&film=24878

Kutsu söbranna seltsi ja näeme kinos!

—-
NAISED KINOS filmisari on ellu kutsutud Thule Kino, EENA (Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon) Saaremaa Klubi ja naistele suunatud NOM Festivali poolt.

EENA Kultuuriklubi kutsub 17. detsembril, ilusal eeljõulude ajal, KUMUsse!
Külastame 2 näitust koos Eesti näitleja Jekaterina Linnamäega.

Mida vaatame:

Raamist lahti. Leis, Tabaka, Rožanskaitė

Näitus keskendub kolme Balti naiskunstniku – Malle Leisi (1940–2017), Maija Tabaka (1939) ja Marija Teresė Rožanskaitė (1933–2007) 1970.–1980. aastate loomingule hilisnõukogude keskkonnas. Kõik kolm astusid vastu tollase kunstimaailma reeglitele nii oma tavapärasest erineva eneseesitlusega kui ka ruumiloome viiside ja kunstnikuks olemise peegeldustega.

Leis, Tabaka ja Rožanskaitė olid nõukogudeaegses Eestis, Lätis ja Leedus erandlikud kunstnikud. Haridus, mille nad said Tallinna, Riia ja Vilniuse kunstiinstituutidest 1950.–1960. aastatel, oli oma ideoloogiliste ja esteetiliste põhimõtete poolest sarnane. Peagi liikusid aga kõik kolm neist põhimõtetest eemale – mitte tingimata otseselt reeglitele vastandudes, küll aga näiliselt lihtsate motiivide ja žestide tähendust nihestades ning hägustades.

melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+

„Kui keha ütleb Jah+“ on Hollandi kunstniku melanie bonajo isikunäitus, mis otsib vastust küsimusele, kas meie tänases üha enam kommertsialiseeruvas ja tehnoloogilises maailmas on veel kohta intiimsusel. Näituse keskne teema on puudutus, seda nii sõna otseses mõttes kui ka puudutus kui meie suhe üksteisesse ja meid ümbritsevasse maailma. Kunstnik leiab, et puudutusega saab mõjusalt ravida üksildust – seda tänapäeva epideemiat.

melanie bonajo teos „Kui keha ütleb Jah“ esindas Hollandit 2022. aastal Veneetsia kunstibiennaalil ja teeb nüüd ringreisi mööda Euroopa muuseume. Lisaks suurejoonelisele ja tundlikule biennaaliprojektile näeb näitusel kolme varasemat videoteost, et tutvustada melanie bonajo loomingut laiemalt. Kunstnik Théo Demans on koostöös bonajoga loonud videote juurde sensoorse ja mängulise ruumikujunduse, mille läbi kanduvad teemad ekraanidelt füüsilisse ruumi.

Rohkem infot piletide kohta:
https://kumu.ekm.ee/

Olete oodatud EENA uue aasta alguse säravale peole ”GLITRISÄRAS UUDE AASTASSE”!

Teid ootab tervitusjook, hea toit, mõnus seltskond, meeleolukas muusika ja särtsakad üllatused.

AEG: 12.01.2024, kell 18.30

KOHT: Pidu toimub restoranis Maikrahv, Raekoja plats 8, Tallinn

OSALUSTASU: 59 eurot. Palun maksa osalustasu enne pidu EENA kontole EE131010220229216225 või soeta mugavalt EENA e-poest https://bpw-estonia.ee/toode/eena-uue-aasta-alguse-peo-pilet-glitterisaras-uude-aastasse/

SÖÖGID: valikus on 3 pearooga. Registreerudes palun kirjuta oma valik kommentaari aknasse:
1) part, Pardifilee röstitud köögiviljade ja kirsise punaveinikastmega
2) kala, Forellifilee ürdikartuli ja sidrunikastmega
3) vegan, Kohalik seller (taimne koor, varsseller, kirsstomat, murulauk, peeditolm, ürdiõli, mikrovõrsed)
Registreerimine lõpeb 05.01.2024

Registreerumine on kohustuslik. Palun pane ennast kirja siinsamas kodulehel sündmuste KALENDRIS, sellesama sündmuse juures (vajalik kodulehele sisselogimine).

Olete kõik väga oodatud säravale aasta alguse peole!

EENA Narva klubi ootab sind “Narva aasta naine 2023” auüritusele Narva Raekodas, Raekoja plats 1, Narva.

Sel päeval, 2. detsembril kuulutatakse pidulikul tseremoonial välja „Narva Aasta Naine 2023”. Teid ootab huvitav programm: muusikalised tervitused, defilee, ilus küünlatseremoonia sel pimedal ajal. Te saate esimesena teada saada, kes ta on – “Narva Aasta Naine 2023” ja võite teda õnnitleda!
Muusika saatel saate suhelda nii Aasta Naisega kui ka ürituse korraldajatega EENA Narva klubi naistega. Suhelda tuttavatega meeldivas õhkkonnas ja teha ühiseid pilte. Ürituse lõpus ootab kõiki furšet ja värvikas kook!

Osalustasu on 30€.
Osavõtu tasu palume kanda kontole: MTÜ BPW Estonia EE131010220229216225 hiljemalt 30. novembriks 2023.
Selgituseks “Narva Aasta Naine 2023”.
Üritusele sisenemiseks  palume kaasa võtta maksekinnitust.

Olete oodatud tähistama Võru klubi 10. sünnipäeva piduliku õhtusöögiga, kus ootavad ees inspireerivad vestlused ning meeldejäävad hetked. See eriline sündmus toimub ajaloolises kohas – Saagu Parem kogukonnakeskuses, samas majas, kus klubi kunagi sündis.

9. detsembril 2023 kell 17.00
Toimumiskoht: Saagu Parem, 19a

Saabumine ja võimalus tutvuda Saagu Parem kogukonnakeskusega.

Avasõnad Merle Koop (EENA Võru klubi president) ja Piret Haljend (EENA Võru klubi asutajaliige, Saagu Parem asutaja ja eetvedaja)

Eelroog

Vestlus – Kristiina Ojuland

Pearoog

Vestlus – Marina Kaljurand

Magustoit

22.00 – Disko

Külalised ja esinejad:
EENA president Merle Saviauk
Euroopa Parlamendi liige Marina Kaljurand
Ettevõtja ja poliitik Kristiina Ojuland
Õhtujuht: Riigikogu liige Anti Allas

Osalustasu: 45 € (sisaldab maitsvat 3-käigulist võrumaist õhtusööki ning suurepäraseid Uue-Saaluse veinitalu veine).

Pileti saab mugavalt osta EENA e-poest: https://bpw-estonia.ee/toode/eena-voru-klubi-10-sunnipaev/

 

EENA Võru klubi

Roheklubil on hea meel kõiki keskkonnast ja rohemajandusest huvitunuid kutsuda raamatuklubisse. Igaks kohtumiseks loeme ühe raamatu, et seejärel seda koos analüüsida ja mõtteid vahetada.

Selle kohtumise raamatuks on Toomas Trapido poolt kirja pandud rännaku lugu „Lood, mis loovad.”

Toomas kutsub meid rännakule, kus kohtume Maaema Gaiaga, käime suitsusaunas ja visiooniotsingul. Liigume ka varjudemaal ja jõuame ilusamasse ja maailma lootust andvate praktikateni. Selle rännaku jooksul jõuame jalutada läbi evolutsiooni ja kohtuda taipamistega.

Kutsume sind sellest seiklusest osa saama ja raamatuklubis oma kogemusi jagama. Päris tihti tuleb ette, et inimsed samal rajal märkavad erinevaid detaile 🙂

Palun registreeri oma osalus hiljemalt 20. novembriks.

PS! Meiega liitub ka raamatu autor Toomas Trapido!

Seekord toimub raamatuklubi Zoomis.

Mõnusat lugemist ja põnevaid mõttevahetusi ootama jäädes
EENA Roheklubi

ETTEVÕTLUSKOOLITUS “HIRMUDEGA SÕBRAKS” – KOOLITAJA GRETE MÄNNIKUS

 

11. novembril kell 11.00–13.00 kohvikus Sonne, Pärnu

Pilet 10€: noored EENA liikmed (EENA liikmed kuni vanuses 35 k.a)

Pilet 20€: hingelt noored EENA liikmed

 

Räägime hirmudest, mis ettevõtluses aeg-ajalt võivad esile tulla. Kuidas nendes hirmudes võib peituda just Sinu tugevus ja edu saladus? Kuidas nende hirmudega sõbraks saada? Räägime ka enesekindlusest, eneseväärtusest, eneseusust ja petturi sündroomist.

Koolitaja: Grete Männikus, kogukonna Hingelt Vaba looja ja mentor, Tartu Ülikooli Pärnu kolledži ettevõtluse, turunduse ja teenuste disaini õppejõud

Asukoht: kohvik Sonne, Kuninga 34, Pärnu.

 

EENA noorte ettevõtluspäeva pilet sisaldab koolitust ja snäkke.

 

NB! Kohtade arv on piiratud. Osalemissoovist märku andmiseks soeta pilet ning täida vorm siin: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfIKIXvcwKlgISMzVCVwxEc0Vf7VNcg0_EpIALw3ESQTNeZbg/viewform

 

Ettevõtluspäeva ajakava:

9.00: EENA noorte koosolek Rannahotellis, Ranna pst 5, Pärnu (ainult EENA noortele)
11.00-13.00: ettevõtluskoolitus “Hirmudega sõbraks” kohvikus Sonne, Kuninga 34, Pärnu
13.00-14.00: Lõuna (võimalik einestada kohvikus Sonne, aga võib ka valida omale meelepärasema)
14.30: külastame ANNE22 võitjat Kerli Atsi, Luigeveski Agro OÜ

Naisettevõtjatele suunatud ärihommik koos hommikusöögi, uute kontaktide ja põnevate vestlustega.

 

Oled naisettevõtja? Soovid laiendada oma võrgustikku ja luua uusi ärisuhteid? Soovid kuulda inspireerivaid paneelvestlusi ja saada osa teiste naisettevõtjate kogemustest? Aga palun! Tule osale EENA Äriklubi Ärihommikul ja saadki just seda ning rohkemgi veel!

 

Ärihommikute seeria juba kolmas kohtumine on teemal KUIDAS LUUA SUUREPÄRAST JA KASUMLIKKU KLIENDIKOGEMUST.

 

Paneelvestluses toome Sinu ette kolm ägedat naist armastatud Eesti ettevõtetest, kes on olnud kliendikogemuse ülesehitamise epitsentris:
TALLINK GRUPP AS – Age Vanajuur, personali- ja kliendikogemuse juht
KSA Silmakeskus – Helena Mäe, turundusjuht
ÜLLATUS!

 

Paneeli juhib Kris Leinatamm, kirjastus Inspiratsiooniraamatukogu OÜ asutaja, EENA Äriklubi president.

 

Hommikut juhib alati särav ja särtsakas Katrin Hinrikus, Täitsa Pekkis podcasti asutaja.

 

Taas on avatud:
networkimis- ja hommikusöögiala,
inspiratsiooni- ja hea enesetunde ala,
otsin koostööpartnerit ala.

 

Tule kohale, sest Sa ei tea, millised uued ägedad mõtted ja kontaktid Sul tekkida võivad!

 

NB! Kui Sa praegu mõtled, et ei tea, kas maksab … siis just peadki tulema, sest suurepärane kliendikogemus on võti pühendunud brändisaadikuteni!

 

Pileti hind 55 € sisaldab:
imehead hommikusööki,
networkimiseks vajalikke vahendeid, meetodeid ja utsitamist,
tohutus koguses inspiratsiooni ja ärimuutvaid mõtteid,
ja KONTAKTE, KONTAKTE, KONTAKTE!

 

EARLY BIRD PAKKUMINE – 49 € kehtib kuni 26.10.2023 23:59!

 

Piletid saadaval: https://fienta.com/et/naisettevotjate-arihommik-by-eena-ariklubi-
73063?fbclid=IwAR27gatx5RyFcA3k3EvPdblVvkmmGt-K0f-zMEGFPlyB7nF2zkEuNCCxiFQ

 

Sissepääs ainult eelregistreerimisega ja kohtade arv on piiratud – ruumi mahub 60 naist!

 

Toimumisaeg: 16.11.2023 kl 08:00 – 11:00
08:00 – 09:00 h/s ja networking
09:00 – 10:20 paneel
10:20 – 10:40 Q&A
10:40 – 11:00 networking

 

Toimumiskoht: Bolti seminariruumis, Vana-Lõuna 15
Uksed avame 07:45.

 

Üritust korraldavad Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni Äriklubi naised, vaata meie kohta LinkedIn lehelt BPW Estonia BusinessClub / EENA Äriklubi

Armsad EENA Tallinna klubi huvitiimi liikmed!

Lähme külla Krista Laanetile. Sündmus on pühendatud tervisele ning tutvume EENA liikme Krista Laaneti ettevõtmistega.

Krista tegeleb kuputeraapia ja massažiga. Külastame Krista salongi ja MeliorBeaty salongi.

AEG: 23.10.2023 kell 18.00 

KOHT: Peetri küla, Küti tee 4 (sisene Coopi uksest)

LISAINFO: vaata siit https:// meliorbeauty.ee /

 

Registreeruge kindlasti palun siinsamas kodulehel.

Kohvilaua jaoks palun varuge 5 eurot sularaha.

AEG: 15.11.2023 kell 16.30

KOHT: Pelgulinna Riigigümnaasium

2023. aasta sügisel avati Tallinnas kolm uut kooli, sealhulgas ka Pelgulinna riigigümnaasium. Koolimaja loomisel on silmas peetud jätkusuutliku arhitektuuri põhimõtteid ning peamiseks ehitusmaterjaliks on kohalik puit. Kooli siseilme on loomulik ja looduslik, fuajees, aulas ja raamatukogus kasvavad päris puud, olemas on loodusteaduste laborid, muusikaklass, projektitööklassid ja suuremad auditooriumid, sportimiseks on koolimajas nii võimla, jõusaal kui ka joogasaal.

Pikemalt saab kooli arhitektuuri ja ehituse kohta lugeda siit.

Koolis õpivad ainult 10.-12. klasside õpilased. Kool pakub laiapõhjalist gümnaasiumiharidust ja iga õpilane saab kokku panna oma õpitee ning minna soovi korral süvitsi reaal-, sotsiaal- või humanitaaralal või põimida eri valdkondi. Pelgulinna riigigümnaasiumis õpitakse muu hulgas lahendama suure mõjuga ühiskondlikke probleeme, kool on võtnud enda fookusesse jätkusuutlikkusega seotud teemad (keskkonna- ja kliimaprobleemid, demokraatia jätkusuutlikkus, jätkusuutlik disain ja kvaliteetne linnaruum).

Õppehoone valmis arhitektuuribüroo Arhitekt Must ideekavandi “Seitse venda” järgi, mille autoriteks on Ott Alver, Alvin Järving, Mari Rass, Jõnn Sooniste, Katrin Vilberg, Lisett Laurimäe, Karoliine Kuus ja Kaire Koidu.

Olete väga oodatud osalema ja uhiuut koolimaja uudistama!

Registreerumine: palun pane ennast kindlasti kirja siinsamas kodulehel sündmuse juures.

