Tartu

Tartu klubi on peaaegu sama vana kui EENA tervikuna. Aastate jooksul on olnud häid ja paremaid aegu – on olnud hetki sissepoole vaatamiseks, oma raja otsimiseks ja aktiivseks tegutsemiseks.

EENA  Tartu klubis on 25 liiget. See on just paras suurus selleks, et jätkuks liikmeid erinevatesse projektidesse panustamiseks, ürituste organiseerimiseks ja üle-eenalistes ettevõtmistes kaasalöömiseks.

EENA Tartu klubi tegemisi iseloomustavad märksõnad: koostöö, toetamine ja tunnustamine, eneseareng, kogemuste jagamine ja ühised väljasõidud.

Koostöö Tartu klubis ja teiste Tartu naisorganisatsioonidega. Toetame üksteise ettevõtmisi ja võtame ka koos ette – olgu seda siis Tartu EDA, Tartu Hansa Rotary, Lions Klubi Tartu Toome või meie enda Tartu klubi üritustel, aga ka koostöö Äksi motoklubiga.

Toetamine ja tunnustamine. Üle kümne aasta on Tartu klubi kevadel koos Äksi motoklubiga käinud Kammeri koolis, kus õpivad hariduslike erivajadustega lapsed. Viime neile kultuurilist külakosti ja õpime koos selgeks mõne tantsu, mängu või käelise tegevuse, motomehed aga sõidutavad lapsi oma uhkete ratastega. Kooli õpilased näitavad meile, mida nad on aasta jooksul õppinud, jagavad emotsioone ja mõnikord ka muresid. Päev lõpeb ühise pannkoogisöömisega, mis on koos kodumoosiga meil traditsiooniliselt külakostiks kaasas. Mõnikord mängime ühiselt jalgpalli või osaleme kooli lõpuaktusel.

Ligi kümme aastat on Tartu klubi emadepäeva künnisel tunnustanud vanavanemaid, kes kasvatavad lapselapsi ilma oma laste toeta. See on üks väga pidulik päev, mil valmistame vanavanematele ja nende lastelastele ette kohvilaua, muusikalised tervitused ja kingikoti ning istume ühises vestlusringis.

Eneseareng, kogemuste jagamine ja ühised väljasõidud. Kutsume Tartu klubile külla põnevaid persoone, anname esinemisvõimalusi klubikaaslastele ja õpime sellest. Ühiselt oleme käinud Bremenis ja Värskas, Palermos ja Peterburis, Turus ja Moskvas, Sorrentos ja Pärnus, Riias ja Otepääl. See on kvaliteetaeg, mil meil on üksteise jaoks rohkem aega kui argirutiinis.

EENA Tartu klubisse on väga oodatud noored (oleme me ju kõik hingelt noored!), kes tunnevad soovi ühiselt luua ja panustada. Usume, et kui tuled andma, siis kindlasti saad ka vastu – sõpru, huvitavaid kogemusi, emotsioone.

President

Liikmed