Vaata järgi! Veebiseminar vastutustundliku ettevõtluse indeksist

03. veebruari õhtul said ettevõtlikud naised taas Zoomi keskkonnas kokku, et ammutada uusi teadmisi roheteemadel. Sel korral vedas kohtumist vastutustundliku ettevõtte indeksi töögrupi juht Els Heile, kes tutvustas huvitavat ja kasulikku tööriista.

Vastutustundliku ettevõtte indeks on loodud igas suuruses ettevõtetele aitamaks neil küsida olulisi küsimusi ning püstitada eesmärke ja strateegiaid, et enda organisatsioon erinevates valdkondades vastutustundlikumaks muuta. Indeksis käsitletakse kõiki aspekte, mis ühe ettevõttega seotud on, kätkedes näiteks enda ja klientide tegevusvaldkondi, palga- ja maksupoliitikat ning keskkonna- ja võrdõiguslikkuse temaatikaid.

Märgise taotlemise protsess on sügav sisevaade ettevõtte toimimisse ja põhimõtetesse. Els Heile sõnul oleks kõige parem see teekond ette võtta koos tiimiga. Mitu pead on ikka mitu pead ning nii on võimalik küsimustele vastata kõige adekvaatsemalt. Nii liiguvad ka tiimikaaslased oma mõtetega samas suunas ning oskavad erinevates valdkondades vastutustundlikkusele tähelepanu juhtida, tänu millele on julgem koos vajalikele muutustele vastu minna. Indeksi taotlemisel on oluline rõhuasetus aususel, sest ainult sel viisil saavad ettevõtted asjakohast tagasisidet, mille abil murekohtadega tegelema hakata.

Miks seda märgist vaja on? Kõige tähtsam polegi märgis kui selline, kuigi see annab olulise eelise koostööpartnerite ees, sest näitab organisatsiooni usaldusväärsust. Selle teekonna olulisim väärtus on põhjalik sisekaemus ning teod, mida pärast hindamist tegema hakatakse. On oluline, et oma tegevustega ei teeks me kellelegi liiga ning tegutseksime viisil, et kõik ettevõttega seotud isikud, nii juhid kui alluvad, saaksid igal õhtul minna magama sisemise rahutundega. Mis oleks veel parem, kui selle tõestuseks on ka märgis, mida uhkusega klientidele, koostööpartneritele ja miks mitte ka konkurentidele näidata?

Rohkem infot vastutustundliku ettevõtluse indeksi kohta saad rohkem infot kodulehelt: https://indeks.csr.ee/.

Naisettevõtjatele suunatud programm „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ on alguse saanud EENA Tallinna klubi eestvedamisel loodud samanimelisest üleeuroopalisest liikumisest, mis koondab endas rahvusvahelise ettevõtlike naiste võrgustiku. Programmi kohta saad rohkem teada siit.  

Tekst: Angela Korela