EENA innovatsiooniklubi ootab sind kandidaadiüritusele Ellamaa elektrijaama

 

EENA innovatsiooniklubi kutsub eenalannasid Ellamaa elektrijaama – hoonesse Turbas, Saue vallas, mis täna hoiab enda katuse all Eesti mootorispordi lugu, kuid mis on oluliseks ehitiseks ka energeetika ja arhitektuuriloos. Ellamaa elektrijaama valmimisest möödus tänavu 100 aastat.

https://momu.ee/ellamaa-elektrijaama-sajand/

Laiendame ühiselt silmaringi, läbi põneva arhitektuuripärli loo, mida räägib meile läbi maja kulgeval jalutuskäigul arhitektuuriajaloolane ning näituse „Ellamaa elektrijaama sajand“ kuraator Carl-Dag Lige.

Ellamaa elektrijaam asub Turba alevikus, mis on Tallinnast umbes 52 km kaugusel Haapsalu suunas. Turbasse on võimalik tulla Tallinnast ka Elroni rongiga. Sõita tuleb lõpp-peatusesse ‘Turba’.

Mõnusa õhtu muudavad maitsvaks ampsud ja suupisted piirkonna toidu tootjatelt, kus eesotsas toimetamas tublid naised.

Osalustasu on 20€ .

Osavõtu tasu palume kanda kontole: MTÜ BPW Estonia EE131010220229216225 hiljemalt 23. oktoobriks 2023. Selgituseks “Ellamaa elektrijaam”, osalustasu saab vajadusel tasuda ka kohapeal sularahas.

Sündmuse korraldavad EENA Innovatsiooniklubi kandidaatliikmed Tiiu Niglas, Age Viimsalu ja Marju Randlepp.

Olete väga oodatud!

Meie kohta leiad rohkem infot:

https://bpw-estonia.ee/club/innovatsiooniklubi/

Kontakt: Tiiu Niglas, tel.5347 4072

 

KUTSE ROHEETTEVÕTLUSE TÖÖTUPPA – LOOME JA ARENDAME ROHELISI ETTEVÕTTEID!

ROHELISELT ON VÕIMALIK

Kas unistad oma ettevõtte loomisest ja soovid seda teha roheliselt?
Või …. Sul on oma ettevõte ja soovid seda muuta roheliseks?
Otsid või soovid täiendada oma meeskonda?
Soovid panna oma ettevõtlikkuse ja loovuse proovile?

Ettevõtlik naine, oled oodatud osalema!

 

Oled oodatud Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (EENA) üle-eestilise naisettevõtjatele suunatud programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ roheideede töötuppa. Sündmus toimub 4. novembril, Saaremaa Veskis (Pärna 19, Kuressaare), kell 10.00—16.00.

Palume registreerida oma osalus hiljemalt 01.11 ja tasuda osalustasu 15 eurot (sisaldab lõunat ja kohvipause) siin: https://roheettevotlus.ee/sundmused/roheettevotluse-tootuba-saaremaal/

Tule märgi end osalejaks ja kutsu sõpru: Rohelise ettevõtluse töötuba Saaremaal

 

Miks osaleda?

1. Saad testida või edasi arendada rohelist äriideed või saad mõelda, kuidas olemasolevat äriideed rohelisemaks muuta.
2. Saad enda kasutusse praktilise „Ettevõtja rohejuhendi”, mille on koostanud meie rohementorid.
3. Võimalus liituda edutiimiga, kus naised üksteist valitud eesmärgi elluviimisel toetavad.
4. Saad nõu küsida programmi äri- ja rohementoritelt.

 

Keda ootame osalema?

Ootame osalema nii alustavaid kui ka juba tegutsevaid naisettevõtjaid, kel on oma ettevõte, oma äriideest alles unistajaid ja ettevõtluses tegutsevaid naisi, kes soovivad oma teenused või tooted roheliseks muuta.
Ootame osalema ka neid, kes alles mõtlevad oma ettevõtte peale.

 

Töötoa läbiviijad:

„Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ idee autor ja projektijuht Siiri Tiivits-Puttonen. EBSi õppejõud, ettevõtja ja podcasti „Naised tipus“ juht Ester Eomois. Edutiimide loomist koordineerib ettevõtja Riina Piigli. Rohementorina on kohapeal Helen Orav-Kotta.
10.00—11.00 Hommikukohv. Saame omavahel tuttavaks. Osalejate tugevuste ja võimaluste analüüs ning meeskondade loomine. Ester Eomois ja Kädi Alt
11.00—12.00 Ülevaade praktilisest rohejuhendist ettevõtjale. Kust leida äriideid, milliseid probleeme on vaja lahendada? Siiri Tiivits Puttonen
12.00—12.30 Kiire lõuna koos inspiratsiooni ampsuga.
12.30—13.00 Canvas ärimudeli tutvustus. Kust roheettevõtluses alustada? Praktilised nõuanded väikeettevõtjale. Ester Eomois
13.00—15.00 Töö meeskondades. Praktilised harjutused, uute ideede genereerimine. Võimalus suhelda rohe- ja ärimentoritega. Esitlused. Tagasiside. Edutiimide loomine. Edasised sammud.
15.00 —16.00 Külalisesineja – Triinu Karolin, HOIA Homespa asutaja

 

Kuidas saad rohehäkiks valmistuda:

Kui leiad aega, vaata läbi meie roheprojekti veebiseminarid ja loe läbi praktiline rohejuhend ettevõtjale, millega saad tutvuda siin.
Saa inspiratsiooni tuntud roheliselt tegutsevatelt naisettevõtjatelt:
Videoklippide vahendusel avavad oma kogemuslood keskkonnasõbralikust ettevõtlusest inspireeritud naisettevõtjad Katarina Papp (RingKarp), Karin Rask (Karin Rask Design), Pille Lengi (Tilk!Bio), Mayri Tiido (Materjalivoog), Iti Aavik ja Kadri Viirand (Villapai) ning Ann Runnel (Reverse Resources, 2018. aasta noor naisettevõtja).

 

Eelmistes töötubades osalenud naiste mõtted ja tagasiside:

Maarja: “Osalesin 15. aprillil 2023 EBS-is toimunud „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ roheideede häkatonil, kus inspireerivad naisettevõtjad tutvustasid oma edulugusid ja jagasid põnevaid kogemusi ja väljakutseid oma äritee algusaastatest, mis sundisid tihti mugavustsoonist välja tulema. Eriliselt jäid meelde Bärbel Jalaka ettekanne Mulieres`i sünniloost ning Katarina Papi RingKarbi asutamise saamislugu ja kogemus. Sündmuse ajal moodustus minu laudkonnast põnev edutiim, kellega kohtusime 6 kuu jooksul regulaarselt toetades ja innustades üksteist eesmärkide suunas liikumisel. Põnev oli jälgida kaaslaste äriideede kujunemist, edenemist ning täiustumist. Eriti huvitav ja rõõmutoov oli see, kui valmima hakkasid esimesed prototüübid, mida sai käega katsuda ja silmaga näha! Rohehäkatoni kogemus näitas, et kõik on võimalik, kui uskuda oma rohelistesse unistustesse ja ületada kättevõtmise hirm.”

Marika: “Sa liitud inimestega, kes jagavad sinuga sarnast rohelist mõtteviisi. See avab uksed uute kogemuste ja võimaluste maailma, võimaldades sul oma keskkonnaalaseid ideid väljaspool tuttavat sõpruskonda ja perekonda katsetada. Samal ajal saad kuulata teiste ideid ja ettevõtte tutvustusi, mis avardavad su silmaringi ja toovad sulle uusi mõtteid. Edutiimi koosolekud on regulaarsed ja igal korral seatakse uued eesmärgid, aidates sul samm-sammult suurte eesmärkide suunas jõuda. See süsteem loob järjekindluse ja pisut survet, mis motiveerib sind igal kohtumisel oma ülesannet täitma, et olla valmis panustama ja õppima. Lisaks on sul võimalus saada roheettevõtlusalast mentorlust, luues kontakte, kellelt saad nõu küsida ja kogemusi jagada. See kogukond pakub sulle tuge ja juhendust, et oma ideid edasi arendada või uue keskkonnasõbraliku ettevõttega alustada.”

Julia: “Osalesin 30. septembril koos mõttekaaslastega Narva töötoas. See oli hämmastav ja uskumatu kogemus. Saime palju positiivseid emotsioone, kohtusime uute tuttavatega ja oli hea meel näha vanu, keda pole ammu näinud. Korraldajate meeskonnal on üks oluline ja hea eesmärk – muuta meie maailma paremaks. Nad suutsid oma tundeid edasi anda ja keskkonnaprobleemidele keskenduda ning jagada, kuidas ringmajandus (roheline) võib aidata neid probleeme lahendada, ühendades inimesi, ettevõtlikke naisi, antud juhul parema, puhta ja jätkusuutliku tuleviku nimel. Üritusel osalesid sarnase mõtteviisiga naised, nii et õhkkond tööprotsessi ja kogu ürituse ajal oli sõbralik ja produktiivne. Omalt poolt soovitaksin neile, kes veel mõtlevad, kas osaleda või mitte, mitte kõhelda, vaid töötuppa joosta, isegi ilma valmis ideedeta. Meistriklassis on mentorid, abilised ja muidugi inspireerivad ettekanded, millest võib mõtteid saada. Kui teil on igav, ärge istuge asjata kodus, elu annab teile nii palju võimalusi ja te peaksite neid kindlasti ära kasutama. Tule ja genereeri ideid või veeda lihtsalt päev huvitavate inimeste seltsis!”

 

Loe rohkem programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ kohta siin.

 

Jälgi meid Naised ettevõtluses Facebookis ja Instagramis.

„Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” programm kutsub kõiki huvilisi Tallinna Loomaaia kompostimiskeskuse külastusele.

Koguneme 26. septembril kell 15.50 Tallinna Loomaaia Läänevaravas (Ehitajate tee 150), kus on olemas nii parkimisvõimalus kui ka bussipeatus (Meistri).

Kohaletuleku juhis:
https://tallinnzoo.ee/transport-ja-parkimine/

 

Tallinna Loomaaia kompostimiskeskus on põnev koht, kus on võimalik tutvuda jätkusuutliku jäätmete käitlemise ja taaskasutuse protsessidega. Keskus mängib olulist rolli loomaaia keskkonnahoidlikkuse strateegias, aidates vähendada jäätmete hulka ning toetades ringmajanduse põhimõtteid.

Tallinna Loomaia kompostimiskeskusesse tuuakse igapäevaselt 30-40 kantmeetrit sõnnikut ja toidujäätmeid. See peenestatakse ning ladustatakse aunades. Aastaga saab pruunikast massist kompost, millega loomaaeda haljastatakse, kuid komposti müüakse ka soovijatele.

Loomaaia heakorra ja aianduse osakonna juhataja Hannes Maripuu tutvustab meile, kuidas loomaaias tekkivad jäägid, nagu loomade sõnnik ja allapanu, sööda- ja haljastusjäätmed, kvaliteetseks kompostiks muudetakse. Kompost on väärtuslik orgaaniline väetis, mis aitab hoida loomaaias asuvaid taimi tervetena ja toetab ökosüsteemi tasakaalu, sest kompostimiskeskuse kõrval on ka aed, kus komposti kasutatakse põllurammuna köögiviljade kasvatamiseks loomaaia loomadele.

Tallinna Loomaaia kompostimiskeskus on suurepärane näide sellest, kuidas lihtsate sammude abil saame aidata vähendada oma ökoloogilist jalajälge ja panustada puhtamasse keskkonda.
Tule õpi koos meiega kompostimist ja täiendame oma roheteadmisi!

 

Palun registreeri oma osalus esimesel võimalusel, kuna kohtade arv on piiratud! (25 kohta)

Sündmust korraldab Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon Coca-Cola Fondi toetusel.

Loe „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” programmist lähemalt ja registreeru eesootavatele sündmustele: https://bpw-estonia.ee/eena-esitleb-roheline-ja-hooliv-maailm/

Osta pilet SIIT ja saa osa erilisest õhtust, kus antakse üle aasta naise ja aasta noore naisettevõtja auhinnad.

Galal saab nautida meeleolukat muusikat, head toitu ja suurepärast seltskonda.

ESTONIA Resort Hotel & Spa pakub aasta naise gala osavõtjatele võimaluse ööbida nende juures päevahinnast 10% soodsamalt (päevahind võib ajas muutuda). Promokood AASTANAINE2023 kehtib ööbimiseks ajavahemikus 09.-12.11.2023 ja broneerimiseks kuni 03.11.2023.

Promokoodi saab kasutada broneerimiseks lingil https://direct-book.com/properties/ESTONIARESORTDIRECT.

 

Rannahotellis kehtib sooduskood kuupäevadeks 10.11-12.11.2023: EENA11 (sooduskood annab tavahinnast -15 protsenti).

NB! 09.11.2023 on hetkeseisuga Rannahotell ööbimiseks suletud.

EENA Volikogu

Volikoguga saab liituda ka Zoomi vahendusel:

Topic: EENA Volikogu
Time: Oct 7, 2023 11:00 Helsinki

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/88177062432?pwd=VWVhWVhGZitBWjkvTHduTE9DVk9rUT09

Meeting ID: 881 7706 2432
Passcode: 161216

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni Narva Klubi BPW/EENA korraldab
Ettevõtlusnädala raames 7. oktoobril kell 11.00-16.00 Astri kaubanduskeskuses ürituse ÖKOLAAT.

Ökolaadale on oodatud kõik Ida-Virumaa käsitöölised, eriti need, kes saavad külalistele jagada oma toodete või kaupade valmistamisel keskkonnasõbralike ja/või taaskasutatud materjalide kasutamise saladusi. Ökolaada raames toimub ümarlaud erinevatel keskkonnateemadel.
Sissepääs on huvilistele vaba. Ümarlauas osalemiseks ja/või esinemiseks täitke palun ka see ankeet https://forms.gle/annX8WC3ndpiPxNj9
Palume registreeruda hiljemalt 25.09.2023.
NB! Osaleja tagab oma kauplemiskoha (laud, tool). Kohapeal tuleb märkida osaleja nimi.
Lisainfo: +372 53477255, +372 56490179.
Tutvu Ida-Viru programmiga ja pane end kirja juba TÄNA https://ivek.ee/ettevotlusnadal-2023/

Äriklubi ootab Sind ettevõtluspäevale!

