12.–13. augustil toimus Sagadi mõisas rohetiimide suvepäev, kus osalesid programmi „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm” töötubades moodustatud rohetiimide juhid ja liikmed.
Sagadi mõisa mõnusas õhkkonnas toimus rohetiimide suvepäev, mis ühendas meeldivalt puhkuse ja mõttetöö. Selleaastase suvepäeva teema oli „Eelarvamusfestival”, mille eesmärk oli vaadelda barjääre, mis takistavad ettevõtlusega alustamist, kummutada takistavaid uskumusi ja avastada oma varjatud andeid. Eriti tore oli see, et festivalil jagasid oma teadmisi ja kogemusi eenalannad Ly Kubenko ja Liina Helstein.
Kas minust võiks saada ettevõtja?
Ettevõtlus pole midagi üleliia keerulist – pole vaja uuesti jalgratast leiutada. Oluline on leida midagi, mis sind ja sinu ideed teiste hulgast eristaks.
Sageli tullakse oma toote või teenusega turule alles siis, kui kõik on täiuslikult välja töötatud ja ettevõtja ise rahul on. Tegelikult peaks aga alustama võimalikult vara ning küsima klientidelt kohe ka tagasisidet, et sa saaksid oma toodet või teenust klientide soovide järgi kohandada.
Edukaks ettevõtjaks saamise võti peitub põhjalikus ettevalmistuses – ettevõtja peab teadma, mida tal alustamiseks vaja läheb, millised on tema eesmärgid ning milline on tema roll ettevõttes. Kuigi ettevõtjad võivad alguses arvata, et ise tegemine on lihtsam ja kokkuhoidlikum, võib mitme asja korraga tegemine tegelikult võtta palju rohkem aega. Ettevõtja peab oskama ülesandeid delegeerida.
Ettevõtte asutamine lükatakse sageli hirmude tõttu edasi. Mõeldakse, mis juhtub siis, kui ebaõnnestutakse. Tegelikult tasub mõelda sellele, mis saab siis, kui õnnestutakse. Unistustel on kombeks tõeks saada!
Kas mul on andeid?
Liina jagas festivalil värvikaid elulisi lugusid, mille kokkuvõtteks võib öelda nii: kui sa keskendud sellele, mida soovid, siis see võibki teoks saada.
Meil kõigil on varjatud andeid, mida me ise tihti ei märka. Üheks selliseks andeks on positiivsus. Kui edastad oma soove negatiivselt, võivadki negatiivsed olukorrad juhtuda. Seetõttu on oluline leida igas hetkes midagi positiivset, sest iga olukord õpetab meile midagi kasulikku.
Sageli arvame, et juhime ise oma elu, kuid tegelikult toimub see tihtipeale vastupidi. Seega, kui soovid midagi saavutada, ära oota õiget hetke, vaid alusta kohe ning head asjad hakkavad iseenesest juhtuma.
Teine varjatud anne on tänulikkus. Iga pisiasja eest tuleb tänulik olla, sest elu võib kiiresti muutuda.
Sageli tehakse otsuseid emotsioonide või kõhutunde põhjal, kuid tegelikult tuleb ennast kuulama õppida ning ümbritsevat energiat kasutada. See aitab õigeid otsuseid langetada.
Lõpetuseks – me oleme iseenda suurimad kriitikud. Tihti näevad teised meie andeid ja potentsiaali paremini kui me ise. Nüüd tuleb see miski eriline vaid üles leida ja see aitab sul tulevikus olla nii julgem ja enesekindlam isiksus kui ka ettevõtja.