Pärnu klubi roheseminari ootuses

Naine, kas unistad oma ettevõtte loomisest ja soovid seda teha roheliselt? Või Sul on oma ettevõte ja soovid seda muuta roheliseks?

Oled oodatud Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (EENA) üle-eestilise naisettevõtjatele suunatud programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ praktilisele roheettevõtluse töötoale laupäeval, 30. oktoobril 2021 Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis, aadressil Akadeemia tänav 3.

Registreeru siin

Miks osaleda? 

  1. Saad oskusi ja teadmisi roheettevõtlusest – kuidas muuta teenused ja tooted roheliseks ning luua uusi roheettevõtteid.
  2. Saad enda kasutusse praktilise “Ettevõtja rohejuhendi”, mille on koostanud meie rohementorid.
  3. Võimalus liituda kohapeal edutiimiga, kus naised toetavad üksteist valitud eesmärgi elluviimisel. Abiks on programmi äri- ja rohementorid.

Keda ootame osalema?

Seminarile ootame osalema nii alustavaid kui ka juba tegutsevaid naisettevõtjaid, kel on oma ettevõte, oma äriideest alles unistajaid ja ettevõtluses tegutsevaid naisi, kes soovivad muuta oma teenused või tooted roheliseks.

Tule kindlasti osalema, kui tunned, et soovid vähendada oma ettevõtte, kus töötad, jalajälge keskkonnale. Sellest, kuidas möödus 9. novembril Tartus toimunud rohetöötuba, saa lugeda siit.

Töötoas saad inspiratsiooni tuntud roheliselt tegutsevatelt naisettevõtjatelt:

Videoklippide vahendusel avavad oma kogemuslood keskkonnasõbralikust ettevõtlusest inspireerivad naisettevõtjad Katarina Papp (RingKarp), Karin Rask (Karin Rask Design), Pille Lengi (Tilk!Bio), Mayri Tiido (Materjalivoog), Iti Aavik ja Kadri Viirand (Villapai) ning Ann Runnel (Reverse Resources, 2018. aasta noor naisettevõtja).

Töötoa läbiviijad:

Töötoas  jagavad oma teadmisi  ja praktilist nõu rohelisest ettevõtlusest Tallinna Kaubamaja Grupi jätkusuutlikkuse koordinaator Erika Pihl ja keskkonnabioloog Helen Orav-Kotta, rohekommunikatsiooni teadmisi jagab programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ idee autor ja projektijuht Siiri Tiivits-Puttonen. Edutiimide loomist koordineerib ettevõtja Riina Piigli. Pärnu töötoas on kaasatud Balti Keskkonnafoorumi keskkonnaekspert Kai Klein, kes räägib plastist ja kemikaalidest toodetes, plastiringlusest ja -ringmajandusest.

Ajakava:

09.45–10.00 Registreerumine.

10.00–10.45 Sissejuhatus ja tutvumisring.

10.45–11.45 Esimene koolitus – ettevõtte loomine. Praktiline ülesanne sinimajandusest, rohepesust ja säästva arengu strateegiast.

11.45–12.45 Rohejuhend alustavatele ja rohepööret sooritavatele ettevõtetele. Rohemõõdikud.

12.45–13.15 LÕUNA.

13.15–14.00 Teine koolitus – ettevõtte kommunikatsiooni kaardistus. Rohekommunikatsioon. Miks? Mida? Kuidas?

14.00–15.00 Kai Klein – Plast ja kemikaalid tootmises ja toodetes. Võimalused ja ohud. Plastiringlus ja -ringmajandus.

15.00–15.15  TURGUTUSPAUS.

15.15–15.45 Kohaliku naise lugu, roheharija Triin Tamme.

15.45–17.30 Edutiimide moodustamine ja edasise tegevuse tutvustus.

Üritusel on võimalik osaleda ka zoomi vahendusel. Zoomi link saadetakse registreerunutele, kel on osalustasu makstud. Kai Kleini loeng salvestatakse ja saadetakse töötoa osalejatele järelvaatamiseks.

Palume registreerida oma osalus hiljemalt 26. oktoobriks 2021  EENA kodulehel.

Osaluspanus 20 eurot (sisaldab lõunat ja kohvipause) palume kanda BPW Estonia MTÜ kontole EE301010220123418019 hiljemalt 26. oktoobril 2021.

Augustis avaldatud ÜRO kliimaraporti järgi on kliimasoojenemine juba kriitiline. Elurikkuse ja loodushüvede koostöökogu IPBES tunneb tõsist muret elurikkuse hävimise pärast. Kiired sammud mõlema protsessi pidurdamiseks on hädavajalikud. Maailm vajab muutust tootmises ja teenuste kujundamisel, aga samuti üksikisikute tarbimisharjumustes. Loe rohkem programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ kohta siin. Jälgi meid Naised ettevõtluses ​Facebookis​ ja ​Instagramis.

Lisainfo:

Külli Kodasmaa

EENA Pärnu klubi juhatuse liige

programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ Pärnu töötoa korraldustiimi juht

tel: +372 5326 8795; e-post: kylli@redwell.ee

www.bpw-estonia.ee

Programmi toetab Coca-Cola Fond. Partnerid on Estonian Business School, Ekspress Meedia, Startup Estonia ja Junior Achievement Eesti.

 

OLULINE INFO!

Tulenevalt valitsuse kehtestatud piirangutest, tuleb programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ osalejatel esitada sissepääsus üks järgmistest tõenditest ja isikut tõendav dokument:

  • COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend
  • COVID-19 läbipõdemise tõend

Vastavad tõendid on leitavad www.digilugu.ee ja need saab ette näidata paberkandjal või digitaalselt. Samuti võib tõendiks olla teise riigi andmebaasi väljatrükk, mis on ametlikult kinnitatud.