Nimelt avab EENA Äriklubi sügishooaja esimese avaliku etteastega 26.09 kl 14:00, mil astub üles Tallinna Ettevõtluspäeva raames paneelvestlusega teemal „Tuleviku ettevõtluses maksab oskus kohaneda“.
Registreerimislink paneeli leia siit: https://ettevotluspaev.tallinn.ee/uritus/bpw-estonia-eesti-ettevotllike-naiste-assotsiatsioon-eena-tuleviku-ettevotluses-maksab-kohanemisoskus/

Paneelis võetakse vaatluse alla, miks me peame just kohanemist tuleviku ettevõtluse kõige olulisemaks oskuseks. Lisaks annavad paneelis osalejad ka soovitusi, kuidas endas kohanemisoskust parandada või sootuks üles ehitada. Jagatakse oma kogemusi nii õnnestunud kohanemiste kohta, mida võiks kõrva taha panna kui ka ämbrite kohta, millest võiks profülaktika mõttes õppust võtta. Paneelis osalevad EENA Äriklubi sarikohanejad:

* Signe Ventsel – Brandmoon OÜ, persooni- ja tööandjabrändi ekspert
* Kris Leinatamm – Inspiratsiooniraamatukogu OÜ, tõlkija, kirjastaja ja tervise coach
* Katrin Hinrikus – Eesti populaarseima podcasti Täitsa Pekkis autor ja saatejuht
* Kirti Kooser – BeMore Superfoods OÜ, toidurikastamise ekspert
* Kristel Ots – Illuminare OÜ, UI/UX ja graafiline disain

Ettevõtluspäeva kohta leia infot siit: https://ettevotluspaev.tallinn.ee/
Lisa enda osalus ka FB evendil: https://fb.me/e/1d4brVkqL

Ootame Sind kuulama ja aktiivselt osalema!
#esireanaised #nextlevelwoman #eenaariklubi

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/84369040872?pwd=OG5vM2xCZ3J1TklKcWlhK1l4dFlOdz09

Meeting ID: 843 6904 0872
Passcode: 673600

 

 

 

Tallinna klubi aastakoosolek toimub 11. oktoobril kell 18.00

Koht: Nordic Forum Hotel, Viru väljak 3, Tallinn. Konverentsiruum Arcturus.

Sõidame Riiga kohtuma Läti aktiivse naisorganisatsiooniga “Līderese” (tõlkes juht või liider). Tutvuge organisatsiooniga siin: https://www.lidere.l

“Līderese” missioon on püsinud muutumatuna kõik need aastad: “Aidata ettevõtlikke inimesi, edendada ettevõtlikkust Lätis.” Mida rohkem on ettevõtlikke inimesi, seda paremini läheb Lätil ja meist igaühel eraldi.”

 

Reedel, 20.10  külastame Läti Parlamenti (Saeima).

 Kuna osa meist sõidavad bussiga ja osa autodega, siis saame kokku Riias reedel kell 13.30 Läti Parlamendi hoone ees, aadress Jekaba iela 11.

MTÜ “Līderese” asutaja ja juht Aiva Viksna on Läti Parlamendi liige. Tema korraldab meile külaskäigu Parlamenti.

 

Reede õhtul on võimalik minna Läti Rahvusooperisse, etendus on Francesco Tšiili “Adriana Lekuvrera”, algus kell 19.

Piletid saab osta siit: https://www.opera.lv/lv/izrade/adriana-lekuvrera/

 

Laupäeval, 21.10 on kohtumised ja külastused Läti naisettevõtjate ettevõtetesse.

10:00 – 10:30 Kohtume hotellis Wellton Riga Hotel & SPA, Vaļņu iela 49.
Sõidame Ettevõtluskeskusesse (Biznesa Vēstniecība) Jelgavas ceļš 3, Tīraine
10:30 -12:00 Kohtumine ja tutvumine MTÜ ‘Līdere” liikmetega, oma tegevuse tutvustamine, vestlused-arutelud
12:00– 12:30 Sõidame ettevõttesse “Dabas gardumi” “ Looduslikud hõrgutised”, Liepsalas
12:30 – 13:30 Kohtumine firma “Dabas gardumi” omanikega. Tutvumine tootmisega. Väike töötuba, osalustasu 10 €/in
Lõunasöök 13:30 – 14:30 Sõidame pererestorani Hercogs Mārupe (https://hercogi.lv/)
14:30 – 15:00 Tagasisõit Riiga
15:00 – 19:00 Vaba aeg
19:00 – 21:00 Ühine õhtusöök koos Lidere liikmetega Wellton Riga Hotel & SPA, Valnu street 49 Hotelli Restoran restoranis “Tapas”

Pühapäeval on vaba aega linna vaatamisväärsustega tutvumiseks.

Riiga sõidu, majutuse, teatripiletid korraldavad kõik ise omal kulul. EENA tasub laupäevase bussirendi (kui seda on vaja) ja kingitused külastuskohtadesse.

Läti Parlamenti minekuks on meil vaja ette saata nimekiri koos ID kaardi või passi andmetega.
Palun vormistage ka endale ka reisikindlustus kui seda ei ole juba mingi pangakaardiga olemas.
Palun registreerige osavõtt meie veebilehel hiljemalt 15. oktoobriks ja saatke Virve Poomile on reisidokumendi andmed:
e-post: virve.poom@astellaria.ee, mob 50 27 955.

Bussiajad:
Sinna, reede 20.10.2023
Tallinn – Riia kell 8.00- 12.25, peatus Pärnus, Pärnust väljasõit 9.50.
Tartu – Riia kell 9.05-12.55
Narva-Riia kell 5.30 – 13.25

Tagasi, pühapäev 22.10.2023
Riia – Tallinn kell 16.00-20.40. Peatus Pärnus 18.35
Riia – Tartu kell 14.15-18.05 või 18.45-22.45
Riia – Narva kell 14.00-22.15

Kaks seltskonda on minemas autodega.

Majutus
Osa meie reiskaaslasi on juba broneerinud majutuse Wellton Riga SPA hotellis, mis asub bussijaamast ja ka teatrist ainult 300 m kaugusel.
https://www.wellton.com/en/hotels/wellton-riga-hotel-and-spa

Mõned peatuvad jõeääreses Wellton Riverside SPA hotellis, https://www.wellton.com/en/hotels/wellton-riverside-spa-hotel

 

NB! LuxExpressi buss enam ei peatu Radisson Blu Hotel Latvija Conference & SPA Hotel, seega Welltoni hotellid on asukoha ja hinna suhtes ilmselt optimaalsemad.

 

 

 

Tule ise ja võta ka sõber kaasa Tallinna Botaanikaaeda! Külastame Tallinna Botaanikaaeda koos giid Tiit Ojaveskiga.

AEG: 12. september kell 15.00-18.00.

Teema “Meelte aed ja sügisesed õitsejad”.

Peale ringkäiku giidiga teeme mõnusa pikniku Botaanikaaia piknikualal. Selleks palun võta kindlasti kaasa oma LEMMIKTASS.

Registreeri ennast osalema siinsamas kodulehel.

Pilet ja hind: 1 euro ja giidi tasu 3.50.
Pane tähele, et kasvuhooned on sellel päeval suletud.

Tule kaasa ja veedame toreda õhtupooliku lillelõhnalises Botaanikaaias.

 

EENA Tartu klubi ja EENA roheklubi korraldavad praktilise seminari „Roheettevõtlus ja selle võimalused, tööriist – rohejuhend“ 3. oktoobril kell 15.00–16.00 V Spa hotelli konverentsiruumis.

Seminaril esineb Siiri-Tiivits Puttonen ja arutelu modereerib Liina Helstein.

Siiri Tiivits-Puttonen on e-äri strateeg ja innukas rohelise ettevõtluse propageerija. Ta aitab Eesti ärisid digitaliseerida, mõeldes seejuures keskkonnale ning lahenduste ökoloogilistele jalajälgedele.

Loodus on Siirile väga südamelähedane teema ning ta on pühendunud rohelise ja säästva ärimaailma edendamisele. Ta on ülemaailmse Business Professional Women International organisatsiooni Green and Sustainable World töögrupi juht ning Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni programmi „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” algataja ja juba neljandat aastat ka selle eestvedaja. Lisaks tegutseb ta vabatahtlikuna Rohetiigris e-kanalite tehnilise eestvedajana.

Siiri ütleb, et ta on e-maailma elukaare mõttes täielik dinosaurus – esimene kokkupuude internetiga oli tal aastal 1992 ning aastal 2000 oli ta juba esimese e-äri laadse lahenduse loomise juures. Ta on konsulteerinud ning aidanud luua ja kasvatada üle 200 ettevõtte Eestis, Baltikumis, Skandinaavias ja UK-s.

Siiri toetab kirglikult rohelist mõtlemist ja säästlikku ettevõtlust, aidates ettevõtetel ökoloogiliselt vastutustundlikul viisil edu saavutada.

Liina Helstein on Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni Tartu klubi aktiivne naiste ettevõtlikkusele suunatud tegevuste vedaja ja kaasalööja. Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Tartu esinduse juht, läbi oma juurte ka metsandusvaldkonnaga tihedalt seotud.

Siiri Tiivits-Puttonen

Siiri_01

Liina Helstein

IMG_3573

NB! Kuupäeva muudatus! Sündmus toimub 11. oktoobril.

„Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” programm kutsub kõiki huvilisi Saidafarm OÜ külastusele.

Koguneme 11. oktoobril kell 14.00 Tallinnas Mere puiesteel (Mere pst 5). Seejärel suundume bussiga Lehetu külla, mis asub umbes 57 km kaugusel.

Külastuse raames tutvume ökoloogilise farmiga, mis on tegutsenud alates 1992. aastast. Farmi perenaine Helve Särgava viib meid ekskursioonile ning tutvustab farmi pikaajalist ajalugu. Oluline on mainida, et Saidafarm ei ole oma tegevuse jooksul kunagi kasutanud mürkkemikaale ega keemilisi väetisi.
Farmis elab vabapidamisel 150 lüpsilehma, koos noorloomadega ca 300 looma. Farmil on ka ligikaudu 100 hektarit maad, kus kasvatatakse kogu loomasööt ise. Samuti saame külastada farmi meierei müügipunkti, kust on võimalik osta värskeid piimatooteid, mille valmistamisel on kasutatud farmis toodetud piima.
Tagasi Tallinnasse jõuame umbes kell 17.30. Vajadusel teeme lisapeatused ka Vabaduse puiesteel ja Pärnu maanteel.

Ootame teid põnevale ja harivale päevale Saidafarmis!

Palun registreeri oma osalus esimesel võimalusel, kuna kohtade arv on piiratud! (20 kohta)

Sündmust korraldab Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon Coca-Cola Fondi toetusel.

Loe „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” programmist lähemalt ja registreeru eesootavatele sündmustele: https://bpw-estonia.ee/eena-esitleb-roheline-ja-hooliv-maailm/

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm“ ettevõtluskonverents Roheliselt on võimalik” pakub sulle terve päeva jooksul roheettevõtlusega seotud põnevat ja inspireerivat sisu.

Liitu meiega 2. detsembril kl 10.00–17.00 Estonian Business Schoolis (A. Lauteri 3, Tallinn).

 

Vaata otseülekannet. Alustame ülekandega kell 10.25.

Kajasta osalemist sotsiaalmeedias kasutades #roheliseltonvõimalik #eena #roheettevõtlus

Jälgi meid sotsiaalmeedias: Naised ettevõtluses

 

Meie konverentsi paneelaruteludel jagavad oma lugu ja teadmisi naisettevõtjad, kes on rohelise ettevõtluse maailma juba tugeva jälje jätnud. Sul on võimalik õppida, kuidas leida rohelisi äriideid ning luua tippklassi tiim, mis tõstab sind konkurentsis säravalt esile. Aga see pole veel kõik!

Lisaks äriotsuste ja strateegiate arutelule keskendume ka vaimse tervise, kogukonna kaasamise ja pereelu tasakaalu olulisusele ettevõtluses, sest ainult tasakaalus ja tervislikult võime kasvada ja suuri tegusid korda saata.

Sellel konverentsil pole sa vaid kuulaja! See on sinu võimalus osaleda inspireerival päeval, mis annab sulle julgust ja jõudu oma unistuste poole püüelda. Naudi naisettevõtjate julgustavat ja toetavat õhkkonda ning koos saame rohelise ettevõtluse maailmas suuri ja muljetavaldavaid tegusid teha!

 

Miks konverentsil osaleda? 

 • Unistad oma ettevõtte loomisest ja soovid seda roheliselt teha.
 • Sul on oma ettevõte ja soovid seda roheliseks muuta.
 • Otsid või soovid täiendada oma meeskonda.
 • Soovid oma ettevõtlikkuse ja loovuse proovile panna.
 • Soovid veeta inspireeriva päeva koos teiste naisettevõtjatega.

 

Konverentsi ajakava:

Päeva juhib Ester Eomois, programmi „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm“ partnersuhete juht, EENA Ettevõtlusklubi liige

10.00–10.30 Saabumine ja tervituskohv

10.30–11.30 Avasõnad. Maaema laul. Mentorite tutvustamine. 

Mentorkaartide täitmine. Avasõnavõtt: Kerli Ats (Luigeveski Agro), EENA aasta noor naisettevõtja 2023

Coca-Cola Fondi esindaja tervitussõnad

Konverentsil on võimalik nõu küsida programmi mentoritelt: Siiri Tiivits-Puttonen (digitaliseerimine, e-kaubandus, turundus), Helen Orav-Kotta (rohejuhend) , Kai Klein (kemikaalid), Mirell Merirand (ringsed ärimudelid), Katarina Papp (roheettevõtlusega alustamine), Maie Mängel (finantsid), Külliki Kesa (pakendid), Reet Laja (organisatsiooni arendamine, uuenduste rakendamine), Mari Kooskora (jätkusuutlik juhtimine), Maarja Kalmet (roheline personalijuhtimine)

 

11.30–12.30 Paneelarutelu „Naisettevõtjate lood – kuidas minu roheettevõte alguse sai”

 • Kust leida roheline äriidee?
 • Kust saab alguse hea ja tugev meeskond?
 • Kust leida ressursid ja turud?
 • Kuidas roheettevõtjana eristuda?
 • Kuidas keerata ettevõtluse ohud võimalusteks?

Paneeli juhatab: Katarina Papp, RingKarp asutaja, EENA Roheklubi liige

Ines-Issa Villido, Filaret asutaja

Kaie Kaas-Ojavere, KIUD tegevjuht

Berit Joosep, Berrichi asutaja, EENA Roheklubi kandidaatliige

Marian Nummert, Mariani Permaklutuur asutaja

 

12.30–13.30 Paneelarutelu „Roheettevõtja tagala – vaimne tervis, kogukond, pere”

 • Kust leida julgust ja sitkust oma ettevõtet alustada?
 • Kuidas leida tasakaal töö-ja pere elu vahel?
 • Kuidas on vaimne tervis ja ettevõtlus omavahel seotud?
 • Kuidas tuua enda ümber meeskonda ja neid inspireerida?

Paneeli juhatab: Katrin Kuntus, Voogav Meel OÜ asutaja, EENA Pärnu klubi liige

Katrin Saali Saul, psühholoog, terapeut

Eda Veeroja, Mooska suitsusauna asutaja, väenaine

Triinu Karolin, HOIA Homespa asutaja

Janet Väärtnõu, Pidula Wakepark asutaja

13.30–14.30 Lõuna koos uute kontaktidega. Speedfriending. Roheettevõtjate mess. Kiirkohtumised mentoritega

14.30–16.00 Paneelerutelu „Rohetiimide edulood”. Ettekanded Siiri Tiivits-Puttonen (projekti tulemused), EENA Roheklubi liige, Ester Eomois, EENA Ettevõtlusklubi liige (roheküsitluse kokkuvõte)

 • Millised on meie programmi tulemused
 • Mida näitas meie küsitlus naisettevõtjate seas – kuidas edasi
 • Kasvad isiksusena, kasvab sinu ettevõte
 • Vajad partnerit või kõrvalpilku?
 • Tiimi toel püsime kindlamalt kursi
 • Nii kasvavad rohelised silmad ja kõrvad

Paneeli juhatab: Riina Piigli, rohetiimide koordinaator, EENA Tartu klubi liige

Ly Kubenko, EENA Tartu klubi liige

Ulvi Kark-Jaarmaa, Jaagor Desire OÜ asutaja

Nois Niin, Joyous OÜ asutaja

Auli Uiboupin, VÄGI asutaja

Miina Pruuli, Pruuli Plant Projects OÜ asutaja, EENA Ettevõtlusklubi liige

16.00–16.30 Pidulik vastuvõtt. Networking ja uute ideede kasvatamine. Kiirkohtumised mentoritega

 

Ettevõtlik naine, oled oodatud osalema!

