Roheettevõtluse töötuba Saaremaal

Aeg
04.11.2023 kell 10:00 - 16:00
Koht
Saaremaa Veski, Pärna 19, Kuressaare
Korraldaja
BPW Estonia
Info
KUTSE ROHEETTEVÕTLUSE TÖÖTUPPA – LOOME JA ARENDAME ROHELISI ETTEVÕTTEID!

ROHELISELT ON VÕIMALIK

Kas unistad oma ettevõtte loomisest ja soovid seda teha roheliselt?
Või …. Sul on oma ettevõte ja soovid seda muuta roheliseks?
Otsid või soovid täiendada oma meeskonda?
Soovid panna oma ettevõtlikkuse ja loovuse proovile?

Ettevõtlik naine, oled oodatud osalema!

 

Oled oodatud Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (EENA) üle-eestilise naisettevõtjatele suunatud programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ roheideede töötuppa. Sündmus toimub 4. novembril, Saaremaa Veskis (Pärna 19, Kuressaare), kell 10.00—16.00.

Palume registreerida oma osalus hiljemalt 01.11 ja tasuda osalustasu 15 eurot (sisaldab lõunat ja kohvipause) siin: https://roheettevotlus.ee/sundmused/roheettevotluse-tootuba-saaremaal/

Tule märgi end osalejaks ja kutsu sõpru: Rohelise ettevõtluse töötuba Saaremaal

 

Miks osaleda?

1. Saad testida või edasi arendada rohelist äriideed või saad mõelda, kuidas olemasolevat äriideed rohelisemaks muuta.
2. Saad enda kasutusse praktilise „Ettevõtja rohejuhendi”, mille on koostanud meie rohementorid.
3. Võimalus liituda edutiimiga, kus naised üksteist valitud eesmärgi elluviimisel toetavad.
4. Saad nõu küsida programmi äri- ja rohementoritelt.

 

Keda ootame osalema?

Ootame osalema nii alustavaid kui ka juba tegutsevaid naisettevõtjaid, kel on oma ettevõte, oma äriideest alles unistajaid ja ettevõtluses tegutsevaid naisi, kes soovivad oma teenused või tooted roheliseks muuta.
Ootame osalema ka neid, kes alles mõtlevad oma ettevõtte peale.

 

Töötoa läbiviijad:

„Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ idee autor ja projektijuht Siiri Tiivits-Puttonen. EBSi õppejõud, ettevõtja ja podcasti „Naised tipus“ juht Ester Eomois. Edutiimide loomist koordineerib ettevõtja Riina Piigli. Rohementorina on kohapeal Helen Orav-Kotta.
10.00—11.00 Hommikukohv. Saame omavahel tuttavaks. Osalejate tugevuste ja võimaluste analüüs ning meeskondade loomine. Ester Eomois ja Kädi Alt
11.00—12.00 Ülevaade praktilisest rohejuhendist ettevõtjale. Kust leida äriideid, milliseid probleeme on vaja lahendada? Siiri Tiivits Puttonen
12.00—12.30 Kiire lõuna koos inspiratsiooni ampsuga.
12.30—13.00 Canvas ärimudeli tutvustus. Kust roheettevõtluses alustada? Praktilised nõuanded väikeettevõtjale. Ester Eomois
13.00—15.00 Töö meeskondades. Praktilised harjutused, uute ideede genereerimine. Võimalus suhelda rohe- ja ärimentoritega. Esitlused. Tagasiside. Edutiimide loomine. Edasised sammud.
15.00 —16.00 Külalisesineja – Triinu Karolin, HOIA Homespa asutaja

 

Kuidas saad rohehäkiks valmistuda:

Kui leiad aega, vaata läbi meie roheprojekti veebiseminarid ja loe läbi praktiline rohejuhend ettevõtjale, millega saad tutvuda siin.
Saa inspiratsiooni tuntud roheliselt tegutsevatelt naisettevõtjatelt:
Videoklippide vahendusel avavad oma kogemuslood keskkonnasõbralikust ettevõtlusest inspireeritud naisettevõtjad Katarina Papp (RingKarp), Karin Rask (Karin Rask Design), Pille Lengi (Tilk!Bio), Mayri Tiido (Materjalivoog), Iti Aavik ja Kadri Viirand (Villapai) ning Ann Runnel (Reverse Resources, 2018. aasta noor naisettevõtja).

