Naisettevõtjad ootavad pealekasvu

12. Septembril 2019 toimus Tallinnas l Workland koostöötamiskeskuses naisettevõtjatele suunatud arenguprogrammi „Kõik on võimalik!“ avaüritus. Otsiti vastust küsimusele, miks neid Eestis endiselt nii vähe on. ​Ettevõtlusmaastiku suureks probleemiks on see, et Eesti naisettevõtjad ei ole tööandjad, nende ettevõtted on väikesed, madalama kasvutrendiga ning Äripäeva edukate ettevõtajate topis on vähe naisettevõtjaid. Jätkuprogrammi eesmärk ongi jagada teadmisi ja kogemusi, kuidas siis ettevõtet kasvatada, millised on praktilised sammud kliendibaasi kasvatamiseks ning meeskonna laienemiseks. Programmi raames toimuvad koolitusseminarid, webinarid ja mastermind gruppides liigutakse koos tegevuskavani, mis on reaalseks abivahendiks oma ettevõtte kasvatamisel.

Ürituse avas edukas naisettevõtja, Jobbaticali tegevjuht ja kaasasutaja ​Karoli Hindriks​. Karoli tõi välja, et ei pea olema rikas, ei pea olema doktorikraadi – 16 aastaselt saab luua ideid, mis muudavad inimeste elu. Tema sõnul on aga kindlasti vaja püsivust. Tuleb jube tihti uuesti püsti tõusta. Ma pole milleski andekas, aga ma olen väga püsiv. Raskeid hetki on väga palju.

Noore iduettevõtja Liisi Tarvo (vrapikohvik Wrap and Roll) tõi välja, et kõige olulisem olla julge. Ta ütles, et vahel kardab nii väga, et väriseb üle keha. Mida sa kardad – võta kokku ennast! See on nagu huumor ju, ära mõtle üle! Liisi suureks kireks on vrappide tegemine.

Startup Estonia kogukonna arendusjuht Liisi Org tõi ettekandes välja, et ainult 15% iduettevõtete asutajatest on naised. Seda hoolimata tõigast, et naised on keskmiselt kõrgema haridusega kui mehed. Praegune olukord vajab muutmist, et idudes toimetaks nii sooliselt, vanuseliselt kui ka rahvuste lõikes mitmekesisem seltskond. “Mida mitmekesisem on start-up-​ kogukond, seda tugevam ja jätkusuutlikum see.

Programmi “Kõik on võimalik!” veab Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (EENA) koos Coca-Cola Fondi, Startup Estonia ja Ekspress Meediaga.

Naised ettevõtluses Facebooki fännileht ​SIIN

Naised ettevõtluses Instagrami fännileht ​SIIN

Arenguprogrammi projektijuht

Ester Eomois

BPW Estonia president ​ester.eomois@ebs.ee​ või telefonil 50 19876

Arenguprogrammi kommunikatsjoonijuht

Signe Ventsel

BPW Estonia äriklubi ​signe.ventsel@gmail.com​ telefonil 51 41250

 

Tutvu koolitusprogrammiga lähemalt siit

Vaata programmi raames toimuvaid sündmusi siit

Koolitusprogrammi toetajad

Koolitusprogramm "Kuidas kasvatada ettevõtet toetajad"