 

Ettevõtluskonverentsi „Roheliselt on võimalik“ korraldustiim ootab rohelisi Eesti naisettevõtjaid konverentsi raames korraldatavale messile!

Konverentsi keskmeks on vastutustundlik ja keskkonnateadlik ettevõtlus, käitumine ja tarbimine. Ideaalne võimalus otsekontakti loomise kaudu tutvustada ja müüa oma ettevõtte keskkonnahoidlikke tooteid ja teenuseid valdkonna huvilistele ning seeläbi leida uusi kontakte, kliente ja koostööpartnereid.

Messi osalustasu: 20 € (sisaldab konverentsitasu, toitlustust, messilauda, logoga nimesilti, reklaami).
Kui osaled messil, siis konverentsi piletit eraldi ostma ei pea.
Visuaalid: Võimalus esitleda oma brändi visuaale, videot, tootetutvustusi jms suurel ekraanil (video kestus kuni 2 min). Visuaalid või videofail saata hiljemalt 26. novembriks e-mailile jolan.koduvere@gmail.com.
Parkimine: EBS-i maja ees kehtib südalinna parkimistsoon. Maja ees saab parkida vaid messikaupade maha- ja pealelaadimiseks. Rohkem infot parkimise kohta leiad siit: https://ebs.ee/parkimine
Lisainfo: Messi laua mõõdud 60 x 120 cm.
Messil osalemiseks palume end registreerida siin: 
Pane end varakult kirja, kuna müügikohtade arv on piiratud. Registreerumise ja osalustasu maksmise (MTÜ BPW Estonia arveldusarvele EE851010052032732009) tähtaeg on 24. november 2023.
Messi lisainfo: Virve Poom, virve.poom@astellaria.ee, 502 7955, Maarja Kalmet, maarja.kalmet@gmail.com, 514 8809

Loe rohkem programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ kohta siin: https://bpw-estonia.ee/eena-esitleb-roheline-ja-hooliv…/. Jälgi meid Naised ettevõtluses ​Facebookis​ ja ​Instagramis.

 

Sündmust korraldab EENA. Programmi toetab Coca-Cola Fond. Partnerid on Estonian Business School ja EVEA.

Kui teil on tekkinud küsimusi või soovite arutada, milline ärimudel teie idee teostamiseks kõige paremini sobiks ja mis toetaks ka jätkusuutliku arengut, siis ootame teid vestlusaknas osalema. Mirell Merirand jagab oma teadmisi ja kogemusi, et aidata valida parim strateegia, mis arvestaks teie idee eripäradega ning tagaks ettevõtte pikemaajalise edu ja positiivse mõju keskkonnale. Jõuame koos parima tulemuseni!.

Mirell on ringmajanduse ja ärimudelite mentor ning töötab lisaks ka Zero Waste koolitaja ja õpetajana.

 

Vestlusaken on mõeldud selleks, et programmis „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” osalejad saaksid mentoritelt abi ja nõu küsida. Selleks, et vestlusaknast veelgi rohkem kasu oleks, palume Sul oma küsimused mentorile juba varem esitada.

Palume küsimustikule vastata hiljemalt 17. septembriks: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdVKx-YjtOfvic1WUmYJ4W1eteEUfbZn9lMs_O8ywSlfWrsmA/viewform?usp=sf_link

ZOOM

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/89025539052?pwd=Z1h2dGVtTEVLc1MveExBYXlKRkRYUT09

Meeting ID: 890 2553 9052
Passcode: 541698

 

Loe „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” programmist lähemalt ja registreeru eesootavatele sündmustele: https://bpw-estonia.ee/eena-esitleb-roheline-ja-hooliv-maailm/

 

Vestlusaken salvestatakse, palun registreeru ka siis, kui aeg ei sobi, et saaksime saata sulle lingi järelvaatamiseks.

Avame vestlusaknas pakendite disainijuhendi olulisemaid aspekte. Pakendite disainijuhend on oluline dokument, mis määratleb ettevõtte visuaalse identiteedi ja sõnumi edastamise pakendi kaudu. Selle koostamisel tuleks alguses keskenduda brändi väärtustele ja sõnumitele, mis peaksid pakendiga kliendini jõudma. Samuti on oluline arvestada pakendi praktilisust, materjalide valikut ning trükimeetodeid, et tagada atraktiivne ja funktsionaalne pakendikujundus, mis aitab konkurentidest eristuda ning tarbijatele meeldivat kasutuskogemust pakkuda.

Külliki Kesa on Tallinna Strateegiakeskuse linna strateegilise planeerimise teenistuse teenusedisaini büroo teenusedisainer. Lisaks veab ta Rohetiigris pakendite disainijuhendi koostamise protsessi.

 

Vestlusaken on mõeldud selleks, et programmis „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” osalejad saaksid mentoritelt abi ja nõu küsida. Selleks, et vestlusaknast veelgi rohkem kasu oleks, palume Sul oma küsimused mentorile juba varem esitada.

Palume küsimustikule vastata hiljemalt 14. oktoobriks:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfDxzml3gqBiHMv07ThmhV3hOCkZr4YhYyv-Mrz74vgxBLHkQ/viewform?usp=sf_link

 

ZOOM

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/89610109416?pwd=UUQvb3BzNEVwYUZxbitBanVPOFpaUT09

Meeting ID: 896 1010 9416
Passcode: 134022

 

Loe „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” programmist lähemalt ja registreeru eesootavatele sündmustele: https://bpw-estonia.ee/eena-esitleb-roheline-ja-hooliv-maailm/

RingKarbi asutaja Katarina Papp jagab kogemust, kuidas roheidee reaalsuseks muuta. Milliseid õnnestumisi ja väljakutseid oodata? Kuidas leida rahastus? Kuidas müüa rohelist ideed? Kas ja millistest roheprogrammidest osa võtta, et oma ideed lihvida? Kuidas leida tiimi õiged inimesed?

Katarina on korduskasutatavate nõude ringlussüsteemi RingKarp asutaja, keskkonnateemalise Lähme Nulli! näituse ja haridusprogrammi peakorraldaja, Tallinn – Euroopa Roheline Pealinn 2023 rohenügija, Montessori Kooli õpetaja ja Rohelise Kooli programmi eestvedaja.

 

Vestlusaken on mõeldud selleks, et programmis „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” osalejad saaksid mentoritelt abi ja nõu küsida. Selleks, et vestlusaknast veelgi rohkem kasu oleks, palume Sul oma küsimused mentorile juba varem esitada.

Palume küsimustikule vastata hiljemalt 24. septembriks: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdz-6si42ppWLEWX03T1H16ExI2Iz4b9oRMeRoKzWsLaocHzA/viewform?usp=sf_link

 

ZOOM

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/87857657979?pwd=Q05EQWFZMC9td1ZXbkk2RmM5YmFYQT09

Meeting ID: 878 5765 7979
Passcode: 118778

 

Loe „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” programmist lähemalt ja registreeru eesootavatele sündmustele: https://bpw-estonia.ee/eena-esitleb-roheline-ja-hooliv-maailm/

Vestlusaknas „Kõik, mis jääb CO2 taha! Ökosüsteemidega arvestav roheettevõtlus” arutame roheettevõtluse nende tegevuste üle, mis:

aitavad kaasa elurikkuse hoidmisele ja taastamisele;
mis on jõukohased ka alustavatele ja väikeettevõtetele.

Süsinikuneutraalsusele me ei keskendu, kuid paljud sügavama ja pikaajalise mõjuga roheettevõtted võivad lisaks ka selle saavutada.

Proovime oma rohetegevused sõnastada nii, et ka tavaline tarbija saab aru, millega ettevõttes tegeleme, mis on meie keskkonnaeesmärgid.

Abiks on EENA rohejuhend ja sealne rohehindamise peatükk.

Helen Orav-Kotta on Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi kaasprofessor, mereökoloog ja keskkonnabioloog, kelle igapäevatööks on tegeleda erinevate bioloogiliste protsesside uurimisega Läänemeres, looduse hüvede hindamisega ning jätkusuutlike sinimajanduslike lahenduste väljatöötamisega. Tema igapäevast tegevust saadab küsimus, kuidas keskkonnakeemia, puhastusvahendid, kosmeetika veekeskkonda mõjutavad? Kosmeetika ja keskkonnakeemia on tema hobi olnud peaaegu 15 aastat. Lisaks juhib ta Eesti Looduskosmeetika Liidus tarbijavalikute sektorit ning viib läbi sellealaseid koolitusi ettevõtetele ja tarbijatele. Viimased viis aastat on Helen olnud gümnaasiumis keskkonnamajanduse õpetaja majandus- ja ettevõtluseriala õpilastele, eesmärgiga suunata noori ettevõtjaid keskkonnaga arvestavatele lahendustele.

 

Vestlusaken on mõeldud selleks, et programmis „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” osalejad saaksid mentoritelt abi ja nõu küsida. Selleks, et vestlusaknast veelgi rohkem kasu oleks, palume Sul oma küsimused mentorile juba varem esitada.

Palume küsimustikule vastata hiljemalt 19. novembriks:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScUy0bdHqWFMUjT__RsvhK4Vl_kgcf5TBef6-z24Bsw4GJ7lg/viewform?usp=sf_link

 

ZOOM

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/83158913338?pwd=elBPMGRuR2U4MWdkZHlpbkgzZE04dz09

Meeting ID: 831 5891 3338
Passcode: 350554

 

Loe „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” programmist lähemalt ja registreeru eesootavatele sündmustele: https://bpw-estonia.ee/eena-esitleb-roheline-ja-hooliv-maailm/

Ettevõtlusnädala raames korraldab EENA Pärnu klubi põneva kohtumise ettevõtlusmentoritega neile, kes tunnevad, et aeg on midagi muuta oma elus ja soovivad kindluse mõttes põrgatada ideed mentoriga ning kuulata teiste kogemuslugusid.

Oma lugusid jagavad Grete Männikus ja Katrin Sumberg. Grete on autor ja mentor asutuses Hingelt vaba ja turunduse õppejõud asutuses Tartu Ülikooli Pärnu kolledž. Katrin on Hopa Fit kaasasutaja/tegevjuht, ettevõtja, tervislike eluviiside propageerija, kelle eesmärk on muuta treenimine kõigile kättesaadavaks.

Lisaks 2 ägedale naisele, kes jagavad oma ettevõtjaks saamise ja olemise teekonda, on osalejatel võimalus esitada küsimusi ettevõtlusmentoritele.

Muuda ennast, muutub maailm!

Roheklubil on hea meel kõiki keskkonnast ja rohemajandusest huvitunuid kutsuda raamatuklubisse.

Igaks kohtumiseks loeme ühe raamatu, et seejärel seda koos analüüsida ja mõtteid vahetada.

28. septembri raamatuks valisime Lucy Jones’i raamatu „Paradiisi kaotades”. Miks meie meeled vajavad loodust?”

Grete Arro on öelnud, et pärast selle raamatu lugemist tahad sa tõenäoliselt ringi korraldada linnaruumi, haridussüsteemi, töölkäimist ja oma elu.

Kohtumine toimub EBS-is ruumis 214.

HIND: EENA liikmetele tasuta ja 5 eurot külalistele.

Pakume kohtumisel mõnusamaks olemiseks ka pisut snäkke.

Osavõtu tasu palume tasuda kontole: MTÜ BPW Estonia EE131010220229216225 hiljemalt 25. septembriks. Selgituseks „Roheklubi raamatuklubi”.

Mõnusat lugemist ja põnevaid mõttevahetusi ootama jäädes
EENA Roheklubi

Ekskursioon koos Narva Aasta Naine 2021 Maria Smorževski – Smirnovaga (filosoofiadoktor, kultoloog) Narva klubi liikmete jaoks

Suhtlus teemal «Edukate naiste lood raamatutes», mis motiveerib naisi saavutustele. Üritus toimub Narva Keskraamatukogu töötajate toetusel.

EENA „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM” veebiseminar:

„Muutus algab Sinust: kestlikud valikud ja inspireeriv juhtimine”

Jannus Jaska viib veebiseminaril osalejad põnevale teekonnale kestlike muutuste juhtimisest ühiskonnas, alustades just rohujuure tasandist. Selles interaktiivses seminaris avaneb osalejatel võimalus mitte ainult õppida, vaid ka õpitut praktiseerida.

Seminari teemad:
1. Isikliku keskkonnamõju hindamine: Seminar alustab isiklikust tasandist, kus osalejad saavad oma keskkonnamõju hinnata. Jannus Jaska tutvustab praktilisi tööriistu ning suunab osalejaid mõtlema, kuidas saame oma igapäevaelu valikutes vähendada negatiivset mõju keskkonnale.
2. Kestlike valikute teejuht PSL: Jannus Jaska tutvustab PSL-i – veebirakendust, mis aitab inimestel teadlikke ja jätkusuutlikke valikuid teha. Osalejad saavad rakendust katsetada ning mõelda, kuidas see võib aidata neil oma tarbimist ja harjumusi muuta.
3. Inspiratsioon kollektiivselt mõtlemiseks: Seminaril räägitakse ka sellest, kuidas saame oma töökollektiivi või perekonda inspireerida jätkusuutlikult mõtlema. Jannus Jaska jagab praktilisi näiteid ja strateegiaid selle kohta, kuidas luua keskkond, kus kestlikud valikud ja tegutsemine on loomulik osa igapäevaelust.

Interaktiivne veebiseminar annab osalejatele praktilised teadmised, inspiratsiooni ja tööriistad, et astuda jätkusuutliku tuleviku suunas nii isiklikul kui ka kollektiivsel tasandil. Jannus Jaska kogemused ja teadmised annavad seminari teemadele erilise tähenduse ning pakuvad osalejatele praktilisi lahendusi ja suuniseid.

Veebiseminari lektor Jannus Jaska on disainer, kes kasutab disainmõtlemise ja käitumisteaduste tööriistu, et toetada tavainimesi teel kestliku eluviisi poole. Ta on Rohetiigri üks kaasasutaja, ning koordineerib PSLifestyle.eu kestliku eluviisi planeerija digirakenduse arendusprojekti.

 

Tule märgi end osalejaks ja kutsu sõpru: Veebiseminar “Muutus algab Sinust: kestlikud valikud ja inspireeriv juhtimine”

 

ZOOM

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/84516888753?pwd=MnFmU2pqTUk4czREeVp5dExzQXlydz09

Meeting ID: 845 1688 8753
Passcode: 107489

 

Loe „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” programmist lähemalt ja registreeru eesootavatele sündmustele: https://bpw-estonia.ee/eena-esitleb-roheline-ja-hooliv-maailm/

 

Kõik veebinarid salvestatakse, palun registreeru ka siis, kui aeg ei sobi, et saaksime saata sulle lingi järelvaatamiseks.

