Kliimariskid: millisteks muutusteks valmis olla?
Programmi “Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM” oktoobrikuu veebiseminari lektror, Tartu Ülikooli atmosfäärifüüsika kaasprofessor Velle Toll käsitles kliimariskide teemat läbi selle, kuidas kliimamuutus ettevõtteid ja ettevõtjaid võib mõjutada.
Veebiseminar jagunes kolmeks alateemaks:
- Kuidas kliima muutub?
- Kuidas muutuva kliimaga kohaneda?
- KHG emissioonid
Kahtlemata on kliimasoojenemine põhjustatud inimtegevustest, mida on teaduslikult tõestatud. Prognoosid on kurja kuulutavad, kuid kõige halvemat on võimaik veel ära hoida. Palju sõltub inimkonna valikutest. Kliimamuutuste negatiivset mõju saab vähendada muutusteks paremini valmis olles. Kuumalainete sagenemine, mida nägime ka 2021. aasta suvel Eestis, on pilguheit tulevikku, mis meid tasakaalust välja viidud kliima puhul ees ootab.
Inimkonna lähiaja ülesandeks on leevendada kliimamuutusi, kuid samuti tuleb kohaneda kliimamuutustega, kohandades tootmist, ehitisi ja tooteid. Euroopa Liidus on välja töötamisel mehhanism emissioonide impordi vähendamiseks. Arendada tuleb jätkusuutlikkust, samas vähendades fossiilkütuste kasutamist.
Kliimamuutuse otsene mõju majandusele lähematel aastakümnetel ei ole kõige olulisem aspekt: kliimamuutus on kasvamaks suurimaks elurikkust vähendavaks teguriks.
Programmi järgmine veebiseminar toimub 11. novembril. Loe lisa ja registreeru siin.
Veebiseminarid on osa üle-eestilise naisettevõtjatele suunatud programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ veebiseminaride sarjast, mille Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (EENA) viib läbi 2021.–2022. aastal. Loe rohkem programmi kohta siin.
Tekst: Merle Koop, EENA Võru klubi liige