 

Eelmistes töötubades osalenud naiste mõtted ja tagasiside:

Maarja: “Osalesin 15. aprillil 2023 EBS-is toimunud „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ roheideede häkatonil, kus inspireerivad naisettevõtjad tutvustasid oma edulugusid ja jagasid põnevaid kogemusi ja väljakutseid oma äritee algusaastatest, mis sundisid tihti mugavustsoonist välja tulema. Eriliselt jäid meelde Bärbel Jalaka ettekanne Mulieres`i sünniloost ning Katarina Papi RingKarbi asutamise saamislugu ja kogemus. Sündmuse ajal moodustus minu laudkonnast põnev edutiim, kellega kohtusime 6 kuu jooksul regulaarselt toetades ja innustades üksteist eesmärkide suunas liikumisel. Põnev oli jälgida kaaslaste äriideede kujunemist, edenemist ning täiustumist. Eriti huvitav ja rõõmutoov oli see, kui valmima hakkasid esimesed prototüübid, mida sai käega katsuda ja silmaga näha! Rohehäkatoni kogemus näitas, et kõik on võimalik, kui uskuda oma rohelistesse unistustesse ja ületada kättevõtmise hirm.”

Marika: “Sa liitud inimestega, kes jagavad sinuga sarnast rohelist mõtteviisi. See avab uksed uute kogemuste ja võimaluste maailma, võimaldades sul oma keskkonnaalaseid ideid väljaspool tuttavat sõpruskonda ja perekonda katsetada. Samal ajal saad kuulata teiste ideid ja ettevõtte tutvustusi, mis avardavad su silmaringi ja toovad sulle uusi mõtteid. Edutiimi koosolekud on regulaarsed ja igal korral seatakse uued eesmärgid, aidates sul samm-sammult suurte eesmärkide suunas jõuda. See süsteem loob järjekindluse ja pisut survet, mis motiveerib sind igal kohtumisel oma ülesannet täitma, et olla valmis panustama ja õppima. Lisaks on sul võimalus saada roheettevõtlusalast mentorlust, luues kontakte, kellelt saad nõu küsida ja kogemusi jagada. See kogukond pakub sulle tuge ja juhendust, et oma ideid edasi arendada või uue keskkonnasõbraliku ettevõttega alustada.”

Julia: “Osalesin 30. septembril koos mõttekaaslastega Narva töötoas. See oli hämmastav ja uskumatu kogemus. Saime palju positiivseid emotsioone, kohtusime uute tuttavatega ja oli hea meel näha vanu, keda pole ammu näinud. Korraldajate meeskonnal on üks oluline ja hea eesmärk – muuta meie maailma paremaks. Nad suutsid oma tundeid edasi anda ja keskkonnaprobleemidele keskenduda ning jagada, kuidas ringmajandus (roheline) võib aidata neid probleeme lahendada, ühendades inimesi, ettevõtlikke naisi, antud juhul parema, puhta ja jätkusuutliku tuleviku nimel. Üritusel osalesid sarnase mõtteviisiga naised, nii et õhkkond tööprotsessi ja kogu ürituse ajal oli sõbralik ja produktiivne. Omalt poolt soovitaksin neile, kes veel mõtlevad, kas osaleda või mitte, mitte kõhelda, vaid töötuppa joosta, isegi ilma valmis ideedeta. Meistriklassis on mentorid, abilised ja muidugi inspireerivad ettekanded, millest võib mõtteid saada. Kui teil on igav, ärge istuge asjata kodus, elu annab teile nii palju võimalusi ja te peaksite neid kindlasti ära kasutama. Tule ja genereeri ideid või veeda lihtsalt päev huvitavate inimeste seltsis!”

 

Loe rohkem programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ kohta siin.

 

Jälgi meid Naised ettevõtluses Facebookis ja Instagramis.

Registreerumine

Eesnimi*
Perenimi*
Telefon*
E-posti aadress*
Märkus

Maksja andmed

Nimi (ettevõte või eraisik)*
Telefon
Soovin arvet
Postiindeks**
Linn/vald**
Aadress**
Arve e-posti aadress**
Maksja märkused