EENA „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM” veebiseminar:

„Taastav majandus ja jätkusuutlik tulevik”

Kuigi möödunud kevad-talvel levisid arvamused, et rohepöördest rääkimine pole väga kasulik, peame seda sellegipoolest tegema. Mihkel Kangur räägib oma ettekandes põhjustest, miks me peame kohe kindlasti rohepöörde, pöörde taastava majanduse poole, tegema. Ajaloo jooksul on inimkond korduvalt jõudnud oma ökoloogilise niši piirideni. Püsima jäänud tsivilisatsioonid on seda alati teinud, üksikute eranditega, tänu tehnoloogia muutusele. Käesoleva ökoloogilise niši piiride kompamisest on vaid tehnoloogiliste muutuste abil keeruline välja tulla. Miks me oleme tänapäeval täiesti teises olukorras ja kuidas me saaksime sellest tervena välja tulla? Milline roll on sealjuures majandusel? Kuidas saaksime oma tooteid-teenuseid arendada, et olla osa lahendusest, mitte probleemist?

Veebiseminari lektor Mihkel Kangur on Rakvere Riigigümnaasiumi õppejuht, Tallinna ülikooli vanemteadur ökoloogia ja jätkusuutliku arengu valdkondades. Mihkel Kangur on oma teadustöös keskendunud Eesti ja Euroopa taimkatte ajaloo uurimisele, sealt edasi liikunud aga säästva arengu hariduse juurde. Tema kogemused loodusteadlasena on andnud talle kogemuse selle kohta, milline on olnud inimkonna mõju Maa elustikule ja milliseks kujuneb selle tagasisidemehhanismidest tingitud reaktsioon keskkonnast. Keskkonnamuutustega toimetulekuks on ta keskendunud hariduses just süsteemmõistelise mõtlemise oskuste arendamisele, et aidata inimestel tulevikus toimuvate pööranguliste muutustega paremini toime tulla.

 

ZOOM

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/87229413531?pwd=VCtwTnk5eHF4dFliTGt0a050ZzdPdz09

Meeting ID: 872 2941 3531
Passcode: 200064

 

Loe „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” programmist lähemalt ja registreeru eesootavatele sündmustele: https://bpw-estonia.ee/eena-esitleb-roheline-ja-hooliv-maailm/

 

Kõik veebinarid salvestatakse, palun registreeru ka siis, kui aeg ei sobi, et saaksime saata sulle lingi järelvaatamiseks.

EENA „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM” veebiseminar:

„Rohelise personalijuhtimise rakendamine väikese ja keskmise suurusega ettevõtetes: võimalused ja väljakutsed”

2021. a Eesti juhtimisvaldkonna uuring tõi välja asjaolu, et väikeettevõtete (alla 10 töötajaga) juhtidest 22% arvab, et kliimamuutused ja rohepööre mõjutavad nende ettevõtte tegevust tulevikus (vrdl üle 250 töötajaga ettevõtete juhid 57%). Seega, mida väiksem on ettevõte, seda vähemal määral tajutakse kliimamuutuste ja rohepöörde mõju oma ettevõtte tegevusele. (vt https://eas.ee/wp-content/uploads/2022/04/eesti-juhtimisvaldkonna-uuring-2021.pdf) Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) poolt 30. mail 2022. aastal avaldatud rohepöörde strateegia näeb ette, et: „Rohepööre õnnestub vaid siis kui iga inimene ja ettevõte on motiveeritud rohepöördes osalema. Seetõttu on vältimatu vajadus kaasata rohepöördesse väike- ja keskmise suurusega ettevõtted, kuna nemad on Eesti majanduse selgroog [—]. Kuna väikeettevõtjad moodustavad teatava arvamusliidrite kogumi, siis on väikeettevõtjatel suur roll ka oma töötajate [—] roheteadlikkuse tõstmisel.“ (Allikas: https://evea.ee/evea-rohestrateegia-kogu-rahva-projekt/)

Personalitöö ja -juhtimine mikro- ja väikeettevõtetes on samaväärselt oluline kui suurtes organisatsioonides. Personalistrateegiat loob, kujundab ja viib ellu juhatuse liige, kes on ettevõtte väiksuse tõttu oma igapäevatöös sageli üksi. Juhtide otsuste ja tegevuste mõjul kujuneb välja ettevõtte identiteet, aga ka see, kuidas majandusüksust tajutakse tööandjana käesoleval hetkel ja tulevikus.

EVEA rohepöörde strateegia näeb ette, et on oluline, et Eesti mikro- ja väikeettevõtted hakkaksid üha enam tähtsustama seda, kuidas juurutada oma tegevuses jätkusuutlikke inimeste juhtimise praktikaid. Tänaseks on võtmetähtsusega äristrateegia osaks saanud roheline personalijuhtimine, mis juhtimisteadlaste hulgas on üha suuremat huvi pälvima hakanud. Roheline personalijuhtimine hõlmab endas hulka protsesse, kuhu on kaasatud nii olemasolevad kui ka potentsiaalsed töötajad, sest rohelisest mõtteviisist kantud ja raiskamisvastase ettevõtte kuvandi kujundamine on tööandjale suurim kompliment ning ihaldusväärsuse mõõdupuu, lisaks aitab see suurendada rohelist konkurentsieelist (green competitive advantage).

Oma ettekandes teen põgusa sissevaate, mida tähendab „roheline personalijuhtimine“, kuidas aitab see kaasa ettevõtte edukama juhtimise teostamisele, aga ka milliseid väljakutseid see kontseptsioon ettevõtjatele esitab.

 

ZOOM

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/88348460435?pwd=cEJSYVgzTS9NaENRTWhrbWlzZ3I2dz09

Meeting ID: 883 4846 0435
Passcode: 845071

 

Loe „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” programmist lähemalt ja registreeru eesootavatele sündmustele: https://bpw-estonia.ee/eena-esitleb-roheline-ja-hooliv-maailm/

 

Kõik veebinarid salvestatakse, palun registreeru ka siis, kui aeg ei sobi, et saaksime saata sulle lingi järelvaatamiseks.

KUTSE ROHEETTEVÕTLUSE TÖÖTUPPA – LOOME JA ARENDAME ROHELISI ETTEVÕTTEID!

ROHELISELT ON VÕIMALIK

Kas unistad oma ettevõtte loomisest ja soovid seda teha roheliselt?

Või …. Sul on oma ettevõte ja soovid seda muuta roheliseks?

Otsid või soovid täiendada oma meeskonda?

Soovid panna oma ettevõtlikkuse ja loovuse proovile?

Ettevõtlik naine, oled oodatud osalema!

 

Oled oodatud Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (EENA) üle-eestilise naisettevõtjatele suunatud programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ roheideede töötuppa.

Sündmus toimub 30. septembril Narva Loomeinkubaatoris OBJEKT (Linda 2) algusega kell 11.00—17.00.

Sündmus toimub eesti keeles venekeelse tõlkega.

Palume registreerida oma osalus hiljemalt 29. septembriks 2023.

Osalustasu 10 eurot (sisaldab lõunat ja kohvipause) palume kanda BPW Estonia MTÜ kontole EE301010220123418019 hiljemalt 29. septembriks 2023. Selgituseks „Narva roheettevõtluse töötuba”.

 

Miks osaleda?

1. Saad testida või edasi arendada rohelist äriideed või saad mõelda, kuidas olemasolevat äriideed rohelisemaks muuta.

2. Saad enda kasutusse praktilise „Ettevõtja rohejuhendi”, mille on koostanud meie rohementorid.

3. Võimalus liituda edutiimiga, kus naised üksteist valitud eesmärgi elluviimisel toetavad.

4. Saad nõu küsida programmi äri- ja rohementoritelt.

 

Keda ootame osalema?

Ootame osalema nii alustavaid kui ka juba tegutsevaid naisettevõtjaid, kel on oma ettevõte, oma äriideest alles unistajaid ja ettevõtluses tegutsevaid naisi, kes soovivad oma teenused või tooted roheliseks muuta.

Ootame osalema ka neid, kes alles mõtlevad oma ettevõtte peale.

 

Töötoa läbiviijad:

„Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ idee autor ja projektijuht Siiri Tiivits-Puttonen. EBSi õppejõud, ettevõtja ja podcasti „Naised tipus“ juht Ester Eomois. Edutiimide loomist koordineerib ettevõtja Riina Piigli. Rohementorina on kohapeal Mirell Merirand.

11.00—12.00 Hommikukohv. Saame omavahel tuttavaks. Osalejate tugevuste ja võimaluste analüüs ning meeskondade loomine. Ester Eomois ja Ljubov Fomina, Narva klubi president.

12.00—13.00 Ülevaade praktilisest rohejuhendist ettevõtjale. Kust leida äriideid, milliseid probleeme on vaja lahendada? Siiri Tiivits-Puttonen

13.00—13.30 Kiire lõuna koos inspiratsiooni ampsuga.

13.30—14.00 Canvas ärimudeli tutvustus. Kust roheettevõtluses alustada? Praktilised nõuanded väikeettevõtjale. Ester Eomois

14.00—16.00 Töö meeskondades. Praktilised harjutused, uute ideede genereerimine. Võimalus suhelda rohe- ja ärimentoritega. Esitlused. Tagasiside. Edutiimide loomine. Edasised sammud.

16.00 —17.00 Külalisesineja, roheettevõtja Larissa Shabunova, OÜ Fortco Estonia Peadirektor. Korraldatakse Fortaco Estonia ekskursioon (Linda 20, Narva). https://www.facebook.com/FortacoEstonia

 

Kuidas saad rohehäkiks valmistuda:

Kui leiad aega, vaata läbi meie roheprojekti veebiseminarid ja loe läbi praktiline rohejuhend ettevõtjale, millega saad tutvuda siin.

Saa inspiratsiooni tuntud roheliselt tegutsevatelt naisettevõtjatelt:

Videoklippide vahendusel avavad oma kogemuslood keskkonnasõbralikust ettevõtlusest inspireeritud naisettevõtjad Katarina Papp (RingKarp), Karin Rask (Karin Rask Design), Pille Lengi (Tilk!Bio), Mayri Tiido (Materjalivoog), Iti Aavik ja Kadri Viirand (Villapai) ning Ann Runnel (Reverse Resources, 2018. aasta noor naisettevõtja).

Loe rohkem programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ kohta siin.

Jälgi meid Naised ettevõtluses Facebookis ja Instagramis.

PROGRAMM:
24. mai (reede)
14.00 Algab check-in Meresuu SPA hotelli
17.30-19.00 Ekskursioon: Võluv Narva-Jõesuu
19.00—20.00 Õhtusöök Meresuu SPA restoranis (Rootsi laud hind 20 eurot/inimene)
20.00—21.00 EENA Kultuuriklubi üllatus programm.
25.mai (laupäev)
09.00 – 09.30 Saabumine, tervituskohv/snäkk
09.30 – 10.30 EENA volikogu (osalevad presidendid ja juhatuse liikmed)
11.00 – 12.00 EENA aasta koosolek (osalevad kõik EENA liikmed)
– EENA Aastakoosoleku avamine, üllatuskülaline, koosoleku juhataja, protokollija ja häälte lugejate valimine
– EENA klubide ettekanded: 2023. a tegevusaruanded ja plaanid 2024.–2025. a hooajaks
– EENA noorte 2023. a tegevusaruanne ja plaanid 2024.–2025. a hooajaks
– Coca-Cola Fondi projektide kokkuvõte: Rohe projekt, Ukraina projekt
12.00 – 13.00
– EENA 2023. a aruanded ja juhatuse uute liikmete valimine
– EENA aruanded 2023. a kohta:  tegevusaruanne, finantsaruanne, revisjonikomisjoni aruanne.
– 2023. aasta majandusaruande (sisaldab tegevusaruannet) ja revisjonikomisjoni aruande kinnitamine
– Kandidaatide esitamine, enesetutvustus ja uue juhatuse valimine
– Uute revisjonikomisjoni liikmete esitamine, enesetutvustus ja valimine
13.00 – 13.15  Kohvipaus
13.15 – 14.30
– Muud jooksvad küsimused
– Tunnustamine ja tänamine
MAJUTUS: 
Soodushinnaga ööbimine Meresuu SPA hotellis.
Sooduskood: EENA  (annab meie daamidele soodushinna).
Hinnad: 
24.05-25.05.2024 standard tuba ühele või kahele – 89,10 €/öö 
25.05-26.05.2024 standard tuba ühele või kahele – 98,10 €/öö 
Igaüks broneerib endale ise toa tel: +372 357 9620, mob: +372 5349 5252, e-mail: arina.grigorjeva@meresuu.ee
Majutuse broneerimine EENA sooduskoodiga kuni 13.05.2024!
Lisainfo: EENA Kultuuriklubi president Jelena Pazilina, jelena.pazilina@gmail.com

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/81141084582?pwd=L24weVVPV1VHUGJLK1hDeWt4L01hdz09

Meeting ID: 811 4108 4582
Passcode: 801451

 

Päevakava:
1. Uute klubi liikmetega tutvumine.
2. Klubi juhtkonna uue liikme valimine.
3. Töö rühmades “tegevused klubis” lähtudes EENA eesmärkidest.

Oled oodatud Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (EENA) Eelarvamusfestivalile ja rohetiimide suvepäevale, mis toimub 12.-13. augustil Sagadi mõisas.

Eelarvamusfestivali eesmärk on vaadelda barjääre, mis takistavad ettevõtlusega alustamist ja kummutada takistavaid uskumusi. Koos leitakse vastused küsimustele:

– kas ma sobin ettevõtjaks;

– mis toetab või takistab mind ettevõtjaks saamisel või muudatuste elluviimisel;

– mis teeb ideest hea äriidee ja kas ning kellega seda testida;

– ettevõtluse riskid ja plussid (valud ja võlud);

– kas minus on isikuomadused, mis toetavad ettevõtluses tegutsemist?

Koolitaja Ly Kubenko, Töötukassa karjäärinõustaja 

Inimeste kuulamine, mõistmine ja toetamine on minu igapäevane töö karjäärinõustajana Eesti Töötukassas. Mulle meeldib mu töö, sest inimesed on põnevad. Igaühel on oma lugu ja neid lugusid olen ma seitsme nõustamise aasta jooksul kuulnud erinevaid- kurbi, rõõmsaid, õpetavaid, innustavaid, motiveerivaid, imestama panevaid, ettevõtlikke ja edasi viivaid. Paigal seismine ei ole mulle omane, kuid vahel on vaja seisatada, järele mõelda ja küsida endalt, miks me teeme seda, mida me teeme. Mis on see, mida ma tegelikult tahan? Kõik, mida Sa edasi liikumiseks vajad, peitub Sinu enda sees.

Festivali teine pool – minu varjatud anded – keskendub inimeste unikaalsusele ja annete leidmisele. Tihtipeale näevad teised inimesed sinu andeid ja potentsiaali paremini, kui sina ise. Nüüd tuleb see miski eriline vaid üles leida ja see aitab sul tulevikus olla nii julgem ja enesekindlam isiksus kui ka ettevõtja. Toetame sind sinu teekonnal igati ja aitame sul särada!

Andeid aitab avastada Liina Helstein, kes on Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Tartu esinduse juht, mikroettevõtja, naiste ettevõtlikkuse toetaja, ratsaspordi huviline, elunautija ja poja ema.

Liina kirjeldab ennast nii:

Võimalused, kus ma saan luua ühendusi inimeste ja organisatsioonide vahel, on minu tugevus. Seetõttu meeldib mulle minu töö, mida igapäevaselt teen. Sellest arusaamine ja sinna jõudmine on tegelikult viinud mind elus läbi mitmete pöörete ja uuestialustamiste. Ka see on minu tugevus: alustada otsast ja olla võimalustele avatud.

Olen üdini meeskonna inimene. Koos olles tekib võimas nähtamatu jõud, kus ühest õhkuvisatud mõttest võib areneda ettearvamatu tulemus.

Kõik meie ümber ja sees olevad teemad köidavad mind. Kuidas luua tasakaal, et nautida oma tööd, suhteid, toitu, elu tervikuna. Millest sõltuvad meie valikud, kuidas me neid teeme ja millele toetume? Kui palju võtame aega endale ja kui teadlikud me oleme sellest, mis meile päriselt hea on?

Päevakava:

12.08

Pühapäeval, 13.08, on pärast hommikusööki võimalus tutvuda RMK Metsamuuseumiga, kus näituse „Metsane teekond” kuraator juhendab teid sellel teekonnal ja räägib taustainfot juurde. Palun anna meile oma osalussoovist teada, et saaksime kuraatorit teavitada. Tutvu näituse infoga siin: https://sagadi.ee/muuseum/metsamuuseum

Osalustasu: koolitus ja toitlustus on Sulle tasuta – aitäh, et oled meiega!

Kes soovib jääda ööseks siis palun broneeriga tuba nii varakult kui võimalik!

Toa broneerimine: tel 676 7888 või sagadi@rmk.ee.

sagadi@rmk.ee

Registreeri oma osalus hiljemalt 12. juuliks Palun märgi märkustesse kui oled millegile allergiline ning kas jääd ööbima. Toa broneerib igaüks endale ise.

Lisaküsimused palun riina@aptrading.ee

Pakutavad toidud on võimalikult taimsed ja jalajälje vähendamiseks loome autojagamise süsteemi, mis aitab ka juba esimesi tutvusi luua.

ROHELISELT ON VÕIMALIK!

 

Disainiõhtu Avers Studios koos Marina@Marinaga – räägime inspiratsioonist ja emotsioonidest ning igaüks loob oma unistuste interjööri.

Edukas esinemine!

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (EENA) korraldab programmi „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm“ raames avaliku esinemise koolituse!
Esinemisoskused on olulised igal elualal, ettevõtluses on esinemisoskuse puudumine edu saavutamise üks peamisi takistusi.
Osalejate arv on piiratud. Osaleda saab kuni 25 inimest.

Kuupäev: 17 mai 2023
Aeg: kell 17.30 – 20.30
Asukoht: EBS, Lauteri 3, Tallinn
Hind: roheliikumise edutiimide liikmetele ja EENA liikmetele 7 €, külalistele 35€.
Tasuda hiljemalt 15. maiks EE301010220123418019 MTÜ BPW ESTONIA, selgitus “avalik esinemine”

Seekordsel avaliku esinemise minikoolitusel keskendume kõige olulisemale, mis aitab meil esinemisel õnnestuda.
Sa soovid näiteks tutvustada roheettevõtlust ja näidata oma eeskujuga, et roheliselt on võimalik. Tahad tutvustada oma toodet või teenust? Või on Sul idee roheettevõtte loomiseks ja soovid seda pitchida investoritele?

Koolitusel saad lihtsad nipid ja mudeli, kuidas oma ideid, töid, tulemusi, projekte jne avalikult mõjuvalt esitleda.
Uurime lähemalt, milliseid vigu tehakse esitlusslaididel, milline on toetav kehakeel, kuhu panna käed, kuidas vältida suuga matsutamist ja parasiitsõnu, õpime mõned kaasamise ja mõjusa esinemise nipid ja seda, kuidas paberivabalt esineda. Teemaks on ka riietus, soeng ja make-up. Ja muidugi… me ei saa mööda esinemisärevusest. Vaatame, kuidas esinemisärevus pöörata esinemiselevuseks.
Koolituselt saab igaüks praktilisi võtteid ja häid mõtteid, et oma esinemisoskusi lihvida.

Koolitus on interaktiivne ja tegus, “hands on” põhimõttel.

Esinemiskoolitajaks on Katrin Aedma, kes on avalikku esinemist koolitanud kõrgkoolides, ettevõtetes jm nii siin kui sealpool piiri üle 20ne aasta ja kirjutanud sel teemal arvukalt artikleid ja kolm raamatut. https://esinemisoskused.wordpress.com/2021/07/30/katrin-aedma-profiili-luhikirjeldus/

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (EENA) viib 2021 – 2022 läbi üle-Eestilise naisettevõtjatele suunatud programmi „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm“. Programmi eesmärk on luua 500 naisettevõtjaga võrgustik, mille liikmed on rohelise äritegevuse eestvedajad ja elluviijad oma kodukohas ning ühiskonnas laiemalt. Loe lisa: https://bpw-estonia.ee/eena-esitleb-roheline-ja-hooliv-maailm/ Sel aastal keskendume rohetööriistadele ehk roheettevõtluse praktiliste oskuste arendamisele.

Kohtumiseni!
EENA rohetiim
Roheliselt on võimalik!
Loe täpsemalt projekti kohta SIIT

Tunne oma klubi liikmeid läbi aegade!

Kohtume kahe erinevavast põlvkonnast tegusa naisega: EENA varasem liige 85-aastane Liis Klaar ja hetkel rahvusvaheliselt väga aktiivselt tegutsev Angela Ventsel.

AEG: kolmapäev, 3. mai kell 17.30

Koht: Tallinn, Kohvik Maiasmokk, Pikk 16, muuseumi tuba, sissepääs Pika tänav poolt ja kohvikuletist vasakul on uks järgmisesse ruumi.

Kohvikus kohapeal saab igaüks tellida endale ise söögid-joogid.

Väike eeltutvustus:

Liis Klaar (25.01.1938) sündis Tallinnas, aastal 1944 põgenes tema perekond Saksamaale, kus elas pärast sõda Augsburgi põgenikelaagris. 1950. aastal liikus pere edasi Rootsi1964. aastal lõpetas Liis Klaar sotsioloogina Stockholmi ülikooli. Ta on elanud Rootsis, Šveitsis ja Kanadas.

Aastal 1992 naasis  perekond Klaar Eestisse. Liis pani aluse Lastehaigla toetusfond heategevuslikule organisatsioonile. 1998. a valiti Liis Klaar EENA aasta naiseks. Aastatel 19992003 oli Liis Klaar IX Riigikogu liige. Aastast 2018 kuulub ta Reformierakonda ja praegu juhib ta Reformierakonna Tallinna seenioride grupi tegevust. Liis Klaar on olnud ka Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon liige. Ta on Tallinna Vanalinna Lions-klubis liige,  aastatel 2008–2009 ka Eesti piirkonna kuberner. Liis on ka korporatsiooni Filiae Patriae liige.

Angela Ventsel on EENA Tallinna klubi liige ja ettevõtja, ta pakub teenuseid Eesti e-residentidele. Angela on elegantsete aksessuaaride brändi Birkenthal looja. Ta on olnud ka EENA noortejuht ja vedanud EENAS ka võrdse palgapäeva projekti.
Vaata lühikest videot, kus Angela ennast tutvustab: https://www.youtube.com/watch?v=ce2L-BZlf5Y Kohapeal kuuleme Angelast rohkem, sh näiteks Jaapani ärireisidest jm.

REGISTREERUMINE: palun logi kodulehele sisse ja registreeru kodulehel sündmuse juures!

Peatse toreda kohtumiseni, olete väga oodatud!

EENA Kübarapidu 17.08.2023 - teema "Lilleline"

Oled väga oodatud EENA – Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni heategevuslikule Kübarapeole.

Sulnis Tallinna Botaanikaaias ootab meid mõnus suveõhtune pidulik atmosfäär, imeline muusika ja meeleolukas seltskond, isuäratavad suupisted, maitsvad joogid ja erilised üllatusesinejad.

EENA toetab igal aastal oma traditsioonilise kübarapeoga ühte Eestimaa laste või naistega seotud ühendust või asutust.

Sellel aastal toetame SA Eesti Lastefondi.

Kübarapeol on alati olnud ka toredaid ja stiilseid üllatusi ning siinkohal anname salavihje, et on ka sellel aastal 🙂 Valmistume selleks erilise hoolega!

Olete peole väga oodatud, sest nii saame ühiselt oma väärika panusega toetada Eesti Lastefondi!

HIND: peo pileti hind on 59 eurot EENA liikmele ja külalistele.

REGISTREERUMINE: palun pane ennast sündmusele kirja siinsamas kodulehel. Kohti on kokku 100.

Osavõtu tasu palume kanda kontole: MTÜ BPW Estonia EE131010220229216225 hiljemalt 8. augustiks 2023. Selgituseks “Kübarapidu”.

PS kui soovid arvet ettevõttele, siis palun lisa vajalik info registreerimisvormi.

Ootame sind nautima meeleolukat ja elegantset suveõhtut Tallinna Botaanikaaeda!

 

🙂 Vaata ka eelmisel aastal Kadrioru lossis toimunud 25. heategevusliku kübarapeo glamuurset fotogaleriid SIIT. Fotograaf: Erlend Štaub

Ootame teid Vabamusse ühisele näitusekülastusele!

Vabamus on üles seatud näitus  „Välja ahju tagant!“ ,  mis tutvustab Eesti naisliikumiste ajalugu viimase 150 aasta jooksul.

Näitust külastame koos giidiga, tuur kestab umbes tund aega.

Näitus tugineb Piret Karro uurimusel „150 aastat Eesti feminismi“. Näituse kuraator on muuseumi näituste juht Piret Karro, kunstnik on Flo Kasearu, kujundaja Kaisa Sööt ja graafiline disainer on Sandra Kosorotova.

AEG: 18. mai kell 16.00

KOHT: Vabamu muuseum, Toompea 8b, Tallinn

Pileti hind: 13 eurot täispilet ja 9 eurot on sooduspilet.

Giidi tasu 40 eurot jagame kohapeal osalejate vahel (võta kaasa veidi sularaha).

Näituse tutvustus:

Eesti ajaloos on võimsaid naisi, kes on aidanud ehitada demokraatiat, kuid kelle nimed on ajalooraamatutest tänamatult välja jäänud. Nendes tubades, kus olid Carl Robert Jakobson ja Jakob Hurt, oli ka Lilli Suburg. Nendes koosolekusaalides, kus viibisid Konstantin Päts ja Lui Olesk, võtsid istet ka Mari Raamot ja Minni Kurs-Olesk. Iseseisvas vabas riigis peavad olema ka naised iseseisvad ja vabad – see arusaam on demokraatia ülesehitamise juures kehtinud Eesti rahvusliku ärkamise ajast peale – juba 150 aastat. Ajalootunnis seda aga ei õpetata. Uue näitusega soovib Vabamu anda ajaloost tänamatult välja jäänud naistele väärika ja võrdväärse koha meeste kõrval, keda me kõik teame ja peame meie riigi ajaloo suurkujudeks.

Oled väga oodatud osalema, palun registreeru kindlasti sündmuse juures siin kodulehel!

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (EENA) kutsub ka sel aastal kõiki Maa päeva tähistama. Kogu aprilli jooksul ja eriti Maa päeval, 22.aprillil kutsume üles rohkem mõtlema oma igapäeva tegevustele keskkonnahoiu võtmes ja andma nii endale kui Maaemale keskkonna- ja looduse hoidmisest lähtuvaid lubadusi.

Alates 1970. aastast on Maa päev olnud võimalus tõsta keskkonnateadlikkust ja juhtida tähelepanu meie planeedi heaoluga seotud probleemidele. Igal aastal, üks kuu pärast kevadist pööripäeva, tähistatakse Maa päeva – tänapäevase keskkonnateadlikkuse ja planeedi eest hoolitsemise aastapäeva.

Anname oma võrgustike kaudu panuse, et juhtida tähelepanu pakilisematele keskkonnaprobleemidele, otsida lahendusi olles ise teadlikum ja muutes oma harjumusi ning kutsume naisi kõikjal meiega ühinema eelseisvaks aastaks jätkusuutlikkuse lubaduste andmisel.

Maa päeva kampaanias osalemiseks tee nii:

 1. anna Maaemale tõotus, mida kavatsed järgida aasta jooksul järgmise Maa päevani.
 2. tee endast foto või video, kus “hoiad maailma” hellalt käes. Seda võib teha erinevalt, näiteks joonistades peopesale planeedi kuju, hoides maakera või maakera kujutist.
 3. pildi juurde või peale kirjuta oma lubadus. Lubadus võib puudutada igapäevaelu või ettevõtluspraktikat ning olla just nii suur või väike, et seda on järjepidevalt võimalik järgida terve aasta vältel ning samas peitub selles siiski ka väljakutse. Näiteks võib lubada, et kuni järgmise Maa päevani, aastal 2024, tarbitakse vähem kilekotte või sõidetakse rohkem jalgrattaga ja vähem autoga või sorteeritakse senisest hoolsamalt prügi jne.
 4. jaga aprilli jooksul oma lubadustega pilte ja videosid sotsiaalmeedias viitega #roheliseltonvoimalik
 5. saada oma pildid ja videod ka e-posti aadressile kylli.kodasmaa@gmail.com

Kogume kõik kaunid lubadused kokku ühtseks tervikuks ja jagame seda 22.aprillil Maa päeva tähistamisel.

2021 aasta Maa päevaks valmis eriline laul “Ma olen Maa”, mida soovitame kuulata ja jagada oma kanalites. Laulu autorid on: viis ja sõnad Birgid Täht ja Marii Väljataga, seade ja produktsioon Marii Väljataga. Esitavad Helin-Mari Arder, Kadi Toom ja Marii Väljataga
https://www.youtube.com/watch?v=0bx3Oo9CYZk.

 

22.aprillil kell 16 laulame seda laulu “Ma olen maa” ühiselt zoomi vahendusel.

Link liitumiseks on SIIN

EENA BPW Estonia is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Earth Day joint singing
Time: Apr 22, 2023 16:00 Helsinki

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/87050807695?pwd=Ni83K083eWJ5UlU4ekxpdEMyVW41dz09

Meeting ID: 870 5080 7695
Passcode: 299439

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klubi kohtumine toimub Narva Sadama hotelli uutes ruumides.
Klubi president viib läbi pelmeenide meisterdamise klassi. Uuralitel on traditsioon, et kogu pere valmistab pelmeene. Toetades Rohelist Assotsiatsiooni projekti, valmistatakse pelmeene kapsast. Ürituse ajal loendavad liikmed oma süsinikujalajälge. Juba kolmandat aastat on klubi arvutanud süsiniku jalajälge. Ühe liikme keskmine näitaja oli 2021 -5,0 tonni, 2022 langes 4,0 tonnini. Kui palju see aasta tuleb – me juba arvame!

Ettevõte Pelle Kaubamaja OÜ/Carl Schmidti Maja tähistab oma 30. juubelit!! 🎉
❗️ – Meeleolu loob: DJ/Õhtujuht 💃 KALMER KUUDEBERG 🕺
MÄNGUD! AUHINNAD! SOOVILOOD!
❗️ – Südaööl süütab tordiküünlad kirgliku 🔥 SILVIA ILVESE 🎻tšellomuusika KONTSERT
– Koha tagab ülekanne kontole MTÜ PÕKO EE592200221061689922
– Pileti hinnas sisaldub meelelahutus, 2 praevalikut buffeelauas (vegan, seakaela karbonaad) ja tordilõik.
⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯
🎟️ Pilet: 30€ 🎟️ Kes ees, see sees❗️
Kohtade arv piiratud!
⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯
Kesk 4 Põltsamaa – 48104
Algus/Lõpp: 20:00 – 01:30
Riietus: Pidulik
Ole kohal, tähista koos meiega! 💃🕺

“Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm programm” kutsub kõiki rohetiimide liikmeid ja EENAlannasid kaevamisvaba aia külastusele.

Koguneme 8. juunil kell 17.00 Tartus hotell Dorpati ees (Soola 6). Sõidame bussiga PÕLVAMAALE, Rasina külla (45 km).

Külastame Üvasi talu, kus perenaine Anne Grünberg on brittide eeskujul hakanud katsetama köögiviljade kasvatamist pinnases, mida ta eelnevalt ei kaeva.

Ta on jaganud oma kogemusi ETV saates „Maahommik” (29. oktoober 2022). https://arhiiv.err.ee/video/vaata/maahommik-336. (vahemik 17.13–29.00 min, ca 12 minutit).

Tema katsetustest on kirjutanud Kadri Tramm ajakirjas Maakodu (15. oktoober 2022).

https://maakodu.delfi.ee/artikkel/96096671/kaevamisvaba-aiandust-katsetanud-naine-on-sellest-vaimustuses-ja-jagab-oma-kogemusi.

Tutvu selle meetodiga lähemalt:

Video 6 min: https://www.youtube.com/watch?v=jWqoJWrnsc4.

Video 40 min https://www.youtube.com/watch?v=q_DkpAOcNRs.

Videotele saab lisada eestikeelse automaattõlke.

Teel toimub lisaks väike söögipaus ja Tartusse tagasi jõuame kell 20.00

Huvi korral palun registreeru kasutades all olevat registreerumis nuppu.

Kohtumiseni 8. juunil!

 

Korraldajad: Virve Poom ja Riina Piigli
Kontakt: Virve Poom, virve.poom@astellaria.ee, mob 5027955

Sündmust toetab Coca Cola Fond.

Joel Kotsjuba

See, milline saab olema toote või teenuse keskkonnamõju, otsustatakse suurel määral ära disainifaasis. Seetõttu on disainil väga oluline roll ringmajanduse põhimõtetele üleminekul. Ringdisain on disainiprotsess, mille eesmärgiks on toodetele ja teenustele uuenduslike ja jätkusuutlike lahenduste loomine. Ringdisaini edukas rakendamine eeldab ettevõtetelt teatud sisemise suutlikkuse ja pädevuse olemasolu. 

Veebiseminaril kuuleme, kuidas ringdisainiga algust teha, mis on ringdisaini audit ning ringdisaini sprint.

Joel Kotsjuba on oma professionaalses karjääris viimased 6 aastat aidanud ettevõtetel ja avaliku sektori asutustel ärilisi väljakutseid lahendada ja metoodiliselt innovatsiooni luua läbi kasutajakeskse mõtteviisi, teenuse- ja tootearendamise ning strateegilise disaini rakendamise. Viimased 4 aastat töötas Joel Disainiagentuuris Velvet ning vastutas strateegilise disaini, kasutajauurimuste ja teenusedisaini projektide planeerimise ja elluviimise eest. Alates 2021. aasta aprillist arendab Joel digiriigi teenuseid Majandus- ja Kommunikatsiooni-ministeeriumis teenusedisaini nõunikuna.

Veebiseminar toimub Zoomi keskkonnas. Palun registreeri oma osalemine siin samas ürituse juures. Palun kirjuta registreerumisel  märkustesse ka  oma küsimus(ed), millest sooviksid kuulda.

ZOOM

https://us02web.zoom.us/j/82372983215?pwd=RTdlVTJGbUh4V1JZanRzQUFHdzJRQT09

Meeting ID: 823 7298 3215
Passcode: 367229

Kõik veebinarid salvestatakse, palun registreeru ka siis kui aeg ei sobi, et saaksime saata sulle lingi järelvaatamisele.

Roheettevõtluse häkaton Pärnus

VABANDAME, KOOLITAJA HAIGESTUMISE TÕTTU JÄÄB ÜRITUS ÄRA!

ROHELISELT ON VÕIMALIK

Kas unistad oma ettevõtte loomisest ja soovid seda teha roheliselt? 

Või …. Sul on oma ettevõte ja soovid seda muuta roheliseks? 

Otsid või soovid täiendada oma meeskonda?

Soovid panna oma ettevõtlikkuse ja loovuse proovile?

Ettevõtlik naine, oled oodatud osalema! 


Oled oodatud Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (EENA) üle-eestilise naisettevõtjatele suunatud programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“  roheideede häkatonile.  

Sündmus toimub 13. mail Pärnu Kolledži raamatukogus, Ringi 35, kella 10.00—16.00.

Palume registreeruda üritusele  ja tasuda osalustasu 25 eurot (sisaldab lõunat ja kohvipause). Osalustasu palume kanda BPW Estonia MTÜ kontole EE301010220123418019 hiljemalt 09. maiks 2023.

Miks osaleda? 

 1. Saad testida või edasi arendada rohelist äriideed või saad mõelda, kuidas olemasolevat äriideed muuta rohelisemaks.
 2. Saad enda kasutusse praktilise Ettevõtja rohejuhendi”, mille on koostanud meie rohementorid.
 3. Võimalus liituda edutiimiga, kus naised üksteist valitud eesmärgi elluviimisel toetavad. 
 4. Saad nõu küsida programmi äri- ja rohementoritelt.

Keda ootame osalema?

Ootame osalema nii alustavaid kui ka juba tegutsevaid naisettevõtjaid, kel on oma ettevõte, oma äriideest alles unistajaid ja ettevõtluses tegutsevaid naisi, kes soovivad oma teenused või tooted roheliseks muuta.

Ootame osalema ka neid, kes alles mõtlevad oma ettevõtte peale. 

Töötoa läbiviijad:

„Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ idee autor ja projektijuht Siiri Tiivits-Puttonen. EBSi õppejõud, ettevõtja ja podcasti „Naised tipus“ juht Ester Eomois. Edutiimide loomist koordineerib ettevõtja Riina Piigli. Rohementorina osaleb Mirell Merirand.

10.00—11.00 Hommikukohv. Saame omavahel tuttavaks. Osalejate tugevuste ja võimaluste analüüs ja meeskondade loomine. Ester Eomois ja Külli Kodasmaa, Pärnu klubi liige.

11.00—12.00 Ülevaade praktilisest rohejuhendist ettevõtjale. Kust leida äriideid, milliseid probleeme on vaja lahendada? Siiri Tiivits Puttonen

12.00—12.30 Kiire lõuna koos inspiratsiooni ampsuga.

12.30—13.00 Canvas ärimudeli tutvustus. Kust roheettevõtluses alustada? Praktilised nõuanded väikeettevõtjale. Ester Eomois 

13.00—15.15 Töö meeskondades. Praktilised harjutused, uute ideede genereerimine. Võimalus suhelda rohe- ja ärimentoritega. Esitlused. Tagasiside. 

15.15—15.45 Kristi Kuusmik-Orav, Plantos OÜ – kohaliku ettevõtja kogemuslugu

15.45—16.00 Edutiimide loomine. Edasised sammud.  

Kuidas saad töötoaks valmistuda:

Kui leiad aega, vaata läbi meie roheprojekti veebiseminarid ja loe läbi praktiline rohejuhend ettevõtjale.

https://bpw-estonia.ee/rohetiimid/

Saa inspiratsiooni tuntud roheliselt tegutsevatelt naisettevõtjatelt:

Videoklippide vahendusel avavad oma kogemuslood keskkonnasõbralikust ettevõtlusest inspireeritud naisettevõtjad Katarina Papp (RingKarp), Karin Rask (Karin Rask Design), Pille Lengi (Tilk!Bio), Mayri Tiido (Materjalivoog), Iti Aavik ja Kadri Viirand (Villapai) ning Ann Runnel (Reverse Resources, 2018. aasta noor naisettevõtja).

Loe rohkem programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ kohta siin. Jälgi meid Naised ettevõtluses ​Facebookis​ ja ​Instagramis.

Rohehäkaton Tallinnas

KUTSE ROHEETTEVÕTLUSE TÖÖTUPPA – LOOME JA ARENDAME ROHELISI ETTEVÕTTEID!

ROHELISELT ON VÕIMALIK

Kas unistad oma ettevõtte loomisest ja soovid seda teha roheliselt? 

Või …. Sul on oma ettevõte ja soovid seda muuta roheliseks? 

Otsid või soovid täiendada oma meeskonda?

Soovid panna oma ettevõtlikkuse ja loovuse proovile?

Ettevõtlik naine, oled oodatud osalema! 


Oled oodatud Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (EENA) üle-eestilise naisettevõtjatele suunatud programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ roheideede häkatonile.  

Sündmus toimub 15. aprillil Tallinnas EBSis IV korruse saalis, Lauteri 3, algusega kell 10.00—16.00.

Palume registreerida oma osalus hiljemalt 10. aprilliks 2023.

 Osalustasu 25 eurot (sisaldab lõunat ja kohvipause) palume kanda BPW Estonia MTÜ kontole EE301010220123418019 hiljemalt 10. aprilliks 2023.

Miks osaleda? 

 1. Saad testida või edasi arendada rohelist äriideed või saad mõelda, kuidas olemasolevat äriideed rohelisemaks muuta.
 2. Saad enda kasutusse praktilise Ettevõtja rohejuhendi”, mille on koostanud meie rohementorid.
 3. Võimalus liituda edutiimiga, kus naised üksteist valitud eesmärgi elluviimisel toetavad. 
 4. Saad nõu küsida programmi äri- ja rohementoritelt.

Keda ootame osalema?

Ootame osalema nii alustavaid kui ka juba tegutsevaid naisettevõtjaid, kel on oma ettevõte, oma äriideest alles unistajaid ja ettevõtluses tegutsevaid naisi, kes soovivad oma teenused või tooted roheliseks muuta.

Ootame osalema ka neid, kes alles mõtlevad oma ettevõtte peale. 

Töötoa läbiviijad:

„Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ idee autor ja programmijuht Siiri Tiivits-Puttonen. EBSi õppejõud, ettevõtja ja podcasti „Naised tipus“ juht Ester Eomois. Edutiimide loomist koordineerib ettevõtja Riina Piigli. Rohementorina osaleb ZERO Waste koolitaja Mirell Merirand, ettevõtlusmentor Katarina Papp (Ringkarp), pakendite spetsialist Külliki Kesa ning teadlaste poolelt merebioloog phD Helen Orav-Kotta.

10.00—11.00 Hommikukohv. Saame omavahel tuttavaks. Osalejate tugevuste ja võimaluste analüüs ja meeskondade loomine. Ester Eomois ja Maie Mängel, Tallinna klubi president.

11.00—12.00 Ülevaade praktilisest rohejuhendist ettevõtjale. Kust leida äriideid, milliseid probleeme on vaja lahendada? Siiri Tiivits Puttonen

12.00•12.30 Kiire lõuna koos inspiratsiooni ampsuga.

12.30—13.00 Canvas ärimudeli tutvustus. Kust roheettevõtluses alustada? Praktilised nõuanded väikeettevõtjale. Ester Eomois 

13.00—15.15 Töö meeskondades. Praktilised harjutused, uute ideede genereerimine. Võimalus suhelda rohe- ja ärimentoritega. Esitlused. Tagasiside. 

15.15—15.45 Kohaliku ettevõtja kogemuslugu: Mulieres – keskkonnasõbralike puhastusvahendite tootmine ja turustamine – saamislugu, Bärbel Jalakas, tegevjuht.

15.45—16.00 Edutiimide loomine. Edasised sammud.  

Kuidas saad rohehäkiks valmistuda:

Kui leiad aega, vaata läbi meie roheprojekti veebiseminarid ja loe läbi praktiline rohejuhend ettevõtjale.
https://bpw-estonia.ee/rohetiimid/

Saa inspiratsiooni tuntud roheliselt tegutsevatelt naisettevõtjatelt:

Videoklippide vahendusel avavad oma kogemuslood keskkonnasõbralikust ettevõtlusest inspireeritud naisettevõtjad Katarina Papp (RingKarp), Karin Rask (Karin Rask Design), Pille Lengi (Tilk!Bio), Mayri Tiido (Materjalivoog), Iti Aavik ja Kadri Viirand (Villapai) ning Ann Runnel (Reverse Resources, 2018. aasta noor naisettevõtja).

Loe rohkem programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ kohta siin. Jälgi meid Naised ettevõtluses ​Facebookis​ ja ​Instagramis.

Lektor: Mirell Merirand, Ringsete ärimudelite koolitaja, ZW koolituste koordinaator, ettevõtja.

Võibolla paljud teist ei tööta enam nö traditsioonilises kontoris, 09.00-17.00, 5 päeva nädalas. Ja isegi kui töötate, siis piirid tööelu ja isikliku elu vahel on hägustunud. Mis on õige, sest meil ongi ainult üks elu ja seda peab elama nii hästi kui võimalik. Üks osa sellest on enda elukvaliteedi tõstmine ja enda tarbimise jälgimine. Maailmas, kus toidud sisaldavad plastikut ja riided kogu Mendelejevi tabelit, on aina keerulisem tervislikke valikuid teha. Kuskilt aga peaks alustama ja samm-sammult edasi liikuma. Rohelistest valikutest töökeskkonnas võib saada elustiili muutus, mille tagajärel sa avastad, et elad keskkonnasõbralikumalt ja enda heaolu jälgimine on muutunud tähtsamaks kui tarbimine.

Veebiseminaris tutvume üldiste rohelise kontori süsteemi toimimispõhimõtetega ja arutame samuti võimalusi, mida saab ka kodus rakendada.

Jutupunktid:

Veebiseminar toimub Zoomi keskkonnas. Palun registreeri oma osalemine siin samas ürituse juures. Palun kirjuta registreerumisel  märkustesse ka  oma küsimus(ed), millest sooviksid kuulda.

ZOOM

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/83097297375?pwd=SnJVaVNRNGk1N2MyYjVJZ01TWVN2UT09

Meeting ID: 830 9729 7375
Passcode: 115834

Kõik veebinarid salvestatakse, palun registreeru ka siis kui aeg ei sobi, et saaksime saata sulle lingi järelvaatamisele.

Kristiina kerge

Arutelu juhib: Kristiina Kerge, Sustaxo OÜ asutaja ja Eesti Maaülikooli doktorant

Jätkusuutlik ettevõtlus – mida see tähendab?

Eesti on koos teiste euroopa riikidega võtnud eesmärgiks saavutada 2050. aastaks säilenõtke ühiskond, mis põhineb solidaarsusel ja tagab kõigile tervisliku elukeskkonna. Selleks, et muutust saavutada on vaja igal ettevõtte omanikul juba täna otsustada:

Kristiina, Sustaxo asutaja, aitab arutelu käigus mõista kuidas Euroopa kestliku rahastamise paketi raamistik mõjutab Eesti väikeseid ja keskmiseid ettevõtteid ning aitab luua selgust terminites. Lisaks on võimalus tutvuda tasuta enesehindamise tööriistaga (data.sustaxo.eu), mis aitab ühtaegu teadvustada hindamise vajalikkust, andmete kogumise olulisust ja teeb esmase hindamise jõukohaseks.

Kristiina tegeleb igapäevaselt keskkonnaandmetega, veab eest ettevõtete kliimamõju hindamise teenuse Sustaxo arendust ning on Teeme Ära tehnoloogia ja innovatsiooni arendusjuht. Muuhulgas on Kristiina loonud andmepõhise rakenduse Kuhuviia.ee ja uurib praegu Eesti Maaülikooli doktorantuuris ringmajanduse teemasid.

Veebiseminaril arutleme koos Kristiinaga järgmisetel teemadel:

Oluline osa veebiseminarist on ühisel arutelul, et õppida läbi mõtestamise ja selgitamise.

Küsimus, millele võite juba täna mõtlema hakata on –  mida jätkusuutlik ettevõtlus teie jaoks tähendab.

Veebiseminar toimub Zoomi keskkonnas. Palun registreeri oma osalemine siin samas ürituse juures. Palun kirjuta registreerumisel  märkustesse ka oma küsimus(ed), millest sooviksid kuulda.

ZOOM

https://us02web.zoom.us/j/82428972742?pwd=OGNTMllsTnJ0MnMwRXJiQ0ZEZlZ6UT09

Meeting ID: 824 2897 2742
Passcode: 536641

Kõik veebinarid salvestatakse, palun registreeru ka siis kui aeg ei sobi, et saaksime saata sulle lingi järelvaatamisele.

EENA Rohehäkaton Tartus 2023Kas unistad oma ettevõtte loomisest ja soovid seda teha roheliselt? 

Või …. Sul on oma ettevõte ja soovid seda muuta roheliseks? 

Otsid või soovid täiendada oma meeskonda?

Soovid panna oma ettevõtlikkuse ja loovuse proovile?

Ettevõtlik naine, oled oodatud osalema!
Oled oodatud Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (EENA) üle-eestilise naisettevõtjatele suunatud programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ roheideede häkatonile.  

Sündmus toimub 25. märtsil Tartus SPARK HUB Biztownis, Narva mnt 3 (siseneda R sissepääsu kaudu), algusega  kell 10.00—16.00.
Palume registreerida oma osalus hiljemalt 24. märtsiks 2023. Osalustasu 25 eurot (sisaldab lõunat ja kohvipause) palume kanda BPW Estonia MTÜ kontole EE301010220123418019 hiljemalt 24. märtsiks 2023.

Miks osaleda? 

 1. Saad testida või edasi arendada rohelist äriideed või saad mõelda, kuidas olemasolevat äriideed rohelisemaks muuta.
 2. Saad enda kasutusse praktilise Ettevõtja rohejuhendi”, mille on koostanud meie rohementorid.
 3. Võimalus liituda edutiimiga, kus naised üksteist valitud eesmärgi elluviimisel toetavad.
 4. Saad nõu küsida programmi äri- ja rohementoritelt.

Keda ootame osalema?

Ootame osalema nii alustavaid kui ka juba tegutsevaid naisettevõtjaid, kel on oma ettevõte, oma äriideest alles unistajaid ja ettevõtluses tegutsevaid naisi, kes soovivad oma teenused või tooted roheliseks muuta.

Ootame osalema ka neid, kes alles mõtlevad oma ettevõtte peale. 

Töötoa läbiviijad:

„Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ idee autor ja projektijuht Siiri Tiivits-Puttonen. EBSi õppejõud, ettevõtja ja podcasti „Naised tipus“ juht Ester Eomois. Edutiimide loomist koordineerib ettevõtja Riina Piigli. Rohementorina on kohapeal Mirell Merirand.

10.00—11.00 Hommikukohv. Saame omavahel tuttavaks. Osalejate tugevuste ja võimaluste analüüs ning meeskondade loomine. Ester Eomois ja Katrin Erit, Tartu klubi president.

11.00—12.00 Ülevaade praktilisest rohejuhendist ettevõtjale. Kust leida äriideid, milliseid probleeme on vaja lahendada? Siiri Tiivits Puttonen

12.00-12.15 Stella Soomlais, projekti patroon ja tuntud disainer, räägib oma teekonnast roheettevõtluseni.

12.15—12.30 Kiire lõuna koos inspiratsiooni ampsuga.

12.30—13.00 Canvas ärimudeli tutvustus. Kust roheettevõtluses alustada? Praktilised nõuanded väikeettevõtjale. Ester Eomois 

13.00—15.15 Töö meeskondades. Praktilised harjutused, uute ideede genereerimine. Võimalus suhelda rohe- ja ärimentoritega. Esitlused. Tagasiside. 

15.15—15.45 Külalisesineja, roheettevõtja Key Külaots, redisaini ettevõtte REDIS asutaja ja disainer. https://redisdisain.ee/meist

15.45—16.00 Edutiimide loomine. Edasised sammud.  

 

Kuidas saad rohehäkiks valmistuda:

Kui leiad aega, vaata läbi meie roheprojekti veebiseminarid ja loe läbi praktiline rohejuhend ettevõtjale.

Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM

Saa inspiratsiooni tuntud roheliselt tegutsevatelt naisettevõtjatelt:

Videoklippide vahendusel avavad oma kogemuslood keskkonnasõbralikust ettevõtlusest inspireeritud naisettevõtjad Katarina Papp (RingKarp), Karin Rask (Karin Rask Design), Pille Lengi (Tilk!Bio), Mayri Tiido (Materjalivoog), Iti Aavik ja Kadri Viirand (Villapai) ning Ann Runnel (Reverse Resources, 2018. aasta noor naisettevõtja).

Loe rohkem programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ kohta siin

Jälgi meid Naised ettevõtluses ​Facebookis​ ja ​Instagramis.

Maris Ojamuru

ESG ja jätkusuutlikkuse teadlik juhtimine ettevõttes – praktiliselt ja lihtsalt

Lektor: Maris Ojamuru, Sustinere asutaja ja ESG ekspert-nõustaja

Üha kasvav ebastabiilsus ühiskondades, majanduses ning selgemini tajutavad keskkonnaprobleemid on tõstnud ettevõtete vastutuse, rolli ja mõju juhtimise teemad aktuaalsemaks kui varem. On selge, et 2023. aasta toob ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisküsimused (ESG – environmental, social governance) ning mõjud strateegilisele ja äritegevust otseselt mõjutavale tasemele. ESG juhtimine mõjutab ettevõtete riske ja võimalusi turul püsida ning kasvada. Eelkõige võimalusi saada rahastust pankadelt ja investoritelt, müüa oma tooteid/teenuseid eri turgudel, olla konkurentsivõimeline talentide seas ja samuti olla usaldusväärne koostööpartner laiemalt. Seega, on selge, et  „nice to know“ teemast on saamas „need to know“ küsimus, ilma milleta juba 2023. aastal ettevõtted pikaajalist strateegiat ja arengut planeerida ei saa.

Maris on ESG ja jätkusuutlikkuse teemade lahti mõtestamise ja nende juhtimisega tegelenud enam kui 15 aastat, alustades ise vastutustundliku ettevõtluse spetsialistina panganduses. Tänaseks on Maris Baltikumi suurima ja kogenuma jätkusuutlikkuse nõustamisagentuuri Sustinere asutaja ja ESG ekspert-nõustaja. Sustinere on kuue aasta jooksul nõustanud enam kui 70 ettevõtet Eestis, Lätis ja Leedus – seetõttu on Marisel tugev praktiline kogemus ja kõrvalpilk ettevõtete arengule jätkusuutlikkuse teemades alates selle teema lahti mõtestamisest, mõju mõõtmise ja strateegilise juhtimiseni. Sustinere klientideks on nii suured börsifirmad, rahvusvahelised kontsernid, riigiettevõtted väga erinevatest sektoritest kui ka ka väiksed start-up-firmad.

Vestluse käigus saame Marisega arutleda järgmistel praktilistel teemadel:

ESG EESTI ETTEVÕTETE SEAS – Maris saab avada Eesti suurima mõjuga ettevõtete hetkeseisu ja arengukohti jätkusuutlikkuse teemade raporteerimisel ja juhtimisel.

Veebiseminar toimub Zoomi keskkonnas. Palun registreeri oma osalemine siin samas ürituse juures. Palun kirjuta registreerumisel  märkustesse ka  oma küsimus(ed), millest sooviksid kuulda.

ZOOM:
https://us02web.zoom.us/j/86007986052?pwd=MGRxMVlaaE9DN3ZGNkhXYmV4MU1kQT09

Meeting ID: 860 0798 6052
Passcode: 196635

Kõik veebinarid salvestatakse, palun registreeru ka siis kui aeg ei sobi, et saaksime saata sulle lingi järelvaatamisele.

Tere tulemast osalema  EESTIMAA NAISTE IX KONGRESSILE

„NAISED EESLIINIL“

________

Eesti naised on oma õiguste ja veendumiste eest seisnud juba üle 100 aasta. Esimene Eestimaa naiste kongress peeti 27. mail 1917.a. Tartus.

Läbi aastate on kongress keskendunud erinevatele kitsaskohtadele ühiskonnas, otsitud on lahendusi soolise võrdõiguslikkuse saavutamiseks ning naiste osakaalu suurendamiseks otsustustasanditel, nii poliitikas, avalikus sektoris kui ka majanduses.  Nii ka sel korral

Kongressil võetakse vastu Eestimaa Naiste kongressi Manifest.

Palume registreeruda hiljemalt 17. veebruariks 2023
• kanda osalemistasu 15 EUR MTÜ Eesti Naisliit arvele EE802200221051638404
• lisainfo e-postiaadressil naisliit@gmail.com

Vt lähemalt kava SIIT

Ukraina projekti Narva ja Ida-Virumaa piirkonna avaüritus

Eesti ja Ukraina naiste arenguringide moodustamine, kontaktide loomine. Inspiratsiooniloeng Ukraina ettevõtjalt.

Registreeru palun allolevat “REGISTREERU “nuppu kasutades.

Ukraina projekti Tartu ja Lõuna- Eesti piirkonna avaüritus.

Eesti ja Ukraina naiste arenguringide moodustamine, kontaktide loomine. Inspiratsiooniloeng Ukraina ettevõtjalt.

Registreeru palun allolevat “REGISTREERU “nuppu kasutades.

Kas teate, et Kalamajas on ka muuseum? Kodune ja hubane. Sellise muuseumi loomise meetod on ainulaadne kogu Eestis.

EENA Tallinna klubi huvitiim tähistab naistepäeva just seal.

AEG: 9. märts kell 17.30

KOHT: Kalamaja muuseum, Kotzebue 16, Tallinn rb.gy/k0bqu1

Tutvume muuseumiga, valmistame, meisterdame ja naudime Kalamaja maitsetega suupisteid.
Osavõtu tasu: 12 eurot
Palun registreeru siinsamas sündmuse juures hiljemalt 3. märtsil, et saaksime meile kohvilaua valmis seada.

TRANSPORT: kohale saad tulla trammiga 1 ja 2, Balti Jaama peatus. Lähim parkimisvõimalus Balti jaama parklas.

Lubage endale lustakas õhtu!

Lisainfoks, et praegu on Balti jaama turul näitus “Kuidas maitseb Kalamaja” rb.gy/bm5fip

PROGRAMM:

02.06 kl.20
SAABUMINE: Koguneme Saaremaa klubi liikme Grete Pastaku vaatamisväärses, White
Guide pärjatud tuulik-restoranis SAAREMAA VESKI (Pärna tn.19, Kuressaares).
Toimub Veskis toodetavate marjanapsude degustatsioon peremees Kaupoga, 5€/in.
Kes napsu ei võta, see tuleb ikka kohale ja naudib seltskonda ☺
EENA Saaremaa klubi liige Annikki Aruväli annab sealsamas väikese tšellokontserdi!
Restoran on avatud keskööni, igaüks saab tellida kohapeal süüa-juua.

03.06 kl.9.30-15

AASTAKOOSOLEK: SAAREMAA VESKI (Pärna tn 19, Kuressaare).
Osavõtt aastakoosolekust on tasuta (lõunasöök ja ruumi rent makstakse liikmete EENA
aastamaksudest).
Ootame kõiki EENA liikmeid ja liikmekandidaate kokkusaamisele!
Aastakoosoleku täpne kava lisandub peatselt!

zoom

Topic: EENA Aastakoosolek
Time: Jun 3, 2023 09:30 Helsinki

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/82030956282?pwd=MWpvSmw5eHFCcDY5RVU3eVlVZDF1QT09

Meeting ID: 820 3095 6282
Passcode: 560989

 

03.06 kl.16-18
LISAPROGRAMM: Külastame Saaremaa klubi liikme Triinu Karolini ettevõtet HOIA
homespa (Pikk tn. 54a). Toimub KODULÕHNASTAJA töötuba. 20€/in.
REGISTREERIMINE:
Palume aastakoosolekule registreeruda esimesel võimalusel, hiljemalt 19.maiks.

Kes ise kohale tulla ei saa, palume digiallkirjastatud volitused aegsasti saata:
Maie Mängel, e-post: maie@mingelston.ee. NB! Üks volitus ühe klubiliikme kohta!

Volituse näidise leiab SIIT

MAJUTUS:

Majutuse soovijatel palun ühendust võtta Grete Pastakuga grete@pastak.com

VÄLJA MÜÜDUD! Soodushinnaga ööbimine kesklinnas asuvas Arensburg Boutique Hotel & Spas
Parool: EENA
Ühene 69 eur/öö, Kahene 79 eur/öö; Hinnas sisaldub hommikusöök ja spaa kasutus.
Broneeri tuba: tel. 45 24 700 või arensburg@arensburg.ee

SOOVITUS/ LISAPROGRAMM:
• Külasta võimalusel Saaremaa klubi liikme Triin Sepa Nasva kalurikülas asuvat (u.
6km kesklinnast), White Guide pärjatud restorani SÄRG;
• Hilistel tundidel külasta Saaremaa klubi liikmete juhatusel linna kuumimaid pidusid kuni kl.02-ni öösel;
• Vaatamisväärsused, kohvikud-baarid, kunstigaleriid, lossipargi kaunis promenaad
jne., kõik vaid paari-minuti jalutuskäigu kaugusel!

Loodame rohket osavõttu ja meeleolukat nädalavahetust kaunil meretagusel kadakasaarel!
Merle Saviauk